19:21
Svrčina nestačil na Kližana

Dalibor Svrčina (262.) nezvládl na bratislavské antuce souboj s divokou kartou Martinem Kližanem (484.) a loučí se hned v prvním kole. Český tenista držel krok až do deváté hry, kdy se zachránil v prvním setu rebrejkem a snížil na 4:5. Pak ale prohrál sedm gemů v řadě a padl 4:6, 0:6.

16:43
Zverev se odhlásil ze Stuttgartu

Alexander Zverev, jenž v neděli neúspěšně usiloval o titul na Roland Garros, se po náročném antukovém grandslamu rozhodl trochu odpočívat. Odhlásil se proto z domácího travnatého turnaje ve Stuttgartu. V hlavní soutěži jej nahradí Francouz Richard Gasquet, jenž půjde rovnou do osmifinále, jelikož Zverev měl původně volný los.

13:03
Menšík nezvládl travnatou premiéru

Jakub Menšík (79.) má za sebou premiérové utkání na travnatém povrchu mezi profesionály. Český mladík prohrál v prvním kole akce ATP v nizozemském městě 's-Hertogenbosch s domácím kvalifikantem Gijsem Brouwerem (232.) po hodině a 43 minutách 1:6, 6:3 a 3:6. Osmnáctiletý Menšík se po nevydařeném prvním setu chytil a druhé dějství získal díky brejku ze druhé hry. Do rozhodující sady vstoupil český tenista úspěchem na returnu, jeho protivník ale skóre dvěma brejky otočil. Rodák z Prostějova v utkání zaznamenal osm dvojchyb, z toho šest v posledním setu.

12:54
Veselý těsně padl s nasazenou jedničkou

Jiří Veselý (244.) dohrál na třetím turnaji v řadě hned v prvním kole. Zkušený Čech, který před měsícem ovládl challenger na pražské Štvanici, prohrál na antuce v Bratislavě s nejvýše nasazeným Pedrem Cachínem (113.) z Argentiny po dvou a půl hodině boje 3:6, 7:6(3) a 5:7. Třicetiletý Veselý nevyužil v závěrečném setu dva brejkboly, o výsledku duelu rozhodl až brejk Cachína v posledním gemu. Cachín si k postupu do osmifinále pomohl celkem 23 esy, Veselý jich trefil devět (zároveň ale spáchal 11 dvojchyb).