Siniaková potvrdila roli favoritky, Bouzková po bitvě končí. V akci budou Macháč a Menšík

- Marek Bartošík

Jakub Menšík a Tomáš Macháč odehrají ve čtvrtek osmifinále na halové pětistovce ve Vídni. Nasazená jednička Kateřina Siniaková vyzrála na akci kategorie WTA 250 v čínském Kantonu na Američanku Parksovou a postoupila do čtvrtfinále. Turnajová dvojka Marie Bouzková podlehla tamtéž Američance Dolehideové po více než třech hodinách boje. Matěje Vocela čeká deblové čtvrtfinále na challengeru ve Francii. Další Češi a Češky zápolí tradičně na podnicích ITF.

Siniaková si v Kantonu zahraje čtvrtfinále
Nejvýše nasazená účastnice podniku WTA 250 v čínském Kantonu neztratila set ani při svém druhém vystoupení. Kateřina Siniaková (48.) porazila i potřetí v kariéře Alyciu Parksovou (115.) ze Spojených států, konkrétně za hodinu a 18 minut poměrem 6:1 a 6:4.

Úvodní sada byla navzdory jednoznačnému výsledku vyrovnaná, česká favoritka získala hned pět ze šesti gemů až skrze shodu. V koncovkách dominovala i zkraje druhého dějství, kdy ve dvou po sobě jdoucích gemech odvracela na servisu dohromady tři brejkboly. O podání nakonec Siniaková v utkání nepřišla. Naopak se za stavu 5:4 blýskla na příjmu čistou hrou, když zápas ukončila symbolicky parádním prohozem z forhendu.

Ve čtvrtfinále narazí na další Američanku Bernardu Peraovou (79.).

Bouzková nezvládla bitvu s Dolehideovou
Turnaj v čínském Kantonu skončil pro nasazenou dvojku Marii Bouzkovou (47.) už v osmifinále. Češka v něm podlehla po epickém třísetovém maratonu 7:6(3), 4:6 a 6:7(6) americké kvalifikantce Caroline Dolehideové (101.). Utkání trvalo tři hodiny a 18 minut.

V prvním dějství promarnila Bouzková náskok 5:3 a za stavu 5:6 dokonce čelila setbolu, nakonec ale získala sadu skrze tiebreak, do něhož vstoupila ziskem šesti výměn v řadě. O výsledku druhého setu rozhodl jediný brejk ze třetího gemu. Za stavu 4:5 přitom disponovala Bouzková na příjmu třemi možnostmi na vyrovnání.

V rozhodujícím setu vedla Češka už 4:1. Pak prohrála čtyři gemy v řadě a odvracela mečbol. Dolehideová po brejku čistou hrou podávala za stavu 6:5 podruhé na výhru, aby promarnila další dva mečboly. V závěrečném tiebreaku pak přežila Bouzková další dva, když vyrovnala ze 4:6 na 6:6, po druhé výměně stran už ale bodovala jen soupeřka. Navzdory dlouhému pobytu na kurtu a hořké porážce Bouzková s tradičním úsměvem na tváři přemožitelku sympaticky objala.

Erste Bank Open, Vídeň (muži, AUT, 2 470 310 EUR, hala – tvrdý povrch)
12:00 JAKUB MENŠÍK (51.) – Miomir Kecmanovič (SRB, 58.) 6:3x
15:00 Grigor Dimitrov (BUL, 9.) – TOMÁŠ MACHÁČ (27.)

Guangzhou Open, Kanton (ženy, CHN, 267 082 USD, tvrdý povrch)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (48.) – Alycia Parksová (USA, 115.) 6:1, 6:4
Caroline Dolehideová (USA, 101.) – MARIE BOUZKOVÁ (47.) 6:7(3), 6:4, 7:6(6)