20:58
Djokovič otočil duel s Cerúndolem

Novak Djokovič byl na pokraji vyřazení, jeho cesta za obhajobou trofeje na Roland Garros ale přesto pokračuje. Čtyřiadvacetinásobný grandslamový vítěz udolal v osmifinále Argentince Francisca Cerúndola (27.) po čtyřech hodinách a 39 minutách 6:1, 5:7, 3:6, 7:5 a 6:3. Sedmatřicetiletý Djokovič si nechal během utkání ošetřovat pravé koleno. Ve čtvrtém setu prohrával srbský superfavorit už 2:4 a posléze čelil za stavu 5:5 a 30-40 brejkbolu, závěr napínavého zápasu ale zvládl a postoupil do čtvrtfinále.

16:39
Detiuc předvedla parádní obrat

Anastasia Detiuc a Amina Anšbová si zahrají osmifinále na Roland Garros! Turnajové náhradnice udolaly v napínavém druhém kole Ukrajinku Ljudmilu Kičenokovou a Lotyšku Jelenu Ostapenkovou po obratu 3:6, 7:6(5) a 6:2. Detiuc s Anšbovou prohrávaly ve druhém setu proti turnajovým šestkám hned třikrát o brejk, jejich soupeřky dokonce podávaly za stavu 5:4 na výhru. V osmifinále na ně číhají jedenácté nasazené Italky Sara Erraniová a Jasmine Paoliniová, šampionky z nedávné tisícovky v Římě.

15:25
Paulson začal v Prostějově vítězně

Andrew Paulson (318.) vstoupil vítězně do antukového challengeru v Prostějově. Český držitel volné karty přehrál v prvním kole ruského náhradníka Alibeka Kačmazova (257.) po dvou a čtvrt hodině 6:4, 4:6 a 6:4. O výsledku prvního i druhého setu rozhodl jediný brejk. V rozhodujícím dějství si Paulson vypracoval vedení 5:2 se dvěma brejky a na druhý pokus utkání dopodával.

15:10
Krejčíková ve čtyřhře končí

Nasazené čtyřky Barbora Krejčíková a Laura Siegemundová skončily na Roland Garros v osmifinále čtyřhry. Česko-německá dvojice nečekaně podlehla mexicko-ruskému páru Giuliana Olmosová, Alexandra Panovová poměrem 3:6 a 6:7(5).

14:09
České deblové derby pro Siniakovou

Jasný průběh mělo utkání 2. kola ženské čtyřhry Roland Garros, během kterého se na kurtu sešly hned tři české tenistky. Kateřina Siniaková spolu s hvězdnou Američankou Coco Gauffovou přehrála krajanky Miriam Kolodziejovou a Annu Siskovou za rovnou hodinu poměrem 6:1 a 6:2.

13:53
Bouzková dohrála i v deblu

Čtyřhra skončila pro Marii Bouzkovou na letošním Roland Garros ve druhém kole. Se španělskou kamarádkou Sarou Sorribesovou Tormovou v něm nepotvrdily roli papírových favoritek a prohrály z pozice nasazených sedmiček 3:6 a 4:6 s Martou Kosťukovou z Ukrajiny a Elenou Gabrielou Ruseovou z Rumunska. Bouzková se Sorribesovou Tormovou vstoupily do utkání brejkem, jenže ztratily své tři úvodní servisy, a rychle tak nabraly manko dvou brejků. Ve druhém setu dokázaly dvakrát ztrátu jednoho brejku dotáhnout, ten ze sedmého gemu už ale nikoliv.

13:35
Vrbenský postoupil v Prostějově do hlavní soutěže

Michael Vrbenský (296.) neztratil na challengeru v Prostějově set ani při svém druhém kvalifikačním vystoupení, a zahraje si tak po výhře 6:1 a 6:4 nad Bogdanem Bobrovem (415.) z Ruska hlavní soutěž. Vrbenský si vybral jedinou slabší chvilku až za stavu 5:2 ve druhém setu, kdy na podání nevyužil mečbol a vůbec poprvé (a naposledy) v duelu ztratil servis. O dva gemy později už zápas dopodával čistou hrou.

12:51
Macháč s Čangem postupují

Tomáš Macháč postoupil po boku Č’-čena Čanga z Číny do deblového osmifinále Roland Garros. Oba jmenovaní si zkraje pondělního programu poradili s nizozemskou dvojicí Robin Haase, Botic Van De Zandschulp, kterou porazili 7:5 a 6:2. V prvním setu promarnili Macháč s Čangem hned dvakrát výhodu brejku. Za stavu 5:5 pak prohrávali na podání 0:40, skrze čtyři odvrácené brejkboly ale zvládli gem otočit, aby následně sami proměnili na příjmu druhý setbol. Druhý set už byl vyrovnaný jen do stavu 2:2, následně se favorité prezentovali ziskem čtyř gemů v řadě. Příštími soupeři semifinalistů letošního Australian Open budou Argentinci Máximo González a Andrés Molteni.

12:26
Krumich v Prostějově neprošel kvalifikací

Martin Krumich (369.) prohrál v pondělním kvalifikačním finále na UniCredit Czech Open 2:6 a 6:7(3) s Jeromem Kymem (444.) ze Švýcarska, a hlavní soutěž si tak v Prostějově nezahraje. Ve druhém setu se po brejku čistou hrou dostal do vedení 4:3, jenže ho při vlastním podání nezvládl potvrdit a zakrátko neuspěl ani ve zkrácené hře.

12:14
Forejtek si v Heilbronnu hlavní soutěž nezahraje

Jonáš Forejtek (348.) nezvládl na antuce v německém Heilbronnu dohrávku úvodního kola kvalifikace, a hlavní soutěž tamějšího challengeru si tak nezahraje. Desátý nasazený Čech prohrál s Ukrajincem Oleksijem Krutychem (451.) navzdory dobrému začátku 7:5, 6:7(5) a 3:6. Ve druhém setu promarnil Forejtek vedení 5:2 a dva mečboly, o brejk napřed byl posléze i v rozhodujícím dějství.