Muchová vyřadila světovou dvojku! Macháč zvládl obrat v Šanghaji

Karolína Muchová nastoupila v pátek ke čtvrtfinále v čínském Pekingu, kde ji čekala nejnáročnější možná soupeřka v hlavní soutěži. Světovou dvojku a první nasazenou Arynu Sabalenkovou však ve třech setech porazila. Tomáš Macháč vstoupil do turnaje Masters v Šanghaji, ve druhém kole si po obratu poradil s Alejandrem Davidovichem. Vít Kopřiva absolvuje na challengeru v Braze čtvrtfinále, stejně tak Gabriela Knutsonová na velkém turnaji ITF v Rancho Santa Fe.

Muchová vyřadila světovou dvojku!
Karolína Muchová (49.) na turnaji WTA v Pekingu vybojovala postup do semifinále! Česká tenistka potřetí v řadě porazila světovou dvojku Arynu Sabalenkovou, znovu pak po velké bitvě, která se protáhla na dvě hodiny a 48 minut. Muchová otočila vývoj třetí sady a porazila favorizovanou ranařku 7:6(5), 2:6, 6:4.

Muchová se o finále utká s Čchin-wen Čeng.

Více se utkání věnujeme zde.

Macháč otočil zápas s Davidovichem
Úspěšný vstup do turnaje Masters v čínské Šanghaji hlásí Tomáš Macháč (33.). Český tenista ve druhém kole prohrával s Alejandrem Davidovichem Fokinou (64.) už 1:6 a 1:3, povedlo se mu však skóre otočit a po 126 minutách zvítězil 1:6, 7:6(3), 6:4. Ve třetím kole se utká s vítězem zápasu mezi Casperem Ruudem (9.) a Aleksandarem Vukicem (91.)

Valentová prošla do semifinále
Na svém prvním turnaji po zranění se Tereza Valentová (271.) probojovala do semifinále. V italské Santa Margheritě zvládla utkání s šestou nasazenou Tinou Nadine Smithovou (325.), kterou porazila za necelé dvě hodiny 6:4, 6:2.

Kolář prolétl skrz čtvrtfinále
Zdeněk Kolář (459.) potvrzuje na svém prvním turnaji po zranění pozici největšího favorita. První nasazený v polském Grodzisku Mazowieckim přejel ve čtvrtfinále Fina Eera Vasu (695) za hodinu a deset minut po setech 6:3, 6:2.

Brunclík postupuje v Trnavě
Osmnáctiletý Petr Brunclík (913.) uspěl na turnaji ITF ve slovenské Trnavě v souboji se čtvrtým nasazeným Kaiem Wehneltem (624.). Německého soupeře porazil za hodinu a půl 7:6(3), 6:1 a postoupil do semifinále.

Gengel vybojoval postup do semifinále
Na vítězné vlně pokračuje v Šarm aš-Šajchu Marek Gengel (424.). Český tenista vyhrál čtvrtfinálové utkání nad Japoncem Jutou Kikučim (1435.) 6:3, 6:2 a zahraje si druhé semifinále v řadě.

China Open, Peking (ženy, CHN, 8 955 610 USD, tvrdý povrch)
Aryna Sabalenková (2.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (49.) 6:7(5), 6:2, 4:6

Rolex Shanghai Masters (muži, CHN, 8 995 555 USD, tvrdý povrch)
TOMÁŠ MACHÁČ (33.) – Alejandro Davidovich Fokina (ESP, 64.) 1:6, 7:6(3), 6:4