19:30
Nosková se Siniakovou dotáhly postup

Linda Nosková a Kateřina Siniaková nastoupily ve čtvrtek večer k pouhému jednomu gemu. Jejich osmifinálový zápas v Berlíně s Američankami Coco Gauffovou a Jessicou Pegulaovou totiž byl ve středu přerušen za stavu 6:4 a 5:0 ve prospěch českých tenistek. Těm se posléze ve čtvrtek povedlo získat hned šestý gem a zvítězily 6:4, 6:0.

18:12
Čtyři Američané oznámili, že nepojedou na olympiádu

Americký olympijský tým přišel hned o čtyři hráče, kteří měli možnost startovat v Paříži. Neodcestovat na antukový turnaj pod pěti kruhy se rozhodli Madison Keysová, Ben Shelton, Sebastian Korda a Frances Tiafoe.

17:53
Nosková proti světové desítce neudržela vedení

Linda Nosková (28.) měla osmifinále v německém Berlíně rozehrané skvěle. Proti světové desítce Uns Džábirové se ujala vedení 1:0 na sety, ale nedokázala toho využít. Po téměř dvou hodinách česká tenistka nakonec prohrála 7:6(5), 3:6, 4:6, když ve třetím setu prohrála podání hned v prvním gemu a ve zbytku dějství si nedokázala vypracovat ani jeden brejkbol.

17:36
Draper vyřadil Alcaraze v osmifinále

Překvapivým výsledkem skončilo střetnutí mezi Carlosem Alcarazem (2.) a Jackem Draperem (31.) na travnatém turnaji ATP v Londýně. Španělský favorit se nedokázal ani jednou prosadit na returnu a prohrál 6:7(3), 3:6.

17:33
Barnat s Dudou prošli do semifinále

Jiří Barnat a Filip Duda, kteří startují na antukovém challengeru ve francouzském Blois, vybojovali postup do semifinále. Souboj s nasazenými jedničkami Thomasovi Johnovi Fancuttovi a Joseovi Rubinovi Stathamovi sice byl přesunut do haly na tvrdý povrch, ale Češi i tak zvítězili 7:6(7), 6:4.

17:31
Kolodziejová se Siskovou jsou už v semifinále

Miriam Kolodziejová a Anna Sisková vybojovaly na turnaji WTA 125 v italské Gaibě postup do semifinále. Na travnatém podniku si česká dvojice poradila s Erikou Andrejevovou a Mariou Lourdes Carleovou 6:1, 7:5.

17:18
Svrčina se do semifinále neprobojoval

Pouť Dalibora Svrčiny (259.) na turnaji v polské Poznani skončila ve čtvrtfinále. Český tenista v něm nenašel recept na domácího Makse Kašnikowskiho (230.), se kterým prohrál 4:6, 3:6.

17:13
Krejčíková slaví postup do čtvrtfinále

Barboře Krejčíkové (25.) se povedlo v Birminghamu navázat na vítězství z úvodního kola a vybojovala postup do čtvrtfinále. Ve čtvrtečním osmifinále porazila domácí Harriet Dartovou (101.) 6:3, 6:4. Českou hráčku zdobil především kvalitní servis. První set rozhodla v šestém gemu, v němž prorazila Dartové podání a ve druhém setu se poměrně rychle dostala do vedení 5:1. Na první pokus sice zápas nedopodávala a poprvé (a naposledy) prohrála v utkání svůj servis, ale v desátém gemu už žádné drama nepřipustila. V dalším kole se může těšit na souboj s Anastasií Potapovovou (36.).

15:30
Bouzková čtvrtfinále nevybojovala

Marie Bouzková (37.) v osmifinále turnaje WTA v Birminghamu nestačila na dvacetiletou Dianu Šnajderovou (49.) a prohrála za necelé dvě hodiny 6:7(5), 3:6. Do zápasu přitom vstoupila česká hráčka znamenitě a ujala se vedení 4:0, ale pak v duelu, který nabídl celkem devět brejků, začala tahat za kratší konec. Šnajderová první set otočila a byť v desáté hře nedopodávala, tak nakonec strhla dějství na svou stranu v tiebreaku. Druhý set pak rozhodl brejk v osmém gemu, kterým se Šnajderová dostala do vedení a zápas zakončila hned záhy na servisu.

14:19
Nouza s Riklem končí ve čtvrtfinále

Petr Nouza a Patrik Rikl se rozloučili s antukovým challengerem v italském Sassuolu ve čtvrtfinále. V tom čeští tenisté podlehli italsko-australské dvojici Marco Bortolotti, Matthew Christopher Romios 6:7(5), 6:4 a 9:11.

14:08
Siniaková vyřadila světovou osmičku

Kateřina Siniaková (30.) zvládla na travnaté pětistovce v Berlíně i své čtvrté utkání. Česká kvalifikantka přehrála v osmifinále světovou osmičku Čchin-wen Čeng z Číny po setech 6:4 a 6:4. Utkání bylo ve středu přerušeno kvůli kluzkému povrchu za stavu 5:3 v první sadě pro Češku. Osmadvacetiletá Siniaková získala v dohrávce bez potíží první set. V tom druhém sice prohrávala s finalistkou letošního Australian Open 0:2 a následně ztratila vedení 4:2, klíčovým brejkem z deváté hry si ale zajistila postup do čtvrtfinále. V dalším kole ji čeká buď Američanka Jessica Pegulaová (5.), nebo Chorvatka Donna Vekičová (39.).

12:15
Vondroušová kvůli zranění skrečovala

Markéta Vondroušová (6.) nedohrála o den odložené osmifinále na travnatém turnaji v Berlíně. Úřadující wimbledonská šampionka za stavu 5:3 v utkání proti Anně Kalinské (24.) ošklivě podklouzla a zranila si pravé stehno. Po dlouhém ošetření mimo dvorec zkusila v zápase ještě pokračovat, po dvou rychle prohraných gemech se ale rozhodla skrečovat, protože ji zranění výrazně omezovalo v pohybu. Čtyřiadvacetiletá Vondroušová je příští týden přihlášena na další pětistovku v Bad Homburgu, od 1. července má obhajovat titul na Wimbledonu.