23:14
US Open: Siniaková podlehla Keysové

Kateřina Siniaková (36.) se v prvním kole US Open nedokázala vypořádat s velmi obtížným losem. Česká reprezentantka prohrála s loňskou turnajovou semifinalistkou Madison Keysovou (14.) po pouhých 64 minutách 4:6 a 1:6. O výsledku prvního setu rozhodl jediný brejk z páté hry. Ve druhém dějství Siniaková ještě zareagovala na ztrátu podání z úvodní hry, pak už ale sbírala gemy na své konto pouze Keysová. Česká tenistka doplatila i na 11 dvojchyb, eso netrefila žádné.

23:09
Lehečka je poprvé ve 2. kole US Open

Jiří Lehečka (38.) se dočkal své premiérové výhry v hlavní soutěži US Open, kde loni i předloni skončil v prvním kole. Český tenista si vypracoval proti Maďarovi Mártonovi Fucsovicsovi (81.) vedení 1:6, 6:4, 6:3 a 3:0, poté jeho protivník kvůli zranění zad skrečoval. Dvaadvacetiletý Lehečka nyní postoupil alespoň do druhého kola na všech čtyřech grandslamech. O místenku ve třetí rundě zabojuje proti americkému kvalifikantovi Mitchellovi Kruegerovi (179.).

20:28
Thiem se rozloučil s US Open

Třicetiletý Dominic Thiem (210.) absolvoval své poslední utkání na grandslamovém US Open. Šampion turnaje z roku 2020 prohrál v úvodním kole s favorizovaným Američanem Benem Sheltonem (13.) poměrem 4:6, 2:6 a 2:6. Populární Rakušan ukončí kariéru na říjnovém turnaji ATP ve Vídni.

18:17
Sakkariová skrečovala v 1. kole

Maria Sakkariová (9.) neprolomila své grandslamové trápení ani na US Open, kde před třemi roky vybojovala postup do semifinále. Řecká hvězda skrečovala v prvním kole letošního ročníku po prohraném prvním setu (2:6) Číňance Ja-fan Wang (80.). Sakkariová si naposledy zahrála osmifinále grandslamu na Australian Open 2022.

14:08
Bartoň si zahraje hlavní soutěž

Hynek Bartoň (488.) se probojoval na challengeru v portugalském Portu do hlavní soutěže. Ve finále kvalifikace si poradil s Francouzem Enzem Wallartem (673.), kterého porazil za hodinu a 15 minut po setech 6:3, 6:2.

13:01
Gengel končí v kvalifikaci

Na challengeru ve španělském Manacoru končí Marek Gengel (438.) v úvodním kole kvalifikace. V něm český tenista podlehl Francouzovi Lucasovi Poullainovi (364.) za dvě hodiny a 13 minut po setech 6:4, 3:6 a 2:6.

11:08
Svrčina postoupil ve dvou setech

Dalibor Svrčina (312.) podruhé během jednoho měsíce porazil Francouze Tristana Lamasineho (338.). Stalo se tak v úvodním kole čínského turnaje Zhangjiagang International Challenger, které si český tenista podmanil za hodinu a 40 minut po setech 6:2, 7:6(2). Svrčina si utkání zkomplikoval ve druhém dějství, kdy nevyužil vedení 5:3. Rozhodnout musel až tiebreak, ten už si ale ostravský rodák bezpečně pohlídal.