Wimbledon: Krejčíková nadělila soupeřce kanára, ta ve druhém setu vzdala

První wimbledonská sobota patřila zápasům třetího kola dvouher. Poslední českou singlistkou v hlavních soutěžích je Barbora Krejčíková, která vybojovala přes Španělku Jessicu Bouzasovou postup do osmifinále. Kateřina Siniaková rovněž vybojovala postup do osmifinále, avšak ve čtyřhře po boku Američanky Taylor Townsendové. Turnaj už ve třetím kole končí pro světovou jedničku Igu Šwiatekovou.

Barbora Krejčíková pokračuje v úspěšné pouti na letošním Wimbledonu. Po dvou dramatických bitvách, v nichž absolvovala čtyři tiebreaky, zvládla zápas třetího kola proti Jessice Bouzasové s přehledem. V prvním setu nadělila přemožitelce Markéty Vondroušové kanára, načež duel přerušil déšť.

Po návratu na dvorec Krejčíková uspěla na returnu v sedmé hře a za stavu 6:0 a 4:3 měla cestu za vítězstvím umetenou, zápas ale dál už nepokračoval. Bouzasovou začaly trápit bolesti zad a po sedmém gemu si vzala přestávku na ošetření. Kvůli zranění v dolní polovině zad utkání skrečovala.

„Jsem ráda, že se mi povedlo zahrát tak dobře první set i po té pauze. Bylo nepříjemné se vrátit. Čekala jsem, že se soupeřka zlepší a že utkání začne být vyrovnanější. Také to tak bylo. Na konci byla jen škoda, že se zranila,“ zhodnotila Krejčíková.

Česká tenistka, která v utkání nečelila ani jednomu brejkbolu a prorazila Bouzasové čtyřikrát servis, si v dalším kole zahraje s Američankou Danielle Collinsovou (11.).

Šwiateková senzačně končí ve třetím kole
Přestože světová jednička Iga Šwiateková během kariéry ve Wimbledonu doposud zrovna nezářila, vyřazení ve třetím kole je prvotřídní senzací. Šampionka nedávného Roland Garros padla ve třech setech s Kazachstánkou Julií Putincevovou (35.), která ji porazila za dvě hodiny 3:6, 6:1, 6:2.

Džábirová finále neobhájí
Už ve třetím kole Wimbledonu skončila pouť finalistky posledních dvou ročníků Uns Džábirové (10.). Tuniská tenistka, která se pomalu chystá k přerušení kariéry kvůli založení rodiny, podlehla Elině Svitolinové (21.) 1:6, 6:7(4).

Siniaková postupuje v deblu
Postup do osmifinále čtyřhry na Wimbledonu vybojovaly Kateřina Siniaková a Američanka Taylor Townsendová. Jejich zápas druhého kola s Oliviou Gadeckou a Elixane Lechemiovou, který byl v pátek po pár gemech kvůli dešti přerušen, nakonec vyhrály za hodinu a 48 minut po setech 6:4, 2:6 a 6:1.

Krejčíková uspěla v deblové dohrávce
Zápas 1. kola čtyřhry mezi Barborou Krejčíkovou s Laurou Siegemundovou a Samanthou Murrayovou s Eden Silvaovou byl v pátek přerušen za stavu 7:6(1), 5:4 ve prospěch česko-německé dvojici. V sobotní večerní dohrávce nasazené osmičky přišly na dvorec, prolomily soupeřkám servis a po pouhém jednom gemu tuto dohrávku ukončily.

Kolodziejová se Siskovou padly s nasazenými pětkami
Miriam Kolodziejová a Anna Sisková další vítězství ve Wimbledonu nevybojovaly. V utkání druhého kola čtyřhry prohrály s nasazenými pětkami a výraznými favoritkami z Itálie Sarou Erraniovou a Jasmine Paoliniovou 1:6, 4:6.

Murray mix s Raducanuovou neodehraje
Andy Murray měl na svém posledním Wimbledonu hrát smíšenou čtyřhru po boku Emmy Raducanuové. Ta se však v sobotu z turnaje odhlásila kvůli problémům s pravým zápěstím. Murrayho posledním zápasem ve Wimbledonu tak zůstává první kolo čtyřhry s bratrem Jamiem, v němž Britové prohráli s Australany Hijikatou a Peersem.

Iga Šwiateková (POL, 1.) – Julia Putincevová (KAZ, 35.) 6:3, 1:6, 2:6
Uns Džábirová (TUN, 10.) – Elina Svitolinová (UKR, 21.) 1:6, 6:7(4)
Jelena Rybakinová (KAZ, 4.) – Caroline Wozniacká (DEN, 91.) 6:0, 6:1

3. kolo dvouhry mužů
Arthur Fils (FRA, 34.) – Roman Safjullin (44.) 4:6, 6:3, 1:6, 6:4, 6:3
Giovanni Mpetshi Perricard (FRA, 58.) – Emil Ruusuvuori (FIN, 87.) 4:6, 6:2, 7:6(5), 6:4
Brandon Nakashima (USA, 65.) – Ugo Humbert (FRA, 16.) 6:7(9), 3:6, 7:6(5), 6:7(6)
Lucas Pouille (FRA, 212.) – Alex De Minaur (AUS, 9.) bez boje
Roberto Bautista (ESP, 112.) – Fabio Fognini (ITA, 94.) 7:6(6), 3:6, 5:7, 7:6(1), 6:4
Francisco Comesana (ARG, 122.) – Lorenzo Musetti (ITA, 25.) 2:6, 7:6(4), 6:7(3), 3:6
Holger Rune (DEN, 15.) – Quentin Halys (FRA, 220.) 1:6, 6:7(4), 6:4, 7:6(4), 6:1
Denis Shapovalov (CAN, 121.) – Ben Shelton (USA, 14.) 7:6(4), 2:6, 4:6, 6:4, 2:6
Jan-Lennard Struff (GER, 41.) – Daniil Medveděv (5.) 1:6, 3:6, 6:4, 6:7(3)
Taylor Fritz (USA, 12.) – Alejandro Tabilo (CHI, 19.) 7:6(3), 6:3, 7:5
Cameron Norrie (GBR, 42.) – Alexander Zverev (GER, 4.) 4:6, 4:6, 6:7(15)
Alexei Popyrin (AUS, 47.) – Novak Djokovič (SRB, 2.) 6:4, 3:6, 4:6, 6:7(3)