Denní menu, 6.7.2019: Strýcovou čeká dvojboj, v akci další Češi

Sobotní program opět přinesl především zápolení ve Wimbledonu. Do akce se vrhli Petra Kvitová s Barborou Strýcovou, Roman Jebavý, Květa Peschkeová a do turnaje vstoupili i čeští junioři. V Polsku Češi vybojovali na turnaji ITF společné finále.

12:00

KVITOVÁ FAVORITKOU VE 3. KOLE:  Petra Kvitová má za sebou další úspěšný zápas ve Wimbledonu. V utkání třetího kola proti Polce Magdě Linetteové vyhrála hladce 6:3, 6:2. Česká tenistka o svém vítězství v prvním setu rozhodla ve čtvrté hře, kdy soupeřce prolomila podání a dějství doservírovala. Ve druhé sadě se k dalšímu brejku dostala ve třetím gemu a poté od stavu 2:3 vyhrála tři hry v řadě. Linetteové navíc nepovolila ani jeden brejkbol a postoupila suverénně do osmifinále. – Magda Linetteová (POL, 75.) x Petra Kvitová (6.) 3:6, 2:6

14:00

STRÝCOVÁ ZDOLALA BERTENSOVOU:  Barbora Strýcová (54.) předvedla další ze svých parádních výkonů a ve Wimbledonu si zahraje osmifinále! Česká tenistka pokořila Nizozemku Kiki Bertensovou (4.), jež byla favoritkou zápasu, ve dvou setech 7:5, 6:1. Bertensová přitom rozehrála zápas lépe a dostala se i jako první k brejku. Strýcová ovšem okamžitě srovnala a v deváté hře přežila hned 6 brejkbolů soupeřky. Další průběh utkání už patřil jen české hráčce, jež první set ukořistila pátým setbolem v pořadí a ve druhé sadě od stavu 1:1 vyhrála pět gemů v řadě. – Kiki Bertensová (NED, 4.) x Barbora Strýcová (54.) 5:7, 1:6

17:00

STRÝCOVÁ ZVLÁDLA I DEBL: Po úspěšně zvládnuté dvouhře se Barbora Strýcová představila odpoledne ještě ve 2. kole ženské čtyřhry. Spolu se Su-wej Sie zápasu dominovaly a porazily rusko-švýcarský pár Alexandrovovou a Golubicovou za pouhých 58 minut dvakrát 6:2.

Nouza vydřel postup do finále
Turnaj v polské Vratislavi zatím zvládá Petr Nouza na jedničku. Český tenista vybojoval už postup do finále. V utkání s Alexejem Zacharovem se ale pořádně nadřel a o své výhře rozhodl až v tiebreaku třetí sady, když svého soupeře zdolal 6:2, 4:6, 7:6(6).

Šafránek je v Polsku ve finále, vyzve svého krajana
Po postupu Petra Nouzy se do finále turnaje ITF ve Vratislavi probojoval také Václav Šafránek (350.), který potvrdil roli prvního nasazeného a porazil Rusa Alexandra Ševčenka 7:5, 6:2.