18:28
Krumich bude hrát o šestý titul

Martin Krumich (347.) si poprvé od loňského října zahraje o singlový titul. Jednadvacetiletý český tenista v semifinále pětadvacítky v rumunském městě Satu Mare přehrál domácího Stefana Palosiho (747.) po sadách 5:7, 6:1, 6:1. Nejvýše nasazeného tenistu turnaje se o šestý titul kariéry pokusí připravit Cezar Cretu (376.).

17:20
Detiuc přes Češky prošla do finále

Anastasia Detiuc si ve Starých Splavech zahraje finále čtyřhry. Česká tenistka společně s parťačkou Majou Chwaliňskou porazily ryze domácí debl Denisa Hindová, Tereza Valentová po sadách 7:6(5), 6:4. Třetí nejvýše postavený pár turnaje v prvním setu třikrát stáhl manko brejku, v desátém gemu odvrátil setbol. Za stavu 6:5 na returnu naopak nevyužil tři šance na ukončení sady. V tiebreaku více nervů udržely právě favoritky. Ve druhém dějství čelily stavu 0:3, dvakrát dohnaly ztrátu podání. Z posledních sedmi gemů vyhrály hned šest a postoupily do finále. O titul se střetnou s dvojicí Feng, Sakellaridiová.

15:31
Nouza s Riklem postoupili do finále challengeru

Petr Nouza s Patrikem Riklem na challengeru v italském Miláně postoupili do finále čtyřhry. Česká dvojice si v pátečním odpoledním semifinále vyšlápla na nejvýše nasazené duo Arribage, Molčanov po sadách 7:5, 7:6(6). Nouzovi s Riklem v úvodním setu stačil jediný brejk ve dvanáctém gemu. Ve druhém setu vedli 3:0, o náskok vinou ztráty podání v sedmé hře přišli. Za stavu 6:5 na returnu nezužitkovali mečbol, v tiebreaku čelili dvěma setbolům soupeřů v řadě. Závěrečné čtyři míčky zápasu však získali ve svůj prospěch, díky čemuž slavili vítězství. O titul se utkají s párem Begemann, Eysseric.

13:44
Valentová je bez ztráty setu v semifinále

Jako nůž máslem prochází nadále turnajem ve Starých Splavech sedmnáctiletá Tereza Valentová (335.). Vítězka čtyř letošních podniků ITF a juniorského Roland Garros stále neztratila u Máchova jezera set. V pátek vyprovodila z kurtu za hodinu a čtvrt poměrem 6:3 a 6:2 Kristinu Dmitrukovou (727.) z Běloruska, a postoupila tak do semifinále. Česká favoritka sice ztratila čtyřikrát v utkání podání, soupeřčino ale zvládla ukořistit hned osmkrát.

12:04
Wimbledon: Los 1. kola mužské dvouhry

TOMÁŠ MACHÁČ (38.) – Andy Murray (GBR, 115.)
JAKUB MENŠÍK (85.) – Alexander Bublik (KAZ, 23.)
VÍT KOPŘIVA (123.) – Novak Djokovič (SRB, 2.)

11:54
Kučmová si ve Starých Splavech zahraje o finále

První semifinalistkou antukového podniku Macha Lake Open se ve Starých Splavech stala Aneta Kučmová (436.). Čtyřiadvacetiletá kvalifikantka si v pátek vyšlápla na favorizovanou Anouk Koevermansovou (311.) z Nizozemska, kterou porazila za necelou hodinu a půl 6:4 a 6:3. V prvním setu otáčela Kučmová nepříznivé skóre 2:4. Následně sérii čtyř vyhraných gemů zdvojnásobila, když si zkraje druhého dějství vypracovala luxusní náskok 4:0. Druhé sezonní čtvrtfinále tak Kučmová zvládla přetavit v premiérový postup do semifinále.