20:48
Svrčina po takřka čtyřech hodinách zdolal Skatova

Dalibor Svrčina (259.) má za sebou neskutečně dlouhou a dramatickou řež s Timofejem Skatovem (236.) v úvodním kole challengeru v Poznani. Zápas, který trval neskutečné tři hodiny a 52 minut, dokázal český tenista vyhrát 6:2, 6:7(3), 7:6(4). V utkání, které nabídlo hned 14 brejků, nečelil Svrčina ani jednou mečbolu a povedlo se mu nakonec být v klíčových okamžicích třetího setu úspěšnějším hráčem, přestože dvakrát neudržel výhodu brejku.

20:24
Siniaková navázala na kvalifikaci

Kateřina Siniaková (30.) navázala na úspěch z kvalifikace a vybojovala na turnaji WTA v Berlíně postup do osmifinále! V úvodním kole si poradila se světovou sedmnáctkou Emmou Navarrovou, kterou porazila za 80 minut 6:4, 6:3. V prvním setu se česká hráčka dostala do vedení o dva brejky, načež sice na první pokus nedopodávala, ale v desáté hře už úvodní dějství zakončila. Druhý set rozhodl brejk Siniakové v pátém gemu. Navarrová se marně snažila získat ztracené podání zpět a navíc pak Siniaková zakončila zápas dalším brejkem v deváté hře.

19:50
Krejčíková se loučí v prvním kole čtyřhry

Barbora Krejčíková a Diana Šnajderová nedokázaly udržet vedení v úvodním kole čtyřhry v Birminghamu. S Anastasií Potapovovou a Julií Putincevovou prohrály 6:3, 1:6, 7:10.

19:24
Vondroušová otevřela travnatou část sezony výhrou

Markéta Vondroušová (6.) zvládla svůj vstup do pětistovky v německém Berlíně, kde otevírá travnatou část sezony. V souboji s Rebekou Masárovou (100.) sice neměla ideální vstup do zápasu a čelila velkému tlaku soupeřky, ale nakonec zvítězila za 78 minut hladce 6:4, 6:3, když ani jednou neprohrávala se ztrátou podání. V dalším kole ji čeká Anna Kalinská, která porazila Nao Hibinovou.

17:35
Behar s Pavláskem končí v Halle

Německý turnaj v Halle skončil pro Adama Pavláska a Ariela Behara v úvodním kole. Česko-uruguayská dvojice neuspěla v souboji s Alexandrem Bublikem a Arthurem Filsem, kterým podlehla za 64 minut 4:6, 5:7.

17:13
Šalková roli favoritky nepotvrdila

Dominika Šalková (146.) na travnatém turnaji WTA 125 v italské Gaibě končí hned v prvním kole. Nad její síly byla šťastná poražená z kvalifikace Ankita Rainaová (269.) z Indie, se kterou prohrála 5:7, 3:6. Od začátku do konce to byl souboj ranařek od základních čar, česká tenistka měla více příležitostí, ale proměnila jen dva z osmi brejkbolů oproti čtyřem z pěti její soupeřky.

14:08
Bartoň se kvalifikoval v Poznani

Hynek Bartoň (485.) prošel v polské Poznani kvalifikací a zahraje si hlavní soutěž antukového challengeru. Rozhodl o tom jeho pondělní obrat nad Korejcem Ji Sung Namem (663.), kterého porazil za dvě hodiny 5:7, 6:3 a 6:1.