20:52
Siniaková padla s domácí Burelovou

Kateřina Siniaková (38.) se loučí s dvouhrou na olympijských hrách v Paříži v úvodním kole. Nad její síly byla domácí Clara Burelová (44.), se kterou prohrála za necelé dvě hodiny 6:7(3), 4:6. Česká hráčka nedokázala hned dvakrát dopodávat úvodní sadu a ve druhém dějství nezužitkovala vedení 2:0. Pro obě hráčky byl servis v duelu spíš na obtíž než nějakou výhodou.

20:27
Menšík si poradil s Ševčenkem

Velmi rychle měl hotovo v úvodním kole pařížského turnaje Jakub Menšík (81.). Osmnáctiletý český tenista, který ještě v pátek hrál semifinále v chorvatském Umagu, porazil Kazachstánce Alexandra Ševčenka (58.) za pouhých 67 minut po setech 6:3, 6:4.

19:24
Muchová na generálku nenavázala

Po postupu do finále v Palermu se zdálo, že Karolína Muchová (29.) získává před olympijskými hrami v Paříži formu. Jenže minimálně v singlu neuspěje. V prvním kole byla nad její síly Kanaďanka Leylah Fernandezová (24.), se kterou prohrála po 142 minutách boje 1:6, 6:4, 2:6.

18:58
Macháč v úvodním kole porazil parťáka z deblu

Tomáš Macháč (39.) se v prvním kole olympijských her utkal se svým kamarádem a deblovým parťákem Č'-čenem Čangem (31.) z Číny. V poměrně svižném utkání se českému tenistovi povedlo zvítězit za hodinu a 35 minut po setech 6:2, 4:6, 6:2.

16:10
Štruplová titul nevybojovala

Julie Štruplová (290.) nedosáhla na turnaji ITF v německém Horbu na turnajovou trofej. Ve finále podlehla Slovince Veronice Erjavecové (183.) ve dvou setech 5:7, 0:6. Štruplová vedla 5:4 s výhodou brejku, od té chvíle ale neuhrála ani jeden gem.

15:07
Krejčíková udolala španělskou antukářku

Barbora Krejčíková (10.) má za sebou v úvodním kole olympijských her dramatickou bitvu se španělskou antukářkou Sarou Sorribesovou Tormovou (71.). Na centrálním dvorci v areálu Rolanda Garrose dokázala nakonec zvítězit po takřka třech hodinách boje po setech 4:6, 6:0, 7:6(2).

13:52
Noskové olympijská premiéra nevyšla

Linda Nosková (27.) skončila při svém olympijském debutu v prvním kole. Devatenáctiletá Češka podlehla za pouhou hodinu a půl Číňance Si-jü Wang (54.) poměrem dvakrát 3:6. Nosková přišla třikrát o podání, sama se na returnu neprosadila. V utkání doplatila na 29 nevynucených chyb, její čínská přemožitelka zapsala ve stejné statistice pouze 17 hrubek. Nosková naskočí v Paříži ještě do čtyřhry po boku Karolíny Muchové.

11:22
Filip triumfoval v Popradu

Jakub Filip (1119.) slaví premiérovou singlovou trofej na mužském okruhu. Osmnáctiletý český tenista porazil ve finále antukového turnaje ITF ve slovenském Popradu domácího favorita Andreje Martina (891.) za pouhých 70 minut 6:1 a 6:2. K vítězství nad bývalým členem Top 100 si český mladík pomohl hned pěti brejky, sám všechny brejkboly zkušenějšího soupeře odvrátil.