23:27
Siniaková s Peersem ztratili jen tři gemy

Kateřina Siniaková a John Peers vstoupili parádním způsobem do soutěže ve smíšené čtyřhře na US Open. Nově utvořená česko-australská dvojice porazila Brazilce Rafaela Matose a Luisu Stefaniovou za pouhých 54 minut 6:2 a 6:1, když ani jednou neztratila podání.

21:15
Lehečka zvládl čtyřhodinovou bitvu

Slova Jiřího Lehečky (38.), že očekává těžký zápas a vyrovnanou bitvu s domácím Mitchellem Kruegerem (179.), se ukázala jako prorocká. Český tenista prohrával už 0:2 na sety, nakonec ale předvedl parádní obrat a po čtyřech hodinách a třech minutách zvítězil 6:7(5), 0:6, 6:4, 6:4, 7:5.

20:52
Pavlásek úspěšně zahájil US Open

Adam Pavlásek vstoupil vítězně do hlavní soutěže čtyřhry na US Open. Český tenista spojil síly s Chorvatem Ivanem Dodigem, s nímž si poradil s domácími divokými kartami Christianem Harrisonem a Vasilem Kirkovem po setech 6:3, 6:4.

19:19
Krejčíková nečekaně končí

Barbora Krejčíková (8.) se loučí s dvouhrou na US Open už ve druhém kole! Wimbledonská šampionka si nedokázala poradit s Rumunkou Elenou Gabrielou Ruseovou (122.), se kterou prohrála za hodinu a 45 minut po setech 4:6, 5:7.

16:43
Forejtek se do čtvrtfinále nepodívá

Jonáš Forejtek (328.) na challengeru v Portu na vítězství nad nasazenou jedničkou nenavázal. V osmifinále byl nad jeho síly Izraelec Daniel Cukierman (541.), se kterým prohrál 6:3, 4:6, 0:6.

05:33
Svrčina ztratil jen tři gemy

Dalibor Svrčina (312.) prosvištěl na challengeru v čínském Čang-ťia-kangu do čtvrtfinále. Japonského kvalifikanta Jusuke Takahašiho (516.) porazil za hodinu a čtvrt poměrem 6:2 a 6:1. Do utkání přitom vstoupil český favorit ztraceným servisem, jednalo se však o jediné jeho zaváhání na podání. Samotný Svrčina připradil Asiata o servis hned pětkrát a pohodlně postoupil mezi osm nejlepších. Jeho další protivník vzejde ze souboje mezi nejvýše nasazeným Wongem z Hongkongu a slovenským kvalifikantem Gombosem.

02:48
Nosková dohrála v 1. kole US Open

Linda Nosková (25.) nenavázala na svůj triumf z pětistovky v mexickém Monterrey. Devatenáctiletá Češka nestačila v prvním kole US Open na Kazachstánku Juliju Putincevovou (32.), se kterou prohrála za hodinu a 41 minut 6:7(3) a 4:6. Nosková otočila v prvním setu z 0:2 na 3:2 s brejkem, o výhodu ale rychle přišla. Tenistky si poté držely servis až do tiebreaku, v němž získala Putincevová poslední čtyři výměny. Ve druhé sadě prohrála česká tenistka třikrát za sebou podání, k úspěchu jí proto nepomohly ani dva brejky. V posledním gemu nevyužila šanci na returnu, její soupeřka proměnila čtvrtý mečbol.

02:37
Bouzková předvedla velký obrat

Stejně jako loni si Marie Bouzková (45.) zahraje na US Open druhé kolo. Česká tenistka vyzrála v úvodním duelu na německou kvalifikantku Evu Lysovou (112.) po bezmála dvou hodinách boje 6:2, 1:6 a 7:5. V rozhodujícím setu prohrávala Bouzková už 0:3 se dvěma brejky, posléze čelila brejkbolu na 2:5. Dokázala ale srovnat na 4:4 a koncovku urvala na svou stranu. Ve druhém kole narazí na světovou šestnáctku Ljudmilu Samsonovovou z Ruska.

01:12
Plíšková vydřela výhru nad Šarífovou

Karolína Plíšková (44.) se po roce dočkala vítězného zápasu na grandslamovém turnaji. Finalistka z roku 2016 udolala v úvodním kole US Open Egypťanku Majar Šarífovou (89.) po dvou a půl hodině boje 6:3, 0:6 a 7:5. Česká favoritka otočila v prvním setu z nepříznivého stavu 1:3. Po nevydařené druhé sadě vstoupila hůře i do té rozhodující, v níž prohrávala 2:3 a 3:4 s brejkem. V napínavé koncovce rozhodla o své výhře na returnu v posledním gemu.