Muchová v semifinále vyzve domácí hvězdu. Menšík vyřadil Rubljova, postupuje i Lehečka

Karolína Muchová se pokusí navázat na vyřazení Aryny Sabalenkové a v semifinále turnaje v Pekingu se utká s domácí světovou sedmičkou Čchin-wen Čeng. Na Masters v Šanghaji se hrály zápasy druhého kola. Jakub Menšík podruhé v této sezoně vyhrál nad šestým hráčem světa Andrejem Rubljovem. Jiří Lehečka potvrdil roli favorita v zápase s Jaume Munarem.

Menšík opět vyzrál na Rubljova!
Jakub Menšík (65.) zvládl i druhý letošní vzájemný souboj s favorizovaným Andrejem Rubljovem (6.). Šestého tenistu světového pořadí porazil ve druhém kole tisícovky v Šanghaji za dvě a půl hodiny 6:7(7), 6:4 a 6:3. Ve třetím kole vyzve Menšík Kazachstánce Ševčenka, proti němuž bude papírovým favoritem.

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Lehečka potvrdil roli favorita
Jiří Lehečka (34.) vstoupil úspěšně do Masters v čínské Šanghaji. Ve druhém kole porazil za necelé dvě hodiny Španěla Jaumeho Munara (63.) po setech 7:6(6), 6:4, když v prvním setu dokázal odvrátit soupeřův setbol. Ve třetím kole si 33. nasazený zahraje s vítězem zápasu mezi Matteem Berrettinim a Holgerem Runem.

L. Fruhvirtová prohrála sedmý zápas v řadě
Negativní sérii nedokázala Linda Fruhvirtová (134.) přerušit ani v kvalifikaci turnaje WTA ve Wu-chanu. V úvodním kole podlehla za hodinu a 35 minut Ukrajince Lesje Curenkové (88.) 4:6, 1:6. Jedná se o sedmou porážku v řadě pro mladou českou tenistku.

Gengel je opět ve finále
Marek Gengel (424.) si v egyptském Šarm aš-Šajchu zahraje o druhý titul v řadě. Český tenista vedl nad Italem Alexandrem Bindou (865.) za pouhých 47 minut 6:1, 4:0, když se jeho soupeř rozhodl utkání skrečovat.

Valentová v Itálii padla s divokou kartou
Tereza Valentová (271.) nepotvrdila na pětatřicítce v italské Santa Margheritě roli favoritky. Třetí nasazená prohrála s domácí divokou kartou Matilde Paolettiovou (841.) za dvě hodiny a sedm minut 6:7(3), 3:6.

Kolář senzačně končí v semifinále
První nasazený Zdeněk Kolář (459.) si o titul na turnaji ITF v Grodzisku Mazowieckim nezahraje. Na polském turnaji nečekaně prohrál semifinálové utkání s Britem Harrym Wendelkenem (807.), jemuž podlehl za hodinu a 46 minut po setech 4:6, 3:6.

Kellovský s Krumichem titul nevybojovali
Dominik Kellovský a Martin Krumich na turnaji ITF v italské Santa Margheritě nedokázali přetavit postup do finále v zisk titulu. Česká dvojice prohrála s ukrajinsko-řeckým párem Oleksijem Krutychem a Dimitrisem Sakellaridisem 6:2, 4:6, 6:10.

Černý v Trnavě deblový titul nevybojoval
Matyáš Černý a Ukrajinec Aleksandr Brajnin neuspěli ve finále čtyřhry na turnaji ITF v Trnavě. V souboji o titul prohráli s třetími nasazenými Lukášem Pokorným a Kaidem Wehneltem 2:6, 4:6.

China Open, Peking (ženy, CHN, 8 955 610 USD, tvrdý povrch)
12:00 KAROLÍNA MUCHOVÁ (49.) – Čchin-wen Čeng (CHN, 7.)

Rolex Shanghai Masters (muži, CHN, 8 995 555 USD, tvrdý povrch)
Andrej Rubljov (6.) – JAKUB MENŠÍK (65.) 7:6(7), 4:6, 3:6
JIŘÍ LEHEČKA (34.) – Jaume Munar (ESP, 63.) 7:6(6), 6:4

11:30 PAVLÁSEK, Rojer (NED) – Heliovaara (FIN), Patten (GBR)