Denní menu: Pětice českých tenistů vstoupila do Wimbledonu, čtyři odehráli úvodní kolo challengerů

První kolo Wimbledonu absolvovalo v úterý dalších pět českých tenistů. Na centrálním dvorci se už stihla představit Markéta Vondroušová, jež překvapivě podlehla Španělce Bouzasové. Tamtéž Vít Kopřiva nestačil na hvězdného Novaka Djokoviče. Marie Bouzková ztratila v zápase s Argentinkou Rieraovou jen tři gemy. Do úvodní rundy ještě naskočila Kateřina Siniaková, jež vyřadila Kanaďanku Stakusicovou. Duel Tomáše Macháče s Belgičanem Goffinem byl ve druhém setu přerušen. Prvním kolem challengeru v Brašově prošel Dalibor Svrčina, Martin Krumich a Hynek Bartoň naopak dohráli. Jonáš Forejtek vyhrál úvodní kolo na challengeru ve francouzském Troyes.

Svrčina vyřadil nasazenou jedničku
Dalibor Svrčina (255.) v prvním kole challengeru v rumunském Brašově porazil nasazenou jedničku Romána Burruchagu z Argentiny (142.), a to za dvě hodiny a devět minut po setech 6:4, 0:6 a 6:3.

Český tenista nevstoupil do utkání vůbec dobře, v prvním gemu ztratil servis čistou hrou. Podání si vzal zpátky v šesté hře, načež Argentince brejkl ještě za stavu 5:4. Ve druhém dějství se Svrčinova hra rozpadla, Burruchaga ovládl 27 výměn z 38 a českému hráči nadělil potupného kanára.

Jenže závěrečná sada byla zcela jinou písničkou. Ostravský rodák si utvořil vedení 3:0, které už nepustil a postoupil do osmifinále. V něm vyzve domácího kvalifikanta Radua Mihaie Papoa (617.).

Forejtek postupuje v Troyes
Jonášovi Forejtkovi (352.) vyšel vstup do francouzského challengeru v Troyes. Na tamní antuce si poradil v úvodním kole s šestým nasazeným Tristanem Lamasinem, kterého porazil za 108 minut po setech 7:6(5) a 6:3.

Výborný byl zejména úsek ve druhém setu, v němž český tenista prohrával s domácím hráčem 1:3, ale pak zaznamenal šňůru pěti her v řadě.

Bartoň v Brašově dohrál
Hynek Bartoň (458.) si osmifinále challengeru v rumunském Brašově nezahraje. Český kvalifikant v úvodním kole hlavní soutěže podlehl Kazachstánci Dmitriji Popkovi (222.), a to za hodinu a 35 minut po setech 4:6, 3:6.

Bartoň se v utkání trápil na servisu, celkově nabídl soupeři 12 brejkbolů. Devět jich dokázal odvrátit, jenže Kazachstánci prolomil podání pouze jednou a s turnajem se rozloučil.

Krumich dohrál v prvním kole
Martin Krumich (351.) na challengeru v rumunském Brašově končí hned v prvním kole. Nad jeho síly byl Francouz Valentin Royer (204.), s nímž prohrál za hodinu a 39 minut po setech 3:6, 4:6.

V prvním setu Krumich prohrával už 1:5, pak ale prorazil soupeři podání, potvrdil to na servise a v deváté hře měl další čtyři brejkboly. Royer však na druhý pokus úvodní dějství dopodával a druhý set pak rozhodl brejkem hned z prvního gemu.