21:49
Fruhvirtová skolila favorizovanou Andrejevovou

Brenda Fruhvirtová (88.) si připsala ohromně cenný skalp, když v prvním kole Wimbledonu porazila favorizovanou Mirru Andrejevovou (23.)! Zápas, který trval rovné dvě hodiny, dokázala po prohraném prvním setu otočit a zvítězila 1:6, 6:3, 6:2.
Fruhvirtová vstoupila do zápasu udrženým servisem, ale pak prohrála devět her v řadě. Přestože se za stavu 1:6 a 0:3 začala nadechovat k obratu, za stavu 2:3 si vzala medical time-out, při němž jí byl měřen tlak a puls.
Po návratu na dvorec definitivně převzala otěže střetnutí, druhý set otočila a ve třetím se ujala vedení 2:0. Pak si obě hráčky čtyřikrát prorazily podání a Fruhvirtové se povedlo za stavu 4:2 udržet servis, což rozhodlo. V osmé hře na returnu zápas ukončila čistou hrou.

21:33
Nosková první českou postupující

Linda Nosková (26.) vybojovala postup do druhého kola Wimbledonu jako první z českých zástupců během pondělního programu. V souboji se Sarou Erraniovou (86.) sice byla v prvním setu v problémech a musela dotahovat ztrátu brejku, ale povedlo se jí dostat úvodní dějství do tiebreaku. V něm zvítězila česká hráčka 7:3 a ve druhém setu už měla hru plně pod kontrolou. Nosková potvrdila roli favoritky a zvítězila za 82 minut po setech 7:6(3), 6:1. V dalším kole se česká tenistka střetne s Kanaďankou Biancou Andreescuovou (176.).

21:24
Muchová končí v prvním kole

Karolína Muchová (34.) dohrála na letošním Wimbledonu opět v prvním kole. V souboji bývalých členek TOP 10 žebříčku podlehla za hodinu a 21 minut 3:6 a 2:6 Paule Badosaové (93.). Češka, která absolvovala svůj druhý turnaj po téměř desetiměsíční pauze, doplatila mimo jiné na nedostatečnou herní praxi. Proti Španělce neproměnila ani jeden z celkových šesti brejkbolů a třetím rokem v řadě neprošla v All England Clubu sítem úvodní rundy.

19:54
Menšík přišel o vedení 2:0

Jakub Menšík (78.) měl fantasticky rozehraný zápas prvního kola Wimbledonu proti 23. nasazenému Alexandrovi Bublikovi (23.) z Kazachstánu. Vedl už 2:0 na sety a vypadalo to, že zná recept na hru favorizovaného soupeře. V kritických chvílích se ale Bublik mohl opírat o servis, přičemž nasázel hned 32 es, a nastartoval se tím k obratu. Třetí i čtvrtý set strhnul na svou stranu díky brejkům v koncovkách a rozhodující pátý set měl plně pod kontrolou od začátku. Menšík nakonec po třech a půl hodinách prohrál 6:4, 7:6(2), 4:6, 4:6, 2:6.

18:16
Plíšková neudržela vedení proti Šnajderové

První českou tenistkou, která odehrála zápas na letošním Wimbledonu, byla Karolína Plíšková (46.). I přes velmi dobrý vstup do souboje s Dianou Šnajderovou (30.) se však s turnajem musí rozloučit. S vítězkou generálky v Bad Homburgu prohrála za dvě hodiny a 24 minut po setech 6:4, 4:6, 5:7. Ve druhém i třetím setu se přitom dostala česká hráčka do vedení o brejk. Šnajderové se ale povedlo ztrátu v obou sadách smazat. V rozhodující sadě disponovala Plíšková za stavu 4:4 hned třemi brejkboly, nepovedlo se jí ale ani jeden využít a Šnajderové se naopak povedlo ve dvanáctém gemu na returnu zápas ukončit.

14:08
Sabalenková odstoupila z Wimbledonu

Wimbledon přišel hned během úvodního hracího dne o jednu z největších ženských favoritek na zisk trofeje. Kvůli zranění ramene odstoupila z turnaje světová trojka Aryna Sabalenková, která si při posledních dvou účastech zahrála v Londýně semifinále. Šestadvacetiletá Běloruska měla do letošního ročníku vstoupit dnes odpoledne utkáním s Američankou Bektasovou. Dvojnásobnou grandslamovou šampionku v pavouku nahradila Erika Andrejevová z Ruska.

11:44
Bartoň se kvalifikoval v Brašově

Hynek Bartoň (458.) prošel na turnaji v Brašově dvoukolovou kvalifikací a zahraje si podruhé v sezoně hlavní soutěž challengeru. V rozhodujícím souboji porazil dvacetiletý Čech 6:4 a 7:6(6) domácího Rumuna Sebastiana Gimu (543.). Ve druhém dějství otáčel Bartoň nepříznivé skóre 0:3 a v tiebreaku čelil za stavu 5:6 setbolu.

09:24
Klimovičová vybojovala pátý titul

Linda Klimovičová (245.) se raduje ze zisku trofeje na turnaji ITF ve španělském Palma del Río! Česká tenistka svůj pátý titul vybojovala v souboji se Švýcarkou Leonií Kungovou (291.), kterou porazila za rovných 100 minut po setech 7:5, 6:4.