22:00
Tsitsipas ani tentokrát ve Wimbledonu neuspěl

Jako kdyby byla pro Stefanose Tsitsipase (11.) druhá polovina grandslamového kalendáře zakletá. Na Australian Open i Roland Garros si už řecký tenista zahrál finále, jenže v pavouku Wimbledonu i US Open nikdy nedokráčel dále než do osmifinále. A v All England Clubu neuspěl ani tentokrát, když ve druhé rundě podlehl Finovi Emilu Ruusuvuorimu (87.) za necelé tři hodiny po setech 6:7(6), 6:7(10), 6:3 a 3:6.

21:44
Macháč uspěl v deblovém derby

Tomáš Macháč a Č'-čen Čang vstoupili vítězně do čtyřhry na Wimbledonu. Česko-čínské duo porazilo v úvodním kole loňské čtvrtfinalisty Adama Pavláska a Uruguayce Ariela Behara ve svižném utkání 2:6, 6:3 a 6:4. Macháč a Čang se oklepali z nevydařeného prvního setu a ve druhé i třetí sadě uspěli shodně díky jednomu brejku. Zajímavostí je, že se Pavlásek a Macháč spolu představí ve čtyřhře na pařížské olympiádě.

20:39
Vrbenský v Karlsruhe dohrál

Cesta Michaela Vrbenského (278.) antukovým challengerem v německém Karlsruhe končí v osmifinále. Český tenista v něm podlehl Litevci Edasu Butvilasovi (420.), a to za dvě hodiny a deset minut po setech 7:5, 1:6 a 3:6. Vrbenský se v utkání nemohl spolehnout na servis, úspěšnost toho prvního činila pouhých 53 %. Soupeři nabídl propastných 17 brejkbolů, přičemž odvrátit dokázal jen 10 z nich.

20:25
Kolodziejová se Siskovou prolétly do druhého kola

Za necelou hodinu hry prolétly české deblistky Miriam Kolodziejová a Anna Sisková do druhého kola Wimbledonu. Na úvod soutěže si poradily s americko-belgickou dvojicí Davisová, Zimmermannová po setech 6:2, 6:0. Češkám se obzvlášť dařilo na příjmu, Američanka s Belgičankou si servis podržely pouze jednou.

19:26
Barnat s Jebavým slaví postup

Jiří Barnat a Roman Jebavý se probojovali do čtvrtfinále antukového challengeru v německém Karlsruhe. V úvodním kole si nově utvořená česká dvojice poradila se slovenským duem Jozef Kovalík, Igor Zelenay, a to za hodinu a 25 minut po setech 7:5, 7:5. V utkání se ani jednomu z párů nedařilo na servisu, celkově bylo k vidění hned deset brejků. Češi jich měli na svědomí šest, a tak se mohou těžit z postupu mezi nejlepší osmičku.

17:32
Macháč na středeční comeback nenavázal

Tomáš Macháč (39.) nestačil ve druhém kole wimbledonské dvouhry na Romana Safjullina (44.), se kterým prohrál za dvě hodiny a 34 minut po setech 2:6, 4:6, 7:5 a 3:6. Úvodní sada vyzněla zcela jednoznačně ve prospěch ruského tenisty, jenž soupeři nabídl jen jeden brejkbol. Ten navíc odvrátil, přičemž Macháč si podržel servis jen dvakrát. Vstup do druhého dějství vyšel lépe berounskému rodákovi, který ve třetí hře nabyl výhody brejku. O tu přišel v osmém gemu, načež ve zbytku setu uhrál pouze jeden fiftýn. Ve třetím setu Macháč vykřesal naději, když se mu povedlo odvrátit za stavu 4:5 dva mečboly a snížit na rozdíl jednoho setu. Další komplikace už Safjullin nepřipustil, čtvrtou sadu si bez větších problémů podmanil. V utkání rodáka z Podolsku podržel první servis, přes který ovládl 61 ze 77 výměn.

