Denní menu, 2.7.2019: Do Wimbledonu vstoupilo dalších šest Čechů

Úterní program na tenisových dvorcích přinesl zbývající zápasy prvního kola Wimbledonu. Do akce se vrho hned šest českých singlistů, mezi nimiž nechyběli ani dva navrátilci po zranění. Tomáše Berdycha ovšem porazil rozjetý Američan Fritz, Petra Kvitová zdolala Tunisanku Jabeurovou.

12:00

SINIAKOVÁ VYBOJOVALA PRVNÍ VÝHRU: Zápas dvou tváří odehrála Kateřina Siniaková v úvodním kole Wimbledonu. I přes špatný začátek dokázala převzít kontrolu nad vývojem skóre a po dvou porážkách na trávě v této sezoně dokázala ukořistit své první vítězství. Jekatěrinu Alexandrovovou porazila 2:6, 6:1, 6:1. – Jekatěrina Alexandrovová (45.) x Kateřina Siniaková (38.) 6:2, 1:6, 1:6

Více se utkání věnujeme v samostatném článku.

15:30

BERDYCH PŘI NÁVRATU PROHRÁL:  Tomáš Berdych (110.) při svém návratu na kurty nedokázal zastavit rozjetého Taylora Fritze (31.) a prohrál s ním 4:6, 4:6, 3:6. Fritz, který vyhrál generálku v Eastbourne, si držel podání až do koncovky třetí sady a zatímco v prvních dvou setech rozhodl o svých výhrách vždy jedním brejkem, ve třetím dějství drtil českého tenistu už 5:0. Berdych pak sice získal tři hry v řadě, ale to na obrat nestačilo. – Taylor Fritz (31.) x Tomáš Berdych (110.) 4:6, 4:6, 3:6

15:30

KVITOVÁ PRVNÍ ZÁPAS ZVLÁDLA:  Úspěšně do letošního Wimbledonu vstoupila Petra Kvitová (6.), jež se vrátila na kurty po zranění svalu na levém předloktí. V úvodním kole travnatého grandslamu dokázala česká tenistka porazit Tunisanku Ons Jabeurovou (56.) po setech 6:4, 6:2. V zápase ani jednou neprohrávala a ač v obou sadách přišla se srdnatě hrající soupeřkou o výhodu brejku, koncovky setů patřily jí. – Ons Jabeurová (TUN, 56.) x Petra Kvitová (6.) 4:6, 2:6

Strýcová prosvištěla do druhého kola
Barbora Strýcová (54.) zvládla úvodní zápas v All England Clubu na jedničku. V utkání s 32. nasazenou Lesjou Curenkovou (33.) vyhrála ve dvou setech 6:3, 6:2 a v utkání nečelila žádnému brejkbolu! Česká hráčka šla do turnaje s menším očekáváním kvůli problémům s achilovkou, jež ji trápila na turnaji v Eastbourne, kde skrečovala zápas prvního kola. Ve Wimbledonu ovšem předvedla parádní výkon, který okořenila čtyřmi brejky.

Kr. Plíšková roli favoritky nepotvrdila
V roli mírné favoritky šla do zápasu 1. kola Wimbledonu Kristýna Plíšková (94.), kterou čekala kvalifikantka Kaja Juvanová (133.). V utkání ovšem tahala česká hráčka za kratší konec, a i když si vynutila rozhodující set, v něm ztratila podání hned v úvodní hře a k brejkbolu se už nedostala.

Martincová vedení nevyužila, ve Wimbledonu končí
Kvalifikantka Tereza Martincová (138.) se s Wimbledonem loučí v prvním kole. Při své premiéře na turnaji podlehla Číňance Ja-fan Wang (57.) 2:6, 5:7. Ve druhém setu zvládla Martincová odvrátit v páté hře pět brejkbolů, a i když vzápětí sama tři neproměnila, tak v osmém gemu se urvala do vedení 5:3. Přetavit svůj úspěch k vynucení třetího setu však nedokázala a po třech prohraných hrách v řadě nadějné vedení ztratila.