Bouzkovou zastavila nemoc, ze čtvrtfinále se odhlásila. Kopřiva otočil třetí set

Marie Bouzková v noci z pátku na sobotu v mexické Guadalajaře o postup do semifinále nebojovala. Do souboje s bývalou světovou čtyřkou Caroline Garcíaovou z Francie nenastoupila kvůli nemoci. Vít Kopřiva uspěl ve čtvrtfinále na challengeru v polském Štětíně. Ve třech setech porazil ruského přemožitele krajana Vrbenského Alexeje Vatutina. Jakub Nicod zvládl čtvrtfinále v bulharské Dobriči a po výhře nad Italem Lorenzem Giustinem si zahrál ještě odpoledne o postup do premiérového finále. Semifinále s Jellem Selsem ale skrečoval. Další Češi a Češky se představili v deblech a na okruhu ITF.

Bouzková kvůli nemoci odstoupila
Marie Bouzková měla v noci na sobotu odehrát čtvrtfinále turnaje WTA v Guadalajaře proti oblíbené soupeřce Caroline Garcíaové, do zápasu ale nenastoupila. Podle WTA je důvodem nemoc, mexické zdroje hovoří o žaludečních a střevních obtížích.

Česká tenistka, která se prezentovala v prvních dvou kolech výbornými výkony a soupeřkám povolila dohromady jen sedm gemů, si ve světovém žebříčku polepší o čtyři příčky na 41. místo. Jelikož ale byla proti Garcíaové, kterou ve všech vzájemných zápasech porazila, favoritkou, mohou ji zdravotní obtíže mrzet dvojnásob, přišla totiž o možnost získat o poznání víc bodů do rankingu WTA.

Kopřiva ustál náročné čtvrtfinále
Vít Kopřiva (143.) zaznamenal důležité vítězství v honbě za body, které v těchto týdnech musí obhajovat. Ve čtvrtfinále challengeru ve Štětíně ustál dramatický souboj s přemožitelem Michaela Vrbenského Alexejem Vatutinem (400.), se kterým ve třetím setu prohrával už 2:4. Český tenista ale skóre otočil a po 122 minutách zvítězil 6:4, 1:6, 6:4.

Klimovičová postoupila do semifinále
Linda Klimovičová (197.) na pětasedmdesátce ve francouzském Le Neubourgu dokázala postoupit do semifinále. Ve večerním utkání si poradila s domácí Harmony Tanovou (228.) ve svižném tempu po setech 6:3, 6:0.

Nicod skrečoval semifinále v Dobriči
Jakub Nicod (301.), jenž dnes zvládl čtvrtfinále na challengeru v Dobriči, musel odpoledne nastoupit také k semifinálovému klání. Duel s Nizozemcem Jellem Selsem (361.) však nedohrál, za stavu 2:6, 0:1 skrečoval.

Nicod je po týdnu opět v semifinále
Jakub Nicod (301.) znovu po týdnu postoupil do challengerového semifinále, které si v bulharské Dobriči zahraje ještě dnes odpoledne. Český tenista porazil za hodinu a 42 minut 7:6(5) a 6:2 svého žebříčkového souseda Lorenza Giustina (302.) z Itálie. První set dospěl bez jediného brejku do zkrácené hry, v níž otočil Nicod z 3:5 na 7:5. Velice vyrovnaný byl i začátek druhého dějství. Od stavu 2:2 urval český favorit zničehonic čtyři gemy v řadě a zajistil si postup do další fáze.

Jeho dalším protivníkem bude Jelle Sels z Nizozemska.

Malečková a Škoch končí v semifinále
Jesika Malečková a Miriam Škoch nepotvrdily v semifinále turnaje WTA 125 ve slovinské Lublani roli favoritek a do finále nepostoupily. Druhé nasazené padly za dvě hodiny po setech 5:7, 7:6(4), 6:10 s Nuriou Brancacciovou a Leyre Romero Gormazovou.

Sisková se do finále neprobojovala
Anna Sisková a Francisca Jorgeová dohrály na turnaji WTA 125 v rumunské Bukurešti v semifinále. První nasazené prohrály s Alionou Bolsovovou Zadoinovovou a Katarzynou Kawovou 6:2, 4:6, 5:10.

Guadalajara Open Akron presented by Santander (ženy, MEX, 957 426 USD, tvrdý povrch)