22:49
LOH: Macháč a Siniaková se přiblížili medaili

Také čtvrtá česká dvojice živí naději na olympijskou medaili v Paříži. Tomáš Macháč a Kateřina Siniaková porazili ve čtvrtfinále mixu japonské duo Kei Nišikori, Ena Šibaharaová poměrem 7:5 a 6:2. Japonci sice dokázali v prvním setu otočit z 0:3 na 5:3 a 30-0, od té chvíle ale na dvorci dominovali Macháč a Siniaková. V semifinále na ně čekají Kanaďané Félix Auger-Aliassime a Gabriela Dabrowská.

21:07
Jebavý se rozloučil s kariérou

Roman Jebavý ve středu ukončil profesionální tenisovou kariéru. Český deblový specialista odehrál poslední utkání po boku svého kamaráda Jiřího Veselého. Společně podlehli v úvodním kole challengeru v Liberci krajanům Jiřímu Barnatovi a Filipovi Dudovi po setech 6:7(4), 7:6(3) a 8:10.

19:52
Krejčíková se Siniakovou zvládly i druhý zápas

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou postoupily do čtvrtfinále čtyřhry na olympiádě v Paříži. Česká dvojice, která získala na předchozí olympiádě v Tokiu zlaté medaile, přehrála ve druhém kole Japonky Šuko Aojamaovou a Enu Šibaharaovou 7:5 a 6:4. Češky v prvním setu dvakrát neudržely náskok brejku, úspěch na returnu z jedenácté hry už ale potvrdily. O výsledku druhého dějství rozhodl jediný brejk ze sedmého gemu. Krejčíková se Siniakovou narazí ve čtvrtfinále na Rusky Mirru Andrejevovou a Dianu Šnajderovou.

17:59
Kerberová odehrála poslední zápas kariéry

Bývalá světová jednička Angelique Kerberová (212.) se dnes v pařížském areálu Rolanda Garrose rozloučila se svou veleúspěšnou kariérou. Německá hvězda podlehla v napínavém čtvrtfinále olympijského turnaje Číňance Čchin-wen Čeng (7.) po setech 7:6(4), 4:6 a 6:7(6). Šestatřicetiletá Kerberová získala na elitním okruhu 14 trofejí včetně tří grandslamových (Australian Open 2016, US Open 2016, Wimbledon 2018), na olympiádě v Riu de Janeiru (2016) vybojovala stříbrnou medaili.

17:03
LOH: Muchová s Noskovou vyřadily nasazené jedničky!

Pořádně cennou výhru vybojovaly na pařížské olympiádě Karolína Muchová a Linda Nosková. Česká dvojice přehrála v deblovém osmifinále nejvýše nasazené Američanky Coco Gauffovou a Jessicu Pegulaovou po setech 2:6, 6:4 a 10:5. Utkání bylo kvůli dešti přerušeno za stavu 5:4 ve druhém setu. Nosková dějství po pauze bez potíží dopodávala a poté spolu s Muchovou excelovaly v zápasovém supertiebreaku. Ve čtvrtfinále narazí na tchajwanské duo Su-wej Sie, Čchia I Cao.

15:36
LOH: Krejčíková skončila ve čtvrtfinále

Barbora Krejčíková (10.) jedenácté vítězství v řadě nepřidala. Wimbledonská šampionka prohrála ve čtvrtfinále olympijského turnaje s rozjetou Slovenkou Annou Karolínou Schmiedlovou (67.) po hodině a půl 4:6 a 2:6. Krejčíková zvládla proti odpočatější soupeřce dohnat manko 1:4 v prvním setu, pak ale prohrála dva další gemy a tím i set. Ve druhém dějství vedla česká favoritka 2:0, Slovenka ale zakončila duel sérií šesti získaných gemů. Může se tak těšit na semifinále proti vítězce zápasu mezi Ukrajinkou Martou Kosťukovou (19.) a Chorvatkou Donnou Vekičovou (21.).

14:57
Pavlásek s Macháčem jsou v semifinále

Fantastická olympijská jízda Adama Pavláska a Tomáše Macháče pokračuje! Čeští tenisté otočili v pařížském areálu Rolanda Garrose i třetí utkání, když ve čtvrtfinále vyzráli na favorizované Němce Kevina Krawietze a Tima Pütze poměrem 3:6, 6:1 a 10:5. Pavlásek s Macháčem ztratili první set kvůli jedinému zaváhání na podání ve čtvrté hře. Ve druhém dějství ale dominovali, v supertiebreaku rychle vymazali manko 0:2 a s přehledem si dokráčeli pro postup do semifinále. Tam je čekají buď Španělé Rafael Nadal s Carlosem Alcarazem, nebo Američané Rajeev Ram s Austinem Krajicekem.

14:26
Krumich v Liberci končí

Martin Krumich (330.) končí na libereckém challengeru v osmifinále. Český tenista v něm nestačil na Francouze Manuela Guinarda (288.), kterému podlehl za hodinu a osm minut po setech 3:6, 1:6. Krumicha může mrzet obzvlášť úvodní sada, ve které si utvořil vedení 3:1.

12:59
Vrbenský postoupil v Liberci do čtvrtfinále

Michael Vrbenský (281.) potvrdil roli mírného favorita a na libereckém challengeru proklouzl do čtvrtfinále. Ve své druhém zápase na turnaji porazil Španěla Nikolase Sáncheze Izquierda (334.) za hodinu a 14 minut po setech 6:4, 6:2, když odvrátil čtyři z pěti brejkbolů soupeře.