Denní menu, 27.6.2019: Plíšková zničila soupeřku, tři Češi v hlavní soutěži Wimbledonu

Karolína Plíšková ve čtvrtek navázala na své výkony z předchozích dvou zápasů a vybojovala postup do semifinále. Rusce Jekatěrině Alexandrovové povolila pouhé dva gemy. Finálové kolo kvalifikace Wimbledonu zvládli Jiří Veselý a Tereza Martincová, kteří si zahrají hlavní soutěž travnatého grandslamu. Tu si jako šťastná poražená zahraje i Bouzková.

12:00

DVA ČEŠI VYBOJOVALI HLAVNÍ SOUTĚŽ: Finálové kolo kvalifikace přineslo radost hned dvěma českým tenistům. Mezi ženami svou premiérovou účast ve Wimbledonu vybojovala Tereza Martincová, jež zdolala po obratu Rusku Annu Blinkovovou. Bez ztráty setu prošel kvalifikací v mužské části Jiří Veselý. Marie Bouzková sice svůj zápas finálového kola nezvládla, ale po skončení kvalifikačních bojů se dostala na pozice, které ji přiřkly status šťastné poražené.

Více se kvalifikaci Wimbledonu věnujeme v samostatném článku.

18:00

PLÍŠKOVÁ PROLÉTLA DO SEMIFINÁLE: Suverénním výkonem se ve čtvrtfinále turnaje v Eastbourne prezentovala světová trojka Karolína Plíšková. Druhá nasazená v generálce na Wimbledon prolétla do semifinále, když porazila Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou (52.) za 54 minut 6:2, 6:0. V utkání nečelila navíc ani jednomu brejkbolu a od stavu 2:2 nepovolila soupeřce uhájit žádné podání. – Jekatěrina Alexandrovová (RUS, 52.) x Karolína Plíšková (2.) 2:6, 0:6

10:30

POKRAČOVAL TURNAJ V PARDUBICÍCH: Turnaj ITF World Tennis Tour v Pardubicích měl na programu osmifinálové boje. Na domácí antuce se hned ve čtyřech zápasech diváci dočkali českých soubojů. Mezi nejlepší osmičku postoupili všichni hlavní favorité, včetně Adama Pavláska a Pavla Nejedlého, kteří zlomili odpor dravých mladíků. Čtvrtfinále vybojovali i Václav Šafránek, Michael Vrbenský a Vít Kopřiva.

Více se turnaji v Pardubicích věnujeme v samostatném článku.