22:05
Siniaková zvítězila ve dvou setech

Kateřina Siniaková (36.) postoupila do druhého kola Wimbledonu. Na úvod travnatého grandslamu přehrála kanadskou kvalifikantku Marinu Stakusicovou (164.), a to za hodinu a 47 minut po setech 6:4, 6:2. Královéhradecká rodačka si v utkání vypracovala neuvěřitelných 24 brejkbolů, přičemž k vítězství jí stačilo proměnit čtyři z nich. Siniaková si také vypomohla povedenými přechody na síť, když jich 12 z 12 přetavila v zisk výměny. V další rundě česká tenistka vyzve Kazachstánku Julii Putincevovou (35.).

19:54
Svrčina vyřadil nasazenou jedničku

Dalibor Svrčina (255.) v prvním kole challengeru v rumunském Brašově porazil nasazenou jedničku Romána Burruchagu z Argentiny (142.), a to za dvě hodiny a devět minut po setech 6:4, 0:6 a 6:3. Český tenista nevstoupil do utkání vůbec dobře, v prvním gemu ztratil servis čistou hrou. Podání si vzal zpátky v šesté hře, načež Argentince brejkl ještě za stavu 5:4. Ve druhém dějství se Svrčinova hra rozpadla, Burruchaga ovládl 27 výměn z 38 a českému hráči nadělil potupného kanára. Jenže závěrečná sada byla zcela jinou písničkou. Ostravský rodák si utvořil vedení 3:0, které už nepustil a postoupil do osmifinále. V něm vyzve domácího kvalifikanta Radua Mihaie Papoa (617.).

19:24
Bartoň v Brašově dohrál

Hynek Bartoň (458.) si osmifinále challengeru v rumunském Brašově nezahraje. Český kvalifikant v úvodním kole hlavní soutěže podlehl Kazachstánci Dmitriji Popkovi (222.), a to za hodinu a 35 minut po setech 4:6, 3:6. Bartoň se v utkání trápil na servisu, celkově nabídl soupeři 12 brejkbolů. Devět jich dokázal odvrátit, jenže Kazachstánci prolomil podání pouze jednou a s turnajem se rozloučil.

19:00
Bouzková ztratila na úvod jen tři gemy

Marie Bouzková (40.) zvládla vstup do třetího grandslamu sezony na jedničku. Na úvod své osmifinálové obhajoby si poradila s Argentinkou Julií Rieraovou (106.), kterou přehrála za hodinu a 21 minut po setech 6:2, 6:1. Česká tenistka v zápase dominovala na příjmu, celkově si vypracovala hned 15 brejkbolů, přičemž šest z nich proměnila. V další rundě tak pražská rodačka narazí na Annu Kalinskou (18.).

18:35
Rubljov selhal v roli obrovského favorita

Svou premiérovou grandslamovou výhru slaví Argentinec Francisco Comesana (122.). Třiadvacetiletý tenista v úvodním kole Wimbledonu senzačně vyřadil favorizovaného Andreje Rubljova, a to za necelé tři hodiny po setech 6:4, 5:7, 6:2 a 7:6(5). Zároveň si také připsal první kariérní vítězství na travnatém povrchu.

18:19
Kopřiva hvězdného Djokoviče nezaskočil

Premiéra Víta Kopřivy (123.) ve wimbledonské hlavní soutěži skončila po necelých dvou hodinách. V souboji se superfavoritem Novakem Djokovičem (2.) měl své světlé momenty, ale Djokovič byl zkrátka lepším hráčem. Byť se vrátil ani ne měsíc po operaci, předvedl kvalitní výkon a českého tenistu přejel 6:1, 6:2, 6:2. Ve všech třech sadách bylo klíčové, když poprvé Djokovič prorazil Kopřivovi servis. Od těch okamžiků vždy dvorci zcela vládl. Ve všech třech sadách zapsal nakonec po dvou brejcích a sám nečelil ani jednomu brejkbolu.

15:59
Cesta Vondroušové za obhajobou končí v 1. kole

Markéta Vondroušová (6.) titul z loňského Wimbledonu neobhájí. Nasazená šestka překvapivě nezvládla hned úvodní letošní vystoupení a prohrála z pozice obrovské papírové favoritky 4:6 a 2:6 s Jessicou Bouzasovou (83.). V prvním setu otočila Češka z 0:2 na 3:2 a zdálo se, že přebírá nad zápasem kontrolu. Opak byl pravdou. Bouzasová urvala dějství díky brejku ze sedmého gemu. V druhé sadě pak Vondroušovou oloupila o servis ještě třikrát, přičemž ten svůj ztratila jen v jediném případě. Sokolovská rodačka se tak musí připravit na pořádný sešup žebříčkem.

12:37
Forejtek postupuje v Troyes

Jonášovi Forejtkovi (352.) vyšel vstup do francouzského challengeru v Troyes. Na tamní antuce si poradil v úvodním kole s šestým nasazeným Tristanem Lamasinem, kterého porazil za 108 minut po setech 7:6(5) a 6:3. Výborný byl zejména úsek ve druhém setu, v němž český tenista prohrával s domácím hráčem 1:3, ale pak zaznamenal šňůru pěti her v řadě.

11:38
Murray není po operaci páteře připraven odehrát singl

Britská hvězda Andy Murray, jenž plánuje letos ukončit kariéru, se na svém posledním Wimbledonu ve dvouhře nepředstaví. V úterý dopoledne oznámil, že po operaci, při které mu byly odstraněný cysty na páteři, neni schopný singl odehrát. Dál ale plánuje nastoupit alespoň ve čtyřhře s bratrem Jamiem. Proti Tomášovi Macháčovi nastoupí Belgičan David Goffin.

11:37
Krumich dohrál v prvním kole

Martin Krumich (351.) na challengeru v rumunském Brašově končí hned v prvním kole. Nad jeho síly byl Francouz Valentin Royer (204.), s nímž prohrál za hodinu a 39 minut po setech 3:6, 4:6. V prvním setu Krumich prohrával už 1:5, pak ale prorazil soupeři podání, potvrdil to na servise a v deváté hře měl další čtyři brejkboly. Royer však na druhý pokus úvodní dějství dopodával a druhý set pak rozhodl brejkem hned z prvního gemu.