19:35
Andrejevová senzačně vyřadila Sabalenkovou

Sedmnáctiletá Mirra Andrejevová (38.) prožívá v Paříži svůj životní turnaj. Na grandslamovém Roland Garros se probila už do semifinále, když si ve středu dokázala poradit se světovou dvojkou Arynou Sabalenkovou. Favorizovanou soupeřku porazila za dvě a půl hodiny po setech 6:7(5), 6:4, 6:4.

18:25
Paulson neudržel vedení, končí v osmifinále

Andrew Paulson (318.) měl výtečně rozehrané osmifinále na prostějovském challengeru proti nasazené šestce Radu Albotovi (140.). Ve třetím setu vedl už 4:0, náskok dvou brejků ale prohospodařil a nakonec za dvě hodiny a 43 minut prohrál po setech 7:6(2), 4:6, 5:7.

16:30
Rybakinová skončila na raketě Paoliniové

K velkému překvapení došlo ve čtvrtfinále ženské dvouhry na Roland Garros. Světová čtyřka Jelena Rybakinová nepotvrdila roli favoritky a ve třísetovém klání padla s Italkou Jasmine Paoliniovou (15.). Kazachstánská hráčka prohrála po dvou hodinách a pěti minutách 2:6, 6:4, 4:6 a nepotvrdila výbornou formu z posledních zápasů.

15:39
Svrčina uhrál jen dva gemy

Dalibor Svrčina (192.) se rozloučil s challengerem v Prostějově v osmifinále. Nad síly českého tenisty byl Lukas Neumayer z Rakouska, který nasazenou osmičku deklasoval za 58 minut po setech 6:0, 6:2. Svrčina, který byl v roce 2022 v Prostějově ve finále a loni dokonce nejprestižnější domácí challenger vyhrál, se ve světovém žebříčku propadne zhruba o 70 pozic někam k 260. místu.

14:36
Siniaková s Gauffovou prohrály jen dva gemy

Kateřina Siniaková a Američanka Coco Gauffová předvedly ve čtvrtfinále čtyřhry na Roland Garros senzační výkon. V utkání proti Miju Katové a Nadije Kičenokové prohrály jen dva gemy a zvítězily za 49 minut 6:0, 6:2. Česko-americká dvojice při postupu do semifinále odvrátila všechny tři brejkboly a prorazila soupeřkám pětkrát servis. Siniaková s Gauffovou zahájily zápas ziskem osmi her v řadě a posléze od stavu 3:2 ve druhé sadě vybojovaly tři gemy za sebou. Zmíněným třem brejkbolům čelily v posledním gemu zápasu, v němž ale přes dvě shody utkání zakončily.

14:32
Kopřiva nestačil na Cenga

Pro čtvrtého nasazeného Víta Kopřivu (127.) skončila dvouhra na prostějovském challengeru v osmifinále. Předloňský turnajový šampion v něm nepotvrdil roli mírného favorita a prohrál za hodinu a půl 4:6 a 2:6 s Ťün-sinem Cengem (253.) z Tchajwanu.

14:16
Vrbenský zaskočil nasazenou pětku

Michael Vrbenský (296.) se na prostějovském challengeru postaral o velké překvapení. Český kvalifikant zaznamenal na Hané už čtvrtou výhru. V osmifinále zaskočil pátého nasazeného Francesca Passara (134.). Itala, s nímž před rokem uhrál dva gemy, tentokrát po obratu porazil 4:6, 6:4 a 6:4. V rozhodujícím setu promarnil nymburský rodák dvakrát výhodu brejku a nechával se ošetřit. Brejk z devátého gemu už posléze potvrdil čistou hrou. O semifinále si zahraje Vrbenský s Ťün-sinem Cengem z Tchajwanu.

12:36
Macháč končí v deblovém čtvrtfinále

Tomáš Macháč s Č´-čenem Čangem v Paříži úspěch z Melbourne nezopakovali a na druhé společné grandslamové semifinále ve čtyřhře nedosáhli. Česko-čínský pár podlehl hned zkraje středečního programu na centrálním dvorci Philippa Chatriera nejvýše nasazené španělsko-argentinské dvojici Marcel Granollers, Horacio Zeballos, kterou na dubnové pětistovce v Barceloně dokázal porazit. Tentokrát zvítězily světové jedničky, a to za pouhých 65 minut poměrem 6:4 a 6:1, ačkoliv v úvodním dějství prohrávaly 1:3.