17:17
Český souboj pro Siniakovou

Kateřina Siniaková po boku Američanky Taylor Townsendové přehrála španělsko-český pár Rebeka Masárová, Linda Nosková. Hodinu a 19 minut trvající souboj úvodního kola Wimbledonu si nasazené čtyřky podmanily výsledkem 6:3, 7:6(5). Zajímavostí je, že Siniaková s Townsendovou v zápase získaly po prvním servise 81 % výměn.

17:06
Bouzková loňské osmifinále nezopakuje

Marie Bouzková (40.) se s wimbledonskou dvouhrou rozloučila ve druhém kole. Pražská rodačka v něm podlehla Anně Kalinské (18.), a to za hodinu a 23 minut po setech 4:6, 1:6. Českou tenistku může mrzet obzvlášť první sada, ve které za stavu 2:2 prolomila podání soupeřky. Nicméně brejk nepotvrdila, načež o servis přišla ještě v desáté hře. Druhé dějství už měla hráčka z Moskvy pod kontrolou, odvrátila všechny tři brejkboly a dokráčela si pro postup do třetí rundy.

16:59
Forejtek ve Francii proklouzl do čtvrtfinále

Jonáš Forejtek (352.) si v osmifinále antukového challengeru ve francouzském Troyes poradil s Polákem Olafem Pieczkowskim (549.), kterého přehrál za hodinu a 41 minut po setech 7:6(5), 6:2. Plzeňský tenista si v zápase pomáhal servisem, který ztratil pouze jednou. Úspěšnost Forejtkova prvního podání činila 68 %, celkově pak nasázel sedm es. V dalším kole vítěz juniorského US Open narazí na Kazachstánce Timofeje Skatova (230.), jenž na turnaji plní roli nasazené trojky.

16:45
Pegulaová překvapivě končí

Jessica Pegulaová (5.) na Wimbledonu neobhájí loňskou čtvrtfinálovou účast. Američanka ve druhém kole podlehla Sin-ju Wang (42.), a to za dvě hodiny a deset minut po setech 4:6, 7:6(7) a 1:6. Číňanka mohla utkání uzavřít už ve druhém dějství, jenže za stavu 7-6 v tiebreaku nevyužila mečbol. Mrzet ji to nemuselo, Pegulaová se totiž v rozhodující sadě nezmohla na žádný odpor. Pro Sin-ju Wang se navíc jedná o premiérové vítězství nad tenistkou z top 10 v kariéře.

14:16
Krejčíková vybojovala postup do třetího kola

Barbora Krejčíková (32.), která včera v All England Clubu ustála dramatickou třísetovou bitvu s Veronikou Kuděrmetovovou, zvládla i další náročný zápas. V rámci druhého kola si zahrála s Američankou Katie Volynetsovou (69.) a zvítězila po 124 minutách 7:6(6), 7:6(5). Česká tenistka prohrávala v prvním setu 2:4 a ve druhé sadě dokonce 3:5, přičemž čelila v devátém gemu setbolu. V obou případech se ale zvládla z problémů dostat a opět prokázala velkou bojovnost.

14:00
Kolář na favorita nestačil

Zdeněk Kolář (355.) v dohrávce několikrát přerušeného utkání prvního kola dvouhry s Camilem Ugem Carabellim (100.) na challengeru v Brašově neuspěl. S nasazenou jedničkou prohrál 6:3, 3:6, 1:6.

13:55
Siniaková wimbledonské maximum nevyrovná

Kateřina Siniaková (36.), která se během travnaté části sezony pyšnila výbornou formou, své wimbledonské maximum nevyrovná. Ve druhém kole grandslamového turnaje byla nad její síly vítězka generálky v Birminghamu Julia Putincevová (35.), se kterou prohrála 0:6, 6:4, 2:6.

13:39
B. Fruhvirtová na další favoritku nestačila

Brenda Fruhvirtová (88.) se na Wimbledonu o skalp další favoritky nepostarala. Ve druhém kole sedmnáctiletá Češka, která si v úterý vyšlápla na Mirru Andrejevovou, podlehla za 80 minut 4:6 a 2:6 bývalé světové dvojce Paule Badosaové (93.) ze Španělska. Fruhvirtové nefungoval ideálně servis, uhrála po něm jen 42 procent míčů a odvrátila jediný brejkbol ze sedmi.