22:16
Draper si znovu vylepšil maximum

Jack Draper (25.) si podruhé v řadě vylepšil své grandslamové maximum. Britský tenista porazil ve čtvrtfinále US Open i díky 40 vítězným úderům Australana Alexe de Minaura (10.) poměrem 6:3, 7:5, 6:2 a zajistil si místo v semifinále newyorského turnaje. V něm ho čeká buď italská světová jednička Jannik Sinner, nebo Daniil Medveděv (5.) z Ruska.

20:21
České juniorky v New Yorku neuspěly

Singlové čtvrtfinále dívek bude na US Open bez české účasti. Z trojice Eliška Ticháčková, Tereza Krejčová a Vendula Valdmannová měla nejblíže k vítězství v osmifinále první zmíněná tenistka, jenže ta nedokázala utkání se Srbkou Teodorou Kostovičovou za stavu 6:3, 5:4 dopodávat a prohrála 6:3, 5:7 a 2:6.

19:40
Muchová je po roce v semifinále US Open

Karolína Muchová (52.) slaví postup mezi čtveřici nejlepších tenistek US Open. Ve čtvrtfinále porazila Brazilku Beatriz Haddadovou Maiaovou (21.), a to za hodinu a 25 minut po setech 6:1, 6:4. Česká tenistka vlétla do zápasu ve velkém stylu. Ovládla prvních pět gemů a rychle se ujala vedení 1:0 na sety. Druhá sada byla o poznání náročnější. Muchová bojovala se zdravotními problémy, několikrát musela opustit kurt. Souboj rozhodl gem za stavu 3:3, kdy olomoucká rodačka prolomila servis soupeřky a výhodu brejku už nepustila. Po osmém gemu si vzala Haddad Maiaová pauzu na ošetření, přesto už nedokázala Češce výrazněji vzdorovat a s americkým grandslamem se rozloučila. Karolína Muchová se mohla v utkání spolehnout na první servis, přes který uhrála 29 z 37 výměn. Dařilo se jí i na returnu, když si vypracovala hned 12 brejkbolů a 4 z nich dokázala proměnit. Může se tak po roce znova těšit na semifinále, ve kterém vyzve vítězku souboje mezi Igou Šwiatekovou (1.) a Jessicou Pegulaovou (6.).

17:18
Vocel si zahraje v Istanbulu čtvrtfinále

Matěj Vocel po boku Američana Martina Damma postoupil do čtvrtfinále challengeru v tureckém Istanbulu. V úvodním kole turnaje si poradili s domácím párem Cem Ilkel, S Mert Ozdemir, který porazili za hodinu a 35 minut po setech 7:6(6), 7:5.

14:56
Krumich na nasazenou dvojku nevyzrál

Antukový challenger v rakouském Tullnu skončil pro Martina Krumicha (314.) v osmifinále. Potrápil v něm švýcarského favorita Jeromeho Kyma (180.), s nímž prohrál až ve třech setech, a to za hodinu a 50 minut poměrem 4:6, 6:4 a 1:6. Krumich se v sedmém gemu prvního setu zhostil prvního brejku, jenže následně prohrál čtyři gemy v řadě. Ve druhém dějství už dokázal brejk potvrdit a vynutil si rozhodující sadu. Kym se před ním nechal ošetřit a hned v prvním gemu musel na podání otáčet nepříznivý stav 15:40. Krumich pak při jedné z výměn soupeře napálil tvrdým bekhendem, což jako by Kyma vyburcovalo k přeřazení na vyšší rychlostní stupeň. Zápas následně dovedl v poklidu do vítězného konce.

13:45
Paulson postoupil v Tullnu do čtvrtfinále

Andrew Paulson (378.) porazil na antukovém challengeru v rakouském Tullnu 6:1 a 7:5 Vitalije Sačka (394.) z Ukrajiny a zahraje si čtvrté letošní čtvrtfinále. Ve druhém setu se podařilo dvaadvacetiletému Čechovi otočit nepříznivé skóre 1:3. Příštím soupeřem Paulsona bude Rudolf Molleker (256.) z Německa.

08:47
Svrčina je po týdnu v dalším čtvrtfinále

Dalibor Svrčina (312.) postoupil po týdnu v Číně do dalšího čtvrtfinále. V Šanghaji přehrál favorizovaného Jihokorejce Song-čchana Honga (152.) za dvě hodiny poměrem 7:5 a 6:3. V prvním setu měl český tenista dvakrát výhodu brejku, ani jednou ji ale nepotvrdil. Nakonec uzavřel sadu na příjmu ve dvanáctém gemu brejkem, na který už nemohl Hong reagovat. Ve druhém setu se dostal ostravský rodák rychle do náskoku 3:0. Turnajová pětka se dotáhla na rozdíl jednoho gemu, Svrčina si ale díky sérii brejků přeci jen udržel odstup a nakonec dokráčel pro výhru. Příštím soupeřem vítěze dvou challengerů bude Japonec Šo Šimabukuro (239.). Zahraje si s ním o druhé letošní semifinále.

06:17
Tiafoe je podruhé v semifinále US Open

Frances Tiafoe (20.) pronikl stejně jako v roce 2022 do semifinále grandslamového US Open. Američan vedl ve čtvrtfinále nad Bulharem Grigorem Dimitrovem (9.) 6:3, 6:7(5), 6:3 a 4:1, když jeho bulharský soupeř utkání kvůli zranění skrečoval.

04:48
Sabalenková ztratila jen tři gemy

Aryna Sabalenková předvedla ve čtvrtfinále US Open dominantní výkon. Světová dvojka porazila čínskou olympijskou vítězku Čchin-wen Čeng (7.) za pouhých 73 minut 6:1 a 6:2. V semifinále se střetne s Američankou Emmou Navarrovou (12.).