20:26
Plíšková potvrdila roli favoritky

Šestá nasazená Karolína Plíšková (50.) si připsala na akci WTA v Nottinghamu už druhé vítězství. Šampionka turnaje z roku 2016 přehrála v osmifinále domácí Britku Heather Watsonovou (158.) za hodinu a 26 minut dvakrát 6:4. Dvaatřicetiletá Plíšková získala první set díky brejku z pátého gemu. Ve druhém dějství sice ztratila náskok 2:0 a prohrávala 2:4, ve zbytku utkání už ale soupeřce nepovolila ani gem. Ve čtvrtfinále se bývalá světová jednička utká buď s mladičkou krajankou Lindou Fruhvirtovou (139.), nebo s hvězdnou Tunisankou Uns Džábirovou (10.).

19:07
Nouza a Rikl zvládli derby

Petr Nouza a Patrik Rikl vstoupili vítězně do antukového challengeru v Bratislavě. Čeští tenisté v prvním kole čtyřhry přehráli jinou českou dvojici Roman Jebavý, Dalibor Svrčina po setech 6:4 a 6:3, když se hned čtyřikrát prosadili na returnu. Ve čtvrtfinále narazí na Slováky Miloše Karola a Tomáše Lánika.

18:22
Kolodziejová se Siskovou vyřadily nasazené jