Laver Cup: Evropa vybojovala naději! Rozhodne souboj Alcaraze s Fritzem

Berlínský Laver Cup pomaličku vrcholí. Po třech sobotních zápasech je jasné, že o všem rozhodne duel mezi Carlosem Alcarazem a Taylorem Fritzem. Tým Světa vede 11:10.

Tým Evropy dál živí naději na ukončení dvouleté vlády Týmu Světa. Domácímu celku se povedlo vybojovat v neděli dvě vítězství a zajistit, že o výsledku celého turnaje rozhodne duel mezi světovou trojkou Carlosem Alcarazem a sedmým hráčem světa Taylorem Fritzem.

Nedělní program tentokrát odstartoval už ve 12 hodin deblovým utkáním. Evropa získala důležité vítězství nad silnými Američany Benem Sheltonem a Francesem Tiafoem, které dokázal porazit španělsko-norský pár Carlos Alcaraz a Casper Ruud 6:2, 7:6(6).

V prvním nedělním singlu sice Daniil Medveděv začal o něco lépe a ukořistil první set nad Benem Sheltonem, ale obdobně jako v sobotu, tak ani tentokrát vedení neudržel. Shelton, který měl za sebou už vystoupení v deblu, se nadechl k obratu a nakonec získal pro Svět velmi důležité tři body za vítězství 6:7(6), 7:5 a 10:7.

Před druhým singlem panovaly trochu obavy, jestli může Evropa o prvenství usilovat. Na kurt totiž vyrazil Alexander Zverev, kterému se v průběhu víkendu příliš nevedlo. A zápas s Francesem Tiafoem zpočátku ukazoval, že Svět klidně svůj hattrick zkompletovat může.

Zverev ovšem dokázal zabrat a skóre z 0:1 na sety otočil. Tiafoea nakonec porazil po 156 minutách boje 6:7(5), 7:5 a 10:5.