19:12
Plíšková nezvládla třísetovou bitvu

Karolína Plíšková (42.) v Birminghamu na povedené vystoupení z Nottinghamu nenavázala. Hned v úvodním kole další travnaté dvěstěpadesátky nesplnila česká tenistka roli velké papírové favoritky a prohrála za necelé dvě hodiny 6:2, 3:6 a 6:7(5) s Caroline Dolehideovou (61.). V rozhodujícím setu vedla Plíšková nad Američankou, která se do hlavní soutěže dostala navzdory porážce v kvalifikaci, už 5:3. O gem později pak disponovala na příjmu dvěma mečboly, nakonec však skrze zkrácenou hru padla, když zápas ukončila dvojchybou.

18:04
Vondroušová v deblu neuspěla

Markéta Vondroušová spojila ve čtyřhře na turnaji v Berlíně síly s Desirae Krawczykovou. Nově utvořená česko-americká dvojice prohrála v prvním kole s Nizozemkou Demi Schuursovou a Brazilkou Luisou Stefaniovou poměrem 3:6 a 4:6.

17:16
Veselý se nadále trápí

Jiří Veselý (243.) prohrál už počtvrté v řadě v prvním kole challengeru. Český dlouhán nestačil na antuce v italském městě Sassuolo na Peruánce Ignacia Buseho (332.) po setech 6:7(3) a 1:6. Veselý v utkání odvrátil jediný brejkbol ze sedmi, sám využil na returnu „pouze“ tři ze sedmi šancí.

15:48
Nosková porazila Kerberovou

Linda Nosková (28.) si připsala na travnaté pětistovce v Berlíně velmi cenný skalp. Devatenáctiletá Češka si v prvním kole poradila s trojnásobnou grandslamovou vítězkou Angelique Kerberovou (224.) po dvou hodinách boje a setech 7:6(4), 2:6 a 6:4. Nosková ztratila v prvním setu náskok 5:2, poté ale uspěla v tiebreaku. Po nevydařené druhé sadě se v té rozhodující prosadila díky jedinému brejku ze třetí hry. V osmifinále ji čeká buď Tunisanka Uns Džábirová (10.), nebo Číňanka Sin-jü Wang (40.).

13:53
Krejčíková si poradila se Savilleovou

Barbora Krejčíková (25.) ukončila šňůru pěti porážek, kterou způsobilo zejména zranění, nemoc a výpadek z herního i tréninkového rytmu. Po protrápené antukové části sezony se Krejčíkové povedlo na trávě v Birminghamu v úvodním kole porazit Australanku Darju Savilleovou (85.) za hodinu a 34 minut 6:1, 7:6(5). Krejčíková byla v průběhu utkání lepší hráčkou, ve druhém setu se ale trápila při využívání příležitostí. Dvakrát se dostala do výhody brejku, dvakrát o tuto výhodu přišla. Zápas ale nakonec zakončila v tiebreaku druhé sady. V dalším kole si česká tenistka zahraje s vítězkou zápasu mezi Mojukou Učidžimovou (72.) a Harriet Dartovou (101.).

12:55
Macháč se v Halle neprosadil

Tomáš Macháč (36.) při své letošní premiéře na trávě podlehl za 70 minut dvakrát 4:6 žebříčkovému sousedovi Arthuru Filsovi (37.). Nad dvacetiletým Francouzem vedl o tři roky starší Čech v úvodním setu 3:0, přesto pro něj dvouhra na pětistovce v Halle záhy skončila. V Německu tak bude působit po boku Číňana Čanga už pouze ve čtyřhře.

12:24
Bartoň navázal na kvalifikaci

Hynek Bartoň (485.) vstoupil vítězně do hlavní soutěže na antukovém challengeru v polské Poznani. Český kvalifikant přehrál v prvním kole domácího držitele divoké karty Olafa Pieczkowského (550.) za hodinu a půl 7:5 a 6:0. Dvacetiletý Bartoň sice v prvním setu nevyužil vedení 4:1, od stavu 5:5 ale získal osm gemů v řadě a postoupil do osmifinále. V něm ho čeká šestý nasazený Nick Hardt (206.) z Dominikánské republiky.

09:53
Džábirová vynechá olympiádu

Uns Džábirová (10.) se rozhodla vynechat olympijský turnaj, který se uskuteční na přelomu července a srpna v pařížském areálu Rolanda Garrose. „Po konzultaci s mým lékařským týmem jsme se rozhodli, že rychlá změna povrchu by neprospěla mému kolenu a mohla by ohrozit zbytek sezony,“ uvedla trojnásobná grandslamová finalistka.