Lehečka zvládl čtyřhodinovou bitvu, otočil z 0:2 na sety! Krejčíková nečekaně končí

Postup do třetího kola US Open vybojoval Jiří Lehečka, přestože prohrával s domácím kvalifikantem Mitchellem Kruegerem už 0:2 na sety. Na turnaji překvapivě končí osmá nasazená Barbora Krejčíková, která ve dvou setech prohrála s Rumunkou Ruseovou. Adam Pavlásek s Chorvatem Dodigem zvládli úvodní kolo mužské čtyřhry. Kateřina Siniaková s Australanem Peersem dominovali v prvním kole mixu. Marie Bouzková předvedla po boku Španělky Sorribesové Tormové úspěšný obrat v ženské čtyřhře.

Lehečka zvládl čtyřhodinovou bitvu
Slova Jiřího Lehečky (38.), že očekává těžký zápas a vyrovnanou bitvu s domácím Mitchellem Kruegerem (179.), se ukázala jako prorocká. Český tenista prohrával už 0:2 na sety, nakonec ale předvedl parádní obrat a po čtyřech hodinách a třech minutách zvítězil 6:7(5), 0:6, 6:4, 6:4, 7:5.

Zatímco první set zápasu byl velmi vyrovnaný a rozhodl se až v tiebreaku, v dalším průběhu zápasu to vypadalo s Lehečkou velmi špatně. Hodně chyboval a soupeř mu dokonce nadělil kanára. Bídný vstup měl přitom český tenista i do třetí sady, ve které prohrával už 0:3.

Pak se ale Lehečkovi povedlo upravit svou taktiku natolik dobře, že Krueger nedokázal najít odpověď. Nejen, že český hráč třetí set brejky v pátém a devátém gemu otočil, ale nastartoval se ke skvělému obratu celého zápasu!

Ve čtvrté sadě rozhodl Lehečka o svém vítězství brejkem v pátém gemu a vynutil si rozhodující dějství. V něm ve čtvrtém gemu čelil dvěma brejkbolům, ale dokázal si s hrozbou poradit, načež začal sám útočit na returnu. Prorazit Kruegerovi podání se mu nakonec povedlo v jedenáctém gemu a hned vzápětí zápas dopodával.

„Ve třetím setu jsem na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu a snažil jsem se změnit herní stránku. On mi samozřejmě lehce pomohl dostat se zpátky do zápasu. Ale hrál tak solidně a nepříjemně, že jsem to musel vybojovat, což se mi v posledních třech setech povedlo,“ hodnotil Lehečka.

Ve třetím kole si zahraje se světovou šestkou Andrejem Rubljovem.

Krejčíková nečekaně končí
Barbora Krejčíková se loučí s dvouhrou na US Open už ve druhém kole! Wimbledonská šampionka si nedokázala poradit s Rumunkou Elenou Gabrielou Ruseovou, se kterou prohrála za hodinu a 45 minut po setech 4:6, 5:7.

Osmá nasazená, která si v úvodním kole poradila se Španělkou Bassolsovou, nevstoupila do zápasu příliš dobře a v první sadě prohrávala 2:5. Pak se sice prosadila na returnu a snížila na 4:5, jenže klíčový servis neuhájila a úvodní sadu prohrála.

Ve druhém setu hrála Krejčíková na začátku velmi dobře a dokonce se prodrala do vedení 5:3. V desáté hře však přišla znovu o podání, což se jí pak stalo ještě jednou ve dvanáctém gemu, čímž Ruseová senzačně zápas ukončila.

„Myslím, že jsem hrála lépe než v prvním zápase. Měla jsem více winnerů než nevynucených chyb, ale ona na tom byla ještě lépe. Mrzí mě, že to nevyšlo, že jsem skončila ve druhém kole, i když je to lepší než vloni. Tak alespoň nějaká pozitiva,“ řekla Krejčíková.

