Svrčina v Číně vyřadil nasazenou jedničku. Kopřiva na titul ze Štětína nenaváže

Dalibor Svrčina na čínském turnaji v Chang-čou zatím úspěšně bojuje o hlavní soutěž. V úvodním kole kvalifikace podniku kategorie ATP 250 vyřadil bývalého 39. hráče dvouhry Radu Albota. Vít Kopřiva po challengerovém titulu ve Štětíně prožil zklamání na podniku stejné kategorie v rakouském Bad Waltersdorfu, kde prohrál v prvním kole s domácí divokou kartou. Na témže místě postup do hlavní soutěže vybojoval Michael Vrbenský. Hynek Bartoň uspěl v úvodním kole v rumunském Sibiu.

Svrčina překvapil nejvýše nasazeného Albota
Dalibor Svrčina (279.) se v prvním kole kvalifikace turnaje kategorie ATP 250 v Chang-čou postaral o překvapení. Jednadvacetiletý český tenista si poradil s nejvýše nasazeným Radu Albotem (136.) po setech 3:6, 6:1, 6:1.

Svrčina po ztrátě úvodní sady vedl ve druhém dějství už 5:0, za tohoto stavu nevyužil na returnu dva setboly. O chvíli později už set uzavřel. V rozhodující sadě znovu vybojoval náskok 3:0. I když ještě přišel o servis, zbytek utkání si bez problémů pohlídal. Ve finále kvalifikace na Dalibora Svrčinu čeká osmý nasazený Denis Jevsejev (207.).

Kopřiva na titul ze Štětína nenaváže
Vít Kopřiva (133.), jenž v neděli vyhrál velký polský challenger ve Štětíně, na svůj úspěch tento týden nenaváže. V úvodním kole challengeru v rakouském Bad Waltersdorfu, kde obhajoval loňské semifinále, prohrál s domácí divokou kartou Sandrem Koppem (352.) za necelé dvě hodiny po setech 3:6, 6:1, 4:6.

Po skvěle zvládnutém druhém setu, ve kterém Kopřiva dominoval, se českému tenistovi nepovedlo na tento výkon navázat. S Koppem prohrával 1:3, což se mu podařilo ještě dorovnat, ale pak přišel desátý gem, v němž Rakušan na returnu zápas ukončil.

Bartoň uspěl v Sibiu, prošel do osmifinále
Český kvalifikant Hynek Bartoň (470.) vybojoval na challengeru v rumunském Sibiu postup do osmifinále. V utkání prvního kola si poradil s nenasazeným Nizozemcem Guyem Den Oudenem (277.) za hodinu a 42 minut po setech 7:6(3), 6:4.

Vrbenský se v Rakousku kvalifikoval
Michael Vrbenský (299.) na challengerovém turnaji v rakouském Bad Waltersdorfu dostál roli favorita. Třetí nejvýše nasazený kvalifikace v boji o hlavní soutěž našel recept na Marka Topa (452.), kterého přehrál po sadách 7:6(4), 6:2.

Vrbenský v pátém gemu prvního setu odvrátil tři brejkboly v řadě, přesto čelil stavu 3:5 a setbolu protihráče. Na poslední chvíli získal brejk, v tiebreaku nakonec udržel nervy. Ve druhém setu dvakrát slavil úspěch na returnu, na podání ztratil jen tři fiftýny. Nyní se už může těšit na hlavní soutěž.

Jonáš Forejtek (313.) na svého krajana navázat nedokázal. V dramatické třísetové bitvě ve finále kvalifikace prohrál 6:4, 6:7(11), 5:7 s Němcem Timem Handelem (465.).

Hangzhou Open (muži, CHN, 1 081 395 USD, tvrdý povrch)