23:24
Macháč dohrál v Montrealu

Turnaj ATP 1000 v kanadském Montrealu skončil pro Tomáše Macháče (39.) hned v prvním kole. Prohrál v něm za hodinu a 18 minut 3:6 a 4:6 s Alexeiem Popyrinem (62.). Australan ztratil za celé utkání po prvním podání jen jednu výměnu z 24. Jedinou slabší chvilku si vybral ve druhém gemu druhého setu, když čtyřmi dvojchybami v řadě odevzdal kuriózně servis čistou hrou. Jenže i v dalším gemu se zrodila čistá hra a Popyrin se rebrejkem odrazil k zisku čtyř her v řadě. Zlatému olympijskému medailistovi z Paříže tak oplatil dva roky starou porážku z Indian Wells a zahraje si ve druhém kole s jedenáctým nasazeným Američanem Benem Sheltonem.

20:37
Bouzková padla po velké bitvě

Marie Bouzková (36.) se do dalšího kola v Torontu nepodívá. Česká tenistka na prestižním turnaji kategorie WTA 1000 nestačila na Brazilku Beatriz Haddadovou Maiaovou (22.), se kterou prohrála po setech 7:5, 2:6, 6:7(1). Bouzková po zisku první sady vedla 1:0 a měla brejkbol, který nevyužila, následně ztratila servis a relativně rychle i celý set. V závěrečném dějství čelila stavu 3:5, odvrátila i mečbol, v tiebreaku nakonec prohrála. Utkání trvalo 3 hodiny a 20 minut.

19:33
Detiuc s Kolodziejovou v Hamburku postupují

Anastasia Detiuc s Miriam Kolodziejovou v úvodním zápase turnaje kategorie WTA 125 v německém Hamburku potvrdily roli favoritek. Nenasazené tenistky si přímo ve čtvrtfinále poradily s domácím deblem Heisenová, Korpatschová po sadách 6:1, 6:4. Česká dvojice po hladkém vítězství v úvodním setu ve druhém dějství vedla už 4:1, konec zápasu si i přes mírnější drama pohlídala. O finále se utká s párem Bondarová, Zimmermannová.

18:30
Svrčina v Německu vyřadil čtvrtého nasazeného

Dalibor Svrčina (315.) se na challengeru v německém Bonnu postaral o překvapení. Jednadvacetiletý Čech si ve středu vyšlápl na čtyřku turnaje Oriola Rocu Batallu (156.), kterého přehrál po sadách 3:6, 6:1, 6:4. Svrčina se oklepal ze ztráty úvodního dějství, ve druhém byl i blízko nadělení kanára, za stavu 5:0 však na returnu nevyužil setbol. Po srovnání na 1:1 na sety se v závěrečné sadě ujal vedení 3:0 a dvou brejků. Španěl jeden z nich stáhl, na další už nedosáhl. Dalibor Svrčina ve čtvrtfinále vyzve pátého nasazeného Benjamina Hassana (169.).

17:59
Paulson potřetí v sezoně postoupil do čtvrtfinále

Andrew Paulson (359.) podruhé v řadě postoupil do čtvrtfinále challengerového turnaje dvouhry, celkově do něj prošel potřetí v sezoně. Ve středu odpoledne si v italském Cordenonsu poradil s Ergim Kirkinem (265.), kterého přehrál po sadách 3:6, 6:0, 6:4. Dvaadvacetiletý Čech po ztrátě úvodního dějství v další sadě nadělil soupeři kanára. Ve třetím setu mu stačil jediný brejk, díky kterému se probojoval mezi osmičku nejlepších. O úvodní semifinále v této kategorii se může utkat s bývalým sedmnáctým singlistou světa Albertem Ramosem (124.). Nejvýše nasazeného tenistu podniku v osmifinále čeká Andrea Collarini (257.).

08:08
Plíšková potvrdila roli favoritky

Karolína Plíšková (45.) ukončila na tisícovce v Torontu sérii čtyř porážek. Trápící se Nadiu Podoroskou (87.) porazila po dramatickém průběhu za necelé dvě hodiny 6:4 a 7:6(10). V prvním setu otočila česká favoritka skóre 0:3 a manko brejku musela likvidovat rovněž ve druhém dějství. To nakonec dospělo do zkrácené hry. Předloňská turnajová semifinalistka v ní přečkala tři setboly Argentinky, aby sama skrze třetí mečbol bojovný duel ukončila. Ve druhém kole čeká na dvaatřicetiletou Plíškovou nasazená trojka a obhájkyně trofeje Jessica Pegulaová (6.) ze Spojených států.