Wimbledon: Obrovské bitvy pro Čechy! Macháč otočil z 0:5 v pátém setu, Krejčíková ustála maraton

Během třetího hracího dne se na kurtech v All England Clubu představili čtyři čeští zástupci. Tomáš Macháč ustál dohrávku úvodního kola s Belgičanem Davidem Goffinem, proti kterému obracel ze stavu 0:2 na sety. Barbora Krejčíková v maratónské bitvě přemohla Veroniku Kuděrmetovovou z Ruska. Linda Nosková naopak vypadla ve druhé rundě, Brenda Fruhvirtová se kvůli dešti dostane na kurt až ve čtvrtek. Do párové disciplíny úspěšně vstoupila Marie Bouzková po boku Španělky Sorribesové Tormové.

Macháč předvedl comeback z 0:5 v pátém setu!
Tomáš Macháč (39.) se ve Wimbledonu blýskl úžasným comebackem! Český tenista v prvním kole udolal lucky losera Davida Goffina (83.) po sadách 3:6, 3:6, 6:4, 6:1, 7:6(5). Macháč čelil stavu 0:2 na sety a 3:4 se ztrátou brejku. Pak se ale začal nadechovat k velkolepému obratu. Ten sice dostal v pátém setu trhlinu, jelikož český tenista měl hodně špatný vstup do rozhodujícího dějství a prohrával už 0:5, ale i s tím si dokázal poradit! Dramatický dvoudenní zápas trval čistého času tři hodiny a 21 minut. Ve druhém kole se Tomáš Macháč může těšit na souboj s Romanem Safjullinem (44.).

„Věřil jsem, že to dokážu otočit. Samozřejmě kdyby soupeř zahrál skvělý gem na servisu, tak se nedá nic dělat. Na trávě speciálně. Využil jsem toho, že nebyl úplně stoprocentní. Sice mi nevyšel začátek pátého setu, ale přišlo mi, že jsem nehrál vůbec špatně. Byl jsem rád, že jsem hrál až do konce,“ řekl Macháč.

Krejčíková po obrovské bitvě postupuje
Barbora Krejčíková (32.) zvládla v úvodním kole Wimbledonu náročnou bitvu. V souboji bývalých členek TOP 10 žebříčku přehrála po obrovském boji 7:6(4), 6:7(1) a 7:5 Veroniku Kuděrmetovovou (38.) z Ruska. Zápas trval tři a čtvrt hodiny. V prvním dějství byla Češka dvakrát o brejk pozadu, po čtyřech odvrácených setbolech šla však nakonec skrze tiebreak do vedení. Do zkrácené hry se šlo i ve druhé sadě. Chybující Krejčíkové se hrubě nepovedla, získala v ní jediný bod. V rozhodujícím setu pak rodačka z Ivančic dvakrát promarnila náskok brejku. Za stavu 6:5 už se jí naštěstí povedlo duel na druhý pokus dopodávat do zdárného konce.

„Zápas byl nahoru dolů. Vím, že jsem odvrátila hodně brejkbolů, pak jsem uhrála první set. Ve druhém jsem vedla, měla jsem nějaké příležitosti, ty se mi nepovedly. Ve třetím jsem ji zase brejkla na začátku, pak se to vyrovnalo... Měla jsem obrovskou radost z toho, že jsem utkání dokázala ubojovat. Myslím, že jsme obě hrály na velice slušné úrovni,“ zhodnotila Krejčíková.

Bouzková ve čtyřhře začala třísetovým vítězstvím
Marie Bouzková ve Wimbledonu úspěšně zahájila cestu za obhajobou loňského semifinále čtyřhry. Česká tenistka a její spoluhráčka Sorribesová Tormová v prvním kole deblu vyzrály na dvojici Avanesjanová, Kalašnikovová, se kterou si poradily po sadách 6:3, 6:7(1), 6:2. Desáté nasazené po vítězství v prvním setu stáhly ve druhém dějství manko brejku, v tiebreaku však neuspěly. V závěrečném setu si však připsaly dva brejky, díky kterým slavily postup do druhého kola.

