Lehečka v Antverpách druhý titul z okruhu ATP nezískal

Jiří Lehečka se v belgických Antverpách prokousal až do finále, v němž ale svůj druhý titul na nejvyšším okruhu nezískal. Se Španělem Robertem Bautistou prohrál ve dvou setech. Petr Nouza a Patrik Rikl se senzačně probojovali do prvního finále na okruhu ATP, turnaj ve Stockholmu ale nakonec v zisk největšího titulu kariér nepřetavili. Jakub Menšík vybojoval postup do hlavní soutěže v rakouské Vídni. Dalibor Svrčina nestačil v semifinále na challengeru v Olbii na domácího Mattiu Bellucciho.

Lehečka druhý titul nevybojoval
Jiří Lehečka (33.) si na svůj druhý titul z okruhu ATP bude muset ještě počkat. Ve finále halového turnaje v belgických Antverpách českému tenistovi nevyšel zápas proti Robertovi Bautistovi (60.), se kterým prohrál za hodinu a 16 minut po setech 5:7, 1:6.

Více se utkání věnujeme zde.

Nouza s Riklem na šampiony z Wimbledonu nestačili
Premiérové finále na okruhu ATP odehráli Petr Nouza a Patrik Rikl. Čeští deblisté, kteří se senzačně prokousali turnajem až do souboje o titul, v neděli ve stockholmské hale podlehli šampionům letošního Wimbledonu Harrimu Heliovaarovi a Henrymu Pattenovi. S finsko-britskou dvojicí Češi prohráli 5:7, 3:6.

Menšík se kvalifikoval ve Vídni
Jakub Menšík (51.) si zahraje hlavní soutěž na turnaji ATP ve Vídni. Nasazená kvalifikační jednička neztratila set ani ve finálovém kole, v němž porazila Francouze Alexandreho Mullera (70.). Utkání, které trvalo pouhých 69 minut, vyhrál Menšík 6:3, 6:2.

Svrčina do finále v Olbii nepostoupil
Dalibor Svrčina (278.) si v Olbii první letošní challengerové finále nezahraje. S domácím Mattiou Belluccim (106.) měl nakročeno k obratu, když díky pasáži sedmi získaných gemů v řadě otočil druhý set v a tom závěrečném měl dvakrát výhodu brejku, od stavu 3:1 už ale nezískal ani gem, ačkoliv až na jednu výjimku ve všech vedl. Svrčina tak s italským favoritem prohrál za tři hodiny 6:7(5), 6:3 a 3:6. V duelu doplatil mimo jiné i na 11 dvojchyb.

Negativní šňůra L. Fruhvirtové pokračuje
Lindě Fruhvirtové (204.) se nepovedlo svou sérii porážek ukončit ani v kvalifikaci na turnaj WTA v čínském Kantonu. V úvodním kole prohrála s Němkou Ellou Seidelovou (121.) za hodinu a 46 minut 5:7, 3:6 a připsala si devátou porážku v řadě.

Palicová titul nevybojovala
Barbora Palicová (217.) na turnaji ITF ve francouzském Cherbourg-en-Cotentinu na trofej nedosáhla. Ve finále podlehla nejvýše nasazené Anastasii Zacharovové (146.) za dvě hodiny a 14 minut po setech 6:3, 1:6, 4:6.

Nicod vyhrál deblový titul
Jakub Nicod a Španěl Iňaki Montes-De La Torre vyhráli deblový titul na turnaji ITF v Monastiru. V tradiční tenisové destinaci uspěli ve finále patnáctky nad polsko-francouzkou dvojicí Olafem Pieczkowskim a Maxencem Rivetem po setech 6:4, 6:3.

Donald v Offenbachu prohrál ve finále
Devatenáctiletý Matthew William Donald (903.) nedokázal ve finále turnaje ITF v německém Offenbachu najít recept na domácího Matse Rosenkranze (527.). Český tenista podlehl nasazené dvojce za 112 minut po setech 3:6, 5:7.

Gengel čtvrtý titul v řadě nezískal
Marek Gengel (369.) se v egyptském Šarm aš-Šajchu probojoval do čtvrtého finále v řadě, tentokrát ale v souboji o titul poprvé tahal za kratší konec. Souboj s nasazenou jedničkou Iliou Simakinem (409.) prohrál 5:7, 3:6, když dvacetiletému soupeři podlehl po hodině a sedmnácti minutách. Postupem do finále se však opět o něco přiblížil k návratu do třetí světové stovky.

European Open, Antverpy (muži, BEL, 690 135 EUR, hala – tvrdý povrch)