19:00
Kopřiva otočil zápas s Morenem De Alboranem

Vít Kopřiva (143.) postoupil do osmifinále challengeru v polském Štětíně. Na úvod turnaje, ve kterém plni roli nasazené pětky, si poradil s Američanem Nicolasem Morenem De Alboranem (156.) za necelé dvě hodiny po setech 2:6, 7:5 a 6:1. Poté, co Kopřiva zvládl těsnou koncovku druhého dějství, začal na dvorci naprosto dominovat. Rozhodující set si podmanil suverénním způsobem, když na svém podání ztratil jen dvě výměny.

17:27
Nicod s Forejtkem neproklouzli prvním kolem

Jakub Nicod a Jonáš Forejtek nezvládli úvodní kolo antukového challengeru v bulharském městě Dobrič. Český pár v něm nestačil na kanadskou dvojici Liam Drexl, Cleeve Harper, jemuž podlehl za hodinu a pět minut po setech 1:6, 4:6.

14:17
Bartoň zvládl kvalifikační finále

Po krajanu Paulsonovi se na antukovém challengeru v polském Štětíně kvalifikoval do hlavní soutěže rovněž Hynek Bartoň (486.). Tima Handela (465.) z Německa porazil se ztrátou jediného podání 6:2 a 7:6(4).

14:11
Bejlek začala v Lublani vítězně

Sára Bejlek (144.) po pomalejším rozjezdu zvládla na antuce ve slovinské Lublani (WTA 125) odložené utkání prvního kola a postoupila po výhře 7:5 a 6:1 nad Leyre Romerovou Gormazovou (171.) ze Španělska do osmifinále. Nasazená čtyřka musela v prvním setu hned třikrát dotahovat ztrátu brejku, od stavu 4:5 už však povolila protivnici ve zbytku zápasu jediný gem. O čtvrtfinále si osmnáctiletá Bejlek zahraje buď s Běloruskou Dmitrukovou, nebo Chorvatkou Lukasovou.

12:25
Nicod zametl s nasazenou trojkou

Jakub Nicod (301.), jenž si minulý týden zahrál v Tullnu premiérové challengerové semifinále v kariéře, vstoupil dobře rovněž do turnaje v Dobriči. V Bulharsku začal dvacetiletý Čech hladkou výhrou 6:3 a 6:2 nad třetím nejvýše nasazeným Oliverem Crawfordem (232.) z Velké Británie. Soupeři nasázel rovnou patnáct es a nečelil v utkání jedinému brejkbolu.

12:22
Paulson se v Polsku kvalifikoval

Andrew Paulson (345.) zvládl v polském Štětíně bez ztráty setu dvoukolovou kvalifikaci. O své účasti v hlavní soutěži challengeru rozhodl úterní výhrou 6:2 a 6:4 nad Alessandrem Giannessim (544.) z Itálie. Český favorit nečelil za celé utkání ani jednomu brejkbolu. K postupu si pomohl mimo jiné devíti esy.

12:19
Krumich si ve Štětíně hlavní soutěž nezahraje

Martin Krumich (342.) nezvládl finálové kolo kvalifikace v polském Štětíně a hlavní soutěž challengeru si nezahraje. Jednadvacetiletý Čech ztratil dobře rozehrané utkání s Lucasem Gerchem (431.). S o osm let starším Němcem prohrál 6:2, 0:6 a 4:6. V rozhodujícím dějství promarnil Krumich dvakrát náskok brejku.

08:20
Svrčina zvládl 1. kolo i v Kantonu

Dalibor Svrčina (288.) přešel i na třetím čínském challengeru v řadě přes úvodní kolo. V Kantonu byl jeho prvním soupeřem favorizovaný Japonec Jasutaka Učijama (161.), vítěz nedávného turnaje stejné kategorie v Čang-ťia-kangu. Český tenista zvítězil za hodinu a 43 minut poměrem 7:5 a 6:4. V prvním setu byl Svrčina dvakrát o brejk pozadu, ve druhém jednou. Učijama nezvládl ani jeden brejk na servisu potvrdit a po celý průběh zápasu střádal abnormální množství nevynucených chyb. Z postupu do osmifinále se tak naprosto zaslouženě radoval Svrčina. Jeho příští protivník vzejde ze souboje mezi Kazachem Kukuškinem a Rusem Donským.