V New Yorku bude pokračovat už jen ve smíšené čtyřhře po boku australského olympijského šampiona Matthewa Ebdena.

Pavlásek úspěšně zahájil US Open
Adam Pavlásek vstoupil vítězně do hlavní soutěže čtyřhry na US Open. Český tenista spojil síly s Chorvatem Ivanem Dodigem, s nímž si poradil s domácími divokými kartami Christianem Harrisonem a Vasilem Kirkovem po setech 6:3, 6:4.

„Zápas nebyl vůbec lehký. Hráli jsme proti domácím Američanům a ti jsou na betonech nejsilnější, obzvlášť tady. Ale my jsme se soustředili na naši hru. Utkání bylo nahoru dolů, podmínky jsou tady obecně jiné. Všichni dávají hodně dvojchyb, což je zvláštní. Ve druhém setu jsme prohrávali 1:4, pak jsme se hlavně na returnu zvedli. Náš výkon bych označil jako bojovný,“ nechal se slyšet Pavlásek.

Bouzková postupuje ve čtyřhře
Marie Bouzková a Sara Sorribesová Tormová zvládly první kolo čtyřhry na US Open. Česko-španělská dvojice udolala Američanky Ashlyn Kruegerovou a Sloane Stephensovou po obratu 5:7, 6:2 a 6:4, přestože prohrávala už 5:7 a 0:2.

O svém vítězství rozhodly Bouzková a Sorribesová Tormová brejkem v páté hře třetího dějství. V dalším kole je čekají Kamilla Rachimovová a Aljaksandra Sasnovičová.

Siniaková s Peersem ztratili jen tři gemy
Kateřina Siniaková a John Peers vstoupili parádním způsobem do soutěže ve smíšené čtyřhře na US Open. Nově utvořená česko-australská dvojice porazila Brazilce Rafaela Matose a Luisu Stefaniovou za pouhých 54 minut 6:2 a 6:1, když ani jednou neztratila podání.

Vybrané zápasy 3. hracího dne US Open

2. kolo dvouhry mužů
Mitchell Krueger (USA, 179.) – JIŘÍ LEHEČKA (38.) 7:6(5), 6:0, 4:6, 4:6, 5:7
Rinky Hijikata (AUS, 62.) – Grigor Dimitrov (BUL, 9.) 1:6, 1:6, 6:7(4)
Alexandre Muller (FRA, 77.) – Alexander Zverev (GER, 4.) 4:6, 6:7(5), 1:6
Andrej Rubljov (6.) – Arthur Rinderknech (FRA, 56.) 4:6, 5:7, 6:1, 6:2, 6:2
Alexander Ševčenko (KAZ) – Frances Tiafoe (USA, 20.) 4:6, 1:6, 0:1 skreč
Ben Shelton (USA, 13.) – Roberto Bautista (ESP, 67.) 6:3, 6:4, 6:4
Casper Ruud (NOR, 8.) – Gaël Monfils (FRA, 45.) 6:4, 6:2, 2:6, 7:6(3)

Emma Navarrová (USA, 12.) – Arantxa Rusová (NED, 93.) 6:1, 6:1
Peyton Stearnsová (USA, 47.) – Darja Kasatkinová (13.) 6:1, 7:6(3)
Elina Svitolinová (UKR, 28.) – Anhelina Kalininová (55.) 6:1, 6:2
Tatjana Mariaová (GER, 99.) – Coco Gauffová (USA, 3.) 4:6, 0:6
Viktoria Azarenková (20.) – Clara Burelová (FRA, 56.) 6:1, 6:4

1. kolo čtyřhry mužů
I. Dodig (CRO), PAVLÁSEK – C. Harrison, Kirkov (oba USA) 6:3, 6:4

1. kolo čtyřhry žen
Kruegerová, Stephensová (obě USA) – BOUZKOVÁ, Sorribesová Tormová (ESP) 7:5, 2:6, 4:6