Nosková přes Andreescuovou neprošla
Linda Nosková (26.) při své druhé účasti ve Wimbledonu skončila ve druhém kole. Mladá česká tenistka v boji o třetí rundu podlehla někdejší světové čtyřce Biance Andreescuové (176.) po setech 3:6, 6:7(5). Nosková hned ve druhé hře přišla o podání, následně na returnu nevyužila dva brejkboly v řadě. Středeční protihráčky ve druhém dějství nevyužily ani jednu šanci na brejk, šlo se do zkrácené hry. Linda Nosková sice stáhla manko minibrejku, za stavu 5:6 však podruhé při vlastním servisu ztratila míček, čímž přišla o celý zápas.

„Zápas nebyl úplně takový, jak jsem si představovala. Moc jsem se nedostala do tempa. Bianca má otravný tenis, je těžké si proti ní prosadit svou hru,“ uvedla Nosková.

Ruud skončil na raketě Fogniniho
Casper Ruud (8.) pokračuje v bídných výsledcích ve Wimbledonu. Pětadvacetiletý tenista ani na pátý pokus nepřejde přes druhé kolo hlavní soutěže, ve středu nezvládl zápas s Fabiem Fogninim. V utkání o třetí rundu padl po sadách 4:6, 5:7, 7:6(1), 3:6. Ruud měl ve třetím setu ztrátu dvou brejků, čelil stavu 2:5 a mečbolu, nakonec si vynutil čtvrtou sadu. V té ale prohrál, čímž pro něj skončil celý turnaj.

Vybrané zápasy 3. hracího dne Wimbledonu

1. kolo dvouhry mužů
David Goffin (BEL, 83.) – TOMÁŠ MACHÁČ (39.) 6:3, 6:3, 4:6, 1:6, 6:7(5)

1. kolo dvouhry žen
BARBORA KREJČÍKOVÁ (32.) – Veronika Kuděrmetovová (38.) 7:6(4), 6:7(1), 7:5

2. kolo dvouhry mužů
Fabio Fognini (ITA, 94.) – Casper Ruud (NOR,8.) 6:4, 7:5, 6:7(1), 6:3
Alexandre Muller (FRA, 102.) – Daniil Medveděv (5.) 7:6(3), 6:7(4), 4:6, 5:7
Carlos Alcaraz (ESP, 3.) – Aleksandar Vukic (AUS, 69.) 7:6(5), 6:2, 6:2
Grigor Dimitrov (BUL, 10.) – Ťün-čcheng Šang (CHN, 91.) odloženo na 4.7.
Stan Wawrinka (SUI, 95.) – Gael Monfils (FRA, 33.) 6:7(5), 4:6, 5:5x dohrávka 4.7.
Jannik Sinner (ITA, 1.) – Matteo Berrettini (ITA, 59.) 7:6(3), 7:6(4), 2:6, 7:6(4)
Lloyd Harris (RSA, 118.) – Ben Shelton (USA, 14.) odloženo na 4.7.

2. kolo dvouhry žen
Bianca Andreescuová (CAN, 176.) – LINDA NOSKOVÁ (26.) 6:3, 7:6(5)
Emma Raducanuová (GBR, 135.) – Elise Mertensová (BEL, 33.) 6:1,6:2
Naomi Ósakaová (JPN, 113.) – Emma Navarrová (USA, 17.) 4:6, 1:6
Jasmine Paoliniová (ITA, 7.) – Greet Minnenová (BEL, 80.) 7:6(5), 6:2
Paula Badosaová (ESP, 93.) – BRENDA FRUHVIRTOVÁ (88.) odloženo na 4.7.
Anca Alexia Todoniová (ROU, 142.) – Coco Gauffová (USA, 2.) 2:6, 1:6
Arantxa Rusová (NED, 56.) – Maria Sakkariová (GRE, 9.) 5:7, 3:6

1. kolo čtyřhry žen
Avanesjanová, Kalašnikovová (GEO) – BOUZKOVÁ, Sorribesová Tormová (ESP) 3:6, 7:6(1), 2:6
SINIAKOVÁ, Townsendová (USA) – Masárová (ESP), NOSKOVÁ odloženo na 4.7.