Denní menu, 1.7.2019: Ve Wimbledonu postupuje kvarteto Čechů. Veselý se postaral o rozruch

- Jan Vojkůvka, Radek Štohl

Pondělí bylo pro české fanoušky velmi zajímavé. Pětice našich hráčů se ucházela o postup do druhého kola Wimbledonu, přičemž neuspěla jen Markéta Vondroušová. Na challengeru v Ludwigshafenu hráli Zdeněk Kolář a Marek Gengel, ani jeden z nich však první zápas na turnaji nezvládl.

12:00

BOUZKOVÁ SLAVÍ PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ:  Marie Bouzková (115.) zvládla svou premiéru ve Wimbledonu ve velkém stylu a za pouhých 68 minut porazila Němku Monu Barthelovou (96.) 6:3, 6:3. Česká tenistka, jež prošla do hlavní soutěže jako šťastná poražená, si připsala svou vůbec první grandslamovou výhru. V prvním setu vybojovala dva brejky v páté a deváté hře. To ve druhé sadě prohrávala už 1:3 a musela otáčet, ale šňůrou pěti vyhraných gemů v řadě si suverénně dokráčela pro postup. – Marie Bouzková (115.) x Mona Barthelová (GER, 96.) 6:3, 6:3

Utkání jsme se podrobně věnovali zde

14:00

PLÍŠKOVÁ NA ÚVOD WIMBLEDONU ODVRÁTILA SETBOLY: Karolína Plíšková (3.) po sobotním titulu z Eastebourne úspěšně vstoupila do Wimbledonu. Nejlepší Češka současnosti v prvním kole dvouhry porazila Lin Ču (101.) 6:2, 7:6(4), ačkoliv ve druhém setu musela odvrátit tři setboly na returnu. Plíšková si v úvodním setu vypracovala rychlý brejk, o který v polovině sady sice přišla, v závěru ale ještě dvakrát vzala soupeřce podání. Ve druhé sadě si za stavu 5:5 ztratila servis, v následné dlouhé hře o sedmi shodách ale zvládla zažehnat tři setboly protihráčky, aby sama využila šestý brejkbol. Ten zajistil v tiebreak, v němž sice Číňanka rychle získala minibrejk, po něm ale již znovu úřadovala favoritka. – Lin Ču (CHN, 101.) x Karolína Plíšková (3.), 2:6, 6:7(4)

15:30

VESELÝ PŘEHRÁL A. ZVEREVA: Velká paráda se udála v odpoledních hodinách Wimbledonu. Jiří Veselý (124.) v prvním kole mužské dvouhry otočil zápas proti pátému hráči světa Alexanderu Zverevovi (5.), se kterým si poradil 4:6, 6:3, 6:2, 7:5. Veselý tak směle může pomýšlet na obhajobu loňského osmifinále. – Jiří Veselý (124.) x Alexander Zverev (GER, 5.), 4:6, 6:3, 6:2, 7:5

Utkání jsme se podrobně věnovali zde

Kolář a Gengel padli v Ludwigshafenu
Zdeněk Kolář (242.) nepřešel přes první kolo challengeru v Ludwigshafenu. Český tenista na úvod turnaje nestačil na Zsombora Piroše (366.), s maďarským protihráčem neuhrál ani set, když prohrál 3:6, 6:7(3). Kolář po nevydařené úvodní sadě ve druhém setu prohrával 3:5, následně však otočil a za stavu 6:5 podával na výhru v dějství. Piroš však v pravou chvíli zabral, v tiebreaku ho nepřibrzdil ani minibrejk na 2:3, po kterém Kolář neuhrál ani míček.
Ještě dříve se s turnajem rozloučil Marek Gengel (-), na kterého si počíhal favorizovaný Daniel Gimeno-Traver (244.). Gengel sice s protihráčem držel krok, přesto s bývalým členem nejlepší padesátky světa padl dvakrát 4:6.