21:38
Plíšková dohrála v prvním kole

Karolína Plíšková (44.) neuspěla v úvodním kole turnaje WTA ve Washingtonu. V souboji s Ja-fan Wang (73.) sice vyhrála první set, ale od druhého setu herně zcela odpadla. V rozhodujícím dějství dokonce utržila kanára a prohrála za 127 minut 7:5, 3:6, 0:6.

19:31
Macháč se Siniakovou porazili nasazené jedničky!

Ohromně cenný skalp vybojovali v úvodním kole smíšené čtyřhry Tomáš Macháč a Kateřina Siniaková! Česká dvojice si totiž vyšlápla na nejvýše nasazený pár celého turnaje. Němce Alexandera Zvereva a Lauru Siegemundovou porazili za 78 minut po setech 6:4, 7:5 a stali se vůbec prvními čtvrtfinalisty.

15:58
Macháč s Pavláskem zdolali nasazené pětky

Postup do osmifinále mužské čtyřhry na pařížské olympiádě vybojovali Tomáš Macháč a Adam Pavlásek! Čeští tenisté zvládli náročný zápas proti favorizovaným Britům Joeovi Salisburymu a Nealovi Skupskimu. Nasazené pětky porazili za hodinu a půl po obratu 4:6, 6:3, 10:8.

15:49
Nadal na Djokoviče nestačil

Očekávané střetnutí ve druhém kole olympijských her mezi Novakem Djokovičem (2.) a Rafaelem Nadalem (161.) bylo sice pro diváky zážitkem, ale Španěl musel polknout hodně hořkou pachuť v ústech. Djokovič byl dlouho dominantní, dokonce vedl už 6:1 a 4:0. Pak se sice Nadalovi povedlo dvěma brejky srovnat na 4:4, ale koncovka už patřila favorizovanému Srbovi. Ten vyhrál za 104 minut 6:1, 6:4.

13:58
Muchová s Noskovou otočily zápas

Karolína Muchová a Linda Nosková vstoupily v pondělí do olympijské čtyřhry. V úvodním kole proti Jekateřině Alexandrovové a Jeleně Vesninové sice nezačaly ideálně, ale nakonec se jim povedlo skóre zápasu otočit. Po hodině a 46 minutách Češky zvítězily 2:6, 7:6(5), 10:6.

13:42
Krejčíková prosvištěla do osmifinále

Barbora Krejčíková (10.) si po Saře Sorribesové Tormové, se kterou absolvovala v neděli dramatickou třísetovou bitvu, připsala na konto také jedno snadnější vítězství. Ve druhém kole olympijského turnaje porazila Sin-jü Wang (36.) za 84 minut po setech 6:3, 6:2 a prosvištěla do osmifinále!