21:54
Krejčíková se Siniakovou zvládly první zkoušku

Až v úterý večer naskočily do olympijské čtyřhry Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Zlaté medailistky z LOH v Tokiu porazily na úvod pařížského turnaje tchajwanskou dvojici Chao-Čching Čchan, Latisha Čchan 6:4 a 6:0. České favoritky přišly jako první o podání a prohrávaly 3:4 s brejkem, od tohoto momentu ale na dvorci zcela dominovaly a šňůrou devíti gemů zápas ukončily. V osmifinále budou jejich soupeřkami Japonky Šuko Aojamaová a Ena Šibaharaová.

21:37
Bouzková splnila roli favoritky

Marie Bouzková (43.) má za sebou úspěšný vstup do turnaje kategorie WTA 500 ve Washingtonu. Česká favoritka v prvním kole porazila americkou kvalifikantku McCartney Kesslerovou (115.) po setech 6:4, 4:6 a 6:2. Američanka si zkraje rozhodujícího setu dvakrát udržela podání, od stavu 1:2 už ale sbírala gemy pouze Bouzková, kterou čeká v osmifinále další domácí hráčka Taylor Townsendová (78.).

20:13
Svrčina prohrál s nasazenou jedničkou

Účast na challengeru v Liberci skončila pro Dalibora Svrčinu (294.) už v prvním kole. Nad síly českého tenisty byl nejvýše nasazený Bolivijec Hugo Dellien (140.), který zvítězil za hodinu a 44 minut 7:6(3) a 6:1. Svrčina v utkání doplatil na 11 dvojchyb, jeho přemožitel pokazil druhé podání pouze jednou.

19:59
LOH: Pavlásek s Macháčem jsou ve čtvrtfinále

Adam Pavlásek a Tomáš Macháč si zajistili účast ve čtvrtfinále olympijského turnaje. Čeští tenisté přehráli v deblovém osmifinále chilskou dvojici Nicolás Jarry, Alejandro Tabilo poměrem 5:7, 7:6(6) a 10:4. Utkání se lámalo ve druhém setu, kde Pavlásek s Macháčem nejprve nevyužili náskok 5:2 ani setbol na returnu ve dvanáctém gemu. Češi poté prohrávali v tiebreaku už 2:5, parádním obratem si ale vynutili rozhodující supertiebreak. V něm od stavu 3:3 dominovali. Ve čtvrtfinále na ně číhají druzí nejvýše nasazení Němci Kevin Krawietz a Tim Pütz.

18:21
Krejčíková si zahraje olympijské čtvrtfinále

Barbora Krejčíková (10.) zvládla i svůj třetí zápas ve dvouhře na olympiádě v Paříži. Česká tenistka vydřela v osmifinále na kurtu Simonne Mathieuové vítězství 7:6(5), 2:6 a 6:4 nad Ukrajinkou Elinou Svitolinovou (31.). Souboj o místo ve čtvrtfinále trval bezmála tři hodiny, Krejčíková rozhodla o svém postupu až brejkem v posledním gemu. V dalším kole ji čeká Slovenka Anna Karolína Schmiedlová (67.).

18:07
Nicod i Kumstát v Liberci končí

Držitelé divokých karet Jakub Nicod (335.) a Jan Kumstát (1929.) dohráli na challengeru Svijany Open v Liberci v prvním kole. Dvacetiletý Nicod nestačil na zkušeného Slováka Martina Kližana (358.) po setech 3:6, 1:6. O tři roky mladší Kumstát podlehl sedmému nasazenému Švýcarovi Jeromemu Kymovi (181.) poměrem 3:6 a 0:6.

17:36
LOH: Schmiedlová vyřadila Paoliniovou!

Anna Karolína Schmiedlová (67.) se postarala v osmifinále olympijského turnaje o velké překvapení! Slovenská tenistka porazila v dvouapůlhodinovém souboji italskou hvězdu Jasmine Paoliniovou (5.) 7:5, 3:6 a 7:5. Schmiedlová prohrávala ve třetím setu 4:5 s brejkem, poslední tři gemy zápasu proti finalistce Roland Garros a Wimbledonu ale získala na svou stranu.

16:49
Paulson zvládl koncovky setů

Andrew Paulson (388.) vstoupil vítězně do antukového challengeru v Liberci. Český tenista na úvod udolal Španěla Davida Jordu Sanchise (363.) po necelých dvou hodinách boje 7:5 a 7:6(4), když ve druhém setu dohnal manko 2:4 na gemy.

16:40
Menšík uhrál jen čtyři gemy

Po Tomášovi Macháčovi skončil ve druhém kole olympijského turnaje i Jakub Menšík (65.). Český teenager nestačil na pařížské antuce na amerického favorita Tommyho Paula (13.) poměrem 3:6 a 1:6. Olympijský debutant Menšík přišel ve svižném utkání celkem čtyřikrát o servis, sám se na returnu neprosadil, když hned ve druhém gemu nevyužil svůj jediný brejkbol.

16:33
Forejtek ztratil jen čtyři gemy

Jonáš Forejtek (340.) vstoupil suverénně do hlavní soutěže libereckého challengeru. Český kvalifikant přehrál v prvním kole rakouského kvalifikanta Neila Oberleitnera (525.) za pouhých 61 minut 6:1 a 6:3. Forejtek se utká v osmifinále s Ukrajincem Vitalijem Sačkem (409.).

16:15
Macháč nestačil na Zvereva

Tomáš Macháč (39.) si osmifinále olympijského turnaje nezahraje. Český reprezentant prohrál ve druhém kole s favorizovaným Němcem Alexanderem Zverevem (4.) za hodinu a půl 3:6 a 5:7. Macháč vstoupil do zápasu brejkem, jeho soupeř ale zareagoval dvěma úspěchy na returnu a díky nim získal první set. Ve druhém dějství Zverev nevyužil náskok 2:0, o svém postupu ale rozhodl brejkem z jedenácté hry. V osmifinále vyzve obhájce olympijského zlata Australan Alexei Popyrin (63.).

15:00
Krumich zvládl derby s Veselým

Vítězem úterního českého derby na libereckém challengeru Svijany Open se stal Martin Krumich (330.). Jednadvacetiletý tenista porazil o deset let staršího krajana Jiřího Veselého (269.) po bezmála dvou a půl hodině boje 4:6, 6:3 a 6:2. V osmifinále bude jeho soupeřem Francouz Manuel Guinard (288.).

14:18
LOH: Gauffová končí už v osmifinále!

Světová dvojka Coco Gauffová dohrála na olympijském turnaji v Paříži už v osmifinále. V tom americká hvězda nestačila na Chorvatku Donnu Vekičovou (21.) po setech 6:7(7) a 2:6. Gauffová nevyužila v prvním setu vedení 5:2 a 40-30, následně měla ještě v tiebreaku náskok 6:4. Celkem promarnila tři setboly. Vekičová zasypala favoritku 33 vítěznými údery a sama jich „inkasovala“ pouze devět.

12:02
Vrbenský předvedl parádní obrat

Michael Vrbenský (281.) přehrál v úvodním kole libereckého challengeru 7:5 a 6:1 loňského finalistu Tobyho Kodata (324.), jenž před dvěma dny triumfoval na 25tisícovém podniku ITF v rakouském Kramsachu. Čech prohrával v prvním dějství 3:5 a v následujícím gemu čelil setbolu. Američan se poté dopustil dvou dvojchyb, po nichž prohrál nečekaně devět gemů v řadě. V závěru druhé sady tak už odvracel bratr bývalé tenistky Nicole Vaidišové už jen hrozbu kanára. Vrbenský se v osmifinále utká s lepším z dvojice Sanchez Izquierdo (ESP) – Prihodko (UKR).