21:45
Knutsonová nepotvrdila roli favoritky

Gabriela Knutsonová (192.) se na turnaji ITF v americkém San Rafaelu do semifinále neprobojovala. Druhá nasazená neudržela v prvním setu vedení o brejk a nakonec za necelou hodinu a půl prohrála s domácí Robin Andersonovou (284.) 4:6, 2:6.

14:29
Kellovský roli favorita nepotvrdil

Dominik Kellovský dohrál na podniku v Pardubicích ve čtvrtfinále. Z pozice mírného papírového favorita v něm nestačil na Miloše Karola (661.) ze Slovenska, kterému v souboji nasazených účastníků podlehl 2:6 a 4:6.

14:27
Mrva neztratil set ani s Kupčičem

Druhým domácím semifinalistou se stal na pardubickém podniku ITF sedmnáctiletý Maxim Mrva (1299.). Nadějný junior neztratil set ani při svém třetím vystoupení na turnaji. Tentokrát porazil za pouhých 63 minut 6:2 a 6:3 Jana Kupčiče (1053.) ze Slovinska. O finále si Mrva zahraje v sobotu s nejvýše nasazeným Ukrajincem Olegem Prihodkem.

14:20
Bartoň si zahraje o challengerové finále

Hynek Bartoň (470.) své premiérové challengerové čtvrtfinále v kariéře zvládl a zahraje si na antuce v rumunském Sibiu dokonce o finále! Dvacetiletý Čech v pátek přehrál za dvě a půl hodiny 7:6(3), 6:7(4) a 6:3 Pola Martína Tiffona (304.) ze Španělska. V prvním setu zlikvidoval Bartoň ztrátu brejku a nakonec ho urval skrze zkrácenou hru. Ve druhém dějství se na první brejk čekalo do jedenáctého gemu. Bartoň šel po něm podávat na vítězství, jenže servis ztratil, stejně jako následný tiebreak. Drama tak vyvrcholilo třetím setem, v němž se Bartoň rychle dostal do vedení 3:0. Za stavu 5:2 pak na příjmu promarnil tři mečboly, o gem později už nicméně zápas uzavřel na podání. V sobotním semifinále vyzve Bartoň třetího nasazeného Valentina Royera (213.) z Francie.

13:34
Baum vyzrál i na Pátého

Parádními výkony se na pardubickém podniku ITF prezentuje Štěpán Baum (1460.). Jednadvacetiletý Čech v pátek ovládl z pozice velkého outsidera derby s krajanem Danielem Pátým (925.) a v součtu s kvalifikací zaznamenal na akci už šestou výhru bez jediného ztraceného setu! O tři roky staršího favorita porazil v premiérovém sezonním čtvrtfinále za hodinu a půl 6:1 a 7:6(3).

13:29
Nouza s Riklem jsou ve finále

Čeští deblisté Petr Nouza s Patrikem Riklem si na antukovém challengeru v rakouském Bad Waltersdorfu zahrají o titul! Turnajové čtyřky v pátek zdolaly poměrem 6:4 a 6:2 Poláky Karola Drzewieckého a Piotra Matuszewského. O výsledku prvního setu rozhodl jediný brejk ze sedmého gemu. Ve druhé sadě přidali favorité další dva brejky a pohodlně postoupili do finále.

12:50
Kučmová nadále postupuje

Nejvýše nasazená účastnice turnaje ve francouzském městě Nogent-sur-Marne Aneta Kučmová (316.) si v sobotu zahraje o finále. V pátečním čtvrtfinále přehrála česká favoritka 6:4 a 6:2 domácí kvalifikantku Mathildu Ngijolovou Carreovou (1300.)

12:38
Štuplová je letos posedmé v semifinále

Julie Štruplová (268.) postoupila na turnaji ITF v italském městě Santa Margherita di Pula mezi čtyři nejlepší účastnice. Sedmé sezonní semifinále si nasazená dvojka zajistila výhrou 6:1, 3:6 a 6:2 nad domácí Tatianou Pieriovou (368.).