20:47
Menšík na světovou sedmnáctku nestačil

Jakub Menšík (81.) si o titul na turnaji ATP v chorvatském Umagu nezahraje. V pátečním semifinále nedokázal vyzrát na druhého nasazeného Lorenza Musettiho (17.), s nímž prohrál 4:6, 1:6. Zatímco první set byl vyrovnaný a Menšík dokázal srovnat z 1:3 na 3:3, načež rozhodl Musettiho brejk ze sedmé hry, tak ve druhé sadě českému tenistovi odešel servis. Třikrát prohrál podání, nevypracoval si na returnu žádný brejkbol a po 77 minutách zápas prohrál.

20:14
Svrčina s Vrbenským v Tampere končí

Dalibor Svrčina a Michael Vrbenský nenašli na challengeru v Tampere recept na nasazené dvojky Thomase Johna Fancutta a Johannese Ingildsena. Přestože v supertiebreaku měli Češi hned čtyři mečboly, tak prohráli semifinálový souboj v poměru 2:6, 6:3, 10:12.

19:17
Češi v Kramsachu dohráli

Také turnaj ITF v rakouském Kramsachu měl v pátek na programu čtvrtfinále. David Poljak (971.) v něm prohrál dvakrát 2:6 s domácím Sebastianem Sorgerem (696.), Martin Krumich pak podlehl Lilianovi Marmousezovi (489.) 4:6, 1:6.

18:24
Bartoň s Veselým se do finále neprobojovali

Hynek Bartoň a Jiří Veselý skončili na challengeru v Tampere před branami finále. Český pár podlehl čtvrtým nasazeným Inigovi Cervantesovi a Danielovi Rinconovi 6:7(3), 6:3, 7:10.

18:18
Kučmová a Štruplová postoupily do semifinále

Na turnaji ITF v německém Horbu se českým tenistkám dařilo. Do semifinále na tamní antuce postoupila napřed Aneta Kučmová (360.), která porazila Belgičanku Hanne Vandewinkelovou (240.) 7:6(3), 6:4, načež se zadařilo i Julii Štruplové (290.). Ta udolala Němku Katharinu Hobgarskou (316.) 4:6, 6:4, 7:5.

15:37
L. Fruhvirtová padla s Mladenovicovou

Dramatické čtvrtfinále na turnaji ITF v portugalské Figueiře da Foz se stalo kořistí Kristiny Mladenovicové (232.). Francouzka udolala po třech hodinách a 22 minutách českou tenistku Lindu Fruhvirtovou (139.), která sice stáhla ve třetím setu čtyřikrát ztrátu brejku, ale nakonec padla 4:6, 7:5, 6:7(6).

15:30
Filip prošel do semifinále, Kellovský končí

Jakub Filip (1119.) dokázal na turnaji ITF ve slovenském Popradu postoupit mezi nejlepší čtyřku. Ve federálním derby porazil domácího Samuela Puškára (1189.) 6:4, 1:6, 6:3. Na turnaji naopak končí Dominik Kellovský (592.), který po třech a půl hodině padl s Andrejem Martinem (891.) 7:6(1), 6:7(3), 3:6.

13:51
Valdmannová si zahraje semifinále

Vendula Valdmannová (1048.) na turnaji ITF v Monastiru zvládla i další překážku a postoupila do semifinále. V pátečním čtvrtfinále porazila Američanku Solymar Collingovou (1339.) 6:4, 7:6(9).

13:43
Ševčíková postoupila do semifinále v Brežici

Linda Ševčíková (946.) uspěla v pátečním čtvrtfinále na turnaji ITF ve slovinské Brežici. V tříhodinovém klání porazila Němku Yanu Mordergerovou (726.) 6:4, 4:6, 7:5. Do semifinále naopak nepostoupila Ivana Šebestová (738.), která prohrála s Lisou Zaarovou (698.) ze Švédska 2:6, 5:7.

13:03
Linetteová deklasovala Frechovou

Singlovou šampionkou Livesport Prague Open na pražské Spartě se stala v pátek nasazená čtyřka Magda Linetteová (48.). Přemožitelka Lindy Noskové si poradila se svou polskou krajankou Magdalenou Frechovou (57.), kterou deklasovala za 82 minut po setech 6:2, 6:1.

11:00
Krejčíková se Siniakovou vyhrály turnaj v Praze

Dopolední finále Livesport Prague Open proti sobě svedlo populární tenisové páry. Na jedné straně bylo duo K+S, tedy Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, na straně druhé Team Bucie, tedy Američanka Bethanie Matteková-Sandsová a Lucie Šafářová. Střetnutí trvající 76 minut nakonec vyhrály dvakrát 6:3 Krejčíková se Siniakovou, které spolu hrály poprvé od konce minulé sezony a generálku na olympijské hry zvládly bez ztráty setu.