19:00
Veselý skrečoval osmifinále v Saint-Tropez

Jiří Veselý (418.) se druhé čtvrteční výhry na velkém challengeru ve francouzském Saint-Tropez nedočkal. Zkušený český tenista si nechal během osmifinálového utkání s domácím Benjaminem Bonzim (180.) ošetřovat levé koleno. Poté, co kvalifikant Veselý prohrál první set poměrem 6:7(4), se rozhodl v duelu nepokračovat.

17:58
Nouza a Rikl jsou v dalším semifinále

Petr Nouza a Patrik Rikl pokračují v kvalitních výkonech také na velkém antukovém challengeru v rakouském Bad Waltersdorfu. Čeští tenisté přehráli ve čtvrtfinále německo-rakouskou dvojici Daniel Masur, Lucas Miedler poměrem 6:4 a 6:4, když ani jednou neztratili podání. Můžou se tak těšit na desáté společné semifinále v této sezoně, kde na ně čekají Poláci Karol Drzewiecki a Piotr Matuszewski.

14:53
Vrbenský favorita nezaskočil

Michael Vrbenský (299.) dohrál na velkém antukovém challengeru v rakouském Bad Waltersdorfu v osmifinále. Český kvalifikant v něm nestačil na favorizovaného Brazilce Thiaga Seybotha Wilda (96.) po hodině a půl 1:6 a 4:6. Čtyřiadvacetiletý Vrbenský ztratil v utkání třikrát podání, sám nevyužil ani jeden ze čtyř brejkbolů.

12:39
Veselý zvládl dohrávku s Gigantem

Český kvalifikant Jiří Veselý (418.) zvládl v úvodním kole challengeru v Saint-Tropez nástrahy počasí, denního světla i Itala Mattea Giganteho (155.). Duel, který se několikrát odkládal kvůli dešti a ve středu byl přerušen kvůli šeru, Veselý dotáhl do vítězného konce a Giganteho porazil 7:6(9), 6:3. K vítězství si pomohl hned 15 esy. Čtvrteční dohrávka, která začala za stavu 2:2 ve druhém setu, byla poměrně svižná. Český hráč se dostal k brejku v šestém gemu a zápas dokázal dopodávat. Ještě dnes si Veselý zahraje osmifinále, v němž na něj čeká domácí Benjamin Bonzi (180.).

11:32
Bartoň si vyšlápl na nasazenou dvojku!

Hynek Bartoň (470.) se postaral o překvapení na menším antukovém challengeru v rumunském Sibiu. Český mladík přehrál v osmifinále druhého nasazeného Kazachstánce Timofeje Skatova (198.) po pouhé hodině a 17 minutách 6:3 a 6:4. O výsledku prvního setu rozhodl jediný brejk ze druhého gemu. Ve druhé sadě Bartoň prohrával 2:4, pak ale získal čtyři gemy v řadě a tím svižný duel ukončil.

10:26
Siniaková nenašla recept na Podoroskou

Kateřina Siniaková (37.) prohrála i třetí vzájemné utkání s Argentinkou Nadiou Podoroskou (74.). Česká tenistka tentokrát podlehla své neoblíbené soupeřce v osmifinále turnaje v Hua Hinu po hodině a půl dvakrát 3:6. Nasazená dvojka Siniaková vedla v první sadě 2:1 s brejkem, o výhodu ale okamžitě přišla a rázem prohrávala 2:5. Manko brejku už nedohnala. Ve druhém dějství vedla česká reprezentantka 3:2 bez brejku, od té chvíle ale sbírala gemy pouze Podoroská.