22:45
Bouzková prolétla do čtvrtfinále

Marie Bouzková (45.) postoupila na oblíbené pětistovce v mexické Guadalajaře po dalším suverénním výkonu za hodinu a půl do čtvrtfinále. Oproti prvnímu kolu ztratila ještě o gem méně a porazila italskou kvalifikantku Lucreziu Stefaniniovou (178.) 6:2 a 6:1. Nasazená šestka získala od stavu 2:2 devět gemů v řadě. Stefaniniová pak odvrátila alespoň hrozbu kanára, Bouzková nicméně v další hře duel bez problému dopodávala. V příštím kole narazí na vítězku souboje mezi Francouzkou Garcíaovou a Japonkou Šibaharaovou.

18:45
Češi s Australany prohrávají 0:1, Menšík padl

Jakub Menšík (67.), jenž nahradil ve čtvrtečním utkání dvojek nemocného Jiřího Lehečku, nedokázal otočit skóre zápasu s Australanem Thanasim Kokkinakisem (78.). Byť se o to hodně snažil, nakonec po dvou hodinách a 24 minutách padl 2:6, 7:6(2), 3:6. Český tenista prohrával ve druhém setu 4:5 se ztrátou brejku, povedlo se mu ale vyrovnat a dotáhnout následně sadu do tiebreaku, který vyhrál hladce 7:2. V rozhodující sadě se ovšem neprobojoval ani k jednomu brejkbolu, sám naopak o servis přišel v šestém gemu a Kokkinakis posléze zápas dokázal dopodávat.

16:36
Nicod udolal soupeře po třech hodinách

Jakub Nicod (301.) na challengeru v bulharské Dobriči zvládl extrémně náročný zápas se Španělem Davidem Jordou Sanchisem (337.). Český tenista svého soupeře udolal po třech hodinách a třech minutách 7:6(8), 6:7(2) a 7:5. Ve čtvrtfinále si zahraje s šestým nasazeným Lorenzem Giustinem (302.).

16:33
Vrbenský na triumf nad Munarem nenavázal

Dva zápasy jako den a noc prožil na challengeru v polském Štětíně Michael Vrbenský (285.). Zatímco včera zdolal po životním výkonu silně favorizovaného Španěla Munara, dnes uhrál sám z pozice velkého favorita jen pět gemů s ruským kvalifikantem Alexejem Vatutinem (400.) a prohrál 3:6, 2:6.

13:58
Kopřiva nadělil kanára a postoupil do čtvrtfinále

Vít Kopřiva (143.) v osmifinále challengerového turnaje ve Štětíně neztrácel čas. Pátý nejvýše nasazený v zápase o čtvrtfinále nedal šanci Němci Sebastianu Fanselowovi (331.), kterého smetl po sadách 6:3, 6:0. Kopřiva mírně zaváhal jen za stavu 3:0 v prvním setu, kdy po dvou brejcích přišel o podání. V závěru sady ale potřetí uspěl na returnu. Ve druhém dějství přidal tři brejky, díky čemuž se může těšit na čtvrtfinále.

09:38
Svrčina skončil na nasazené trojce

Dalibor Svrčina (288.) na challengeru v čínském Kantonu dohrál v osmifinále singlu. Nad síly českého mladíka byl Michajl Kukuškin (118.), se kterým padl po sadách 6:2, 1:6, 2:6. Svrčina po vítězství v prvním setu hladce ztratil druhé dějství. V závěrečné sadě vedl 2:0, okamžitě ale ztratil získaný brejk, ve zbytku utkání nevybojoval ani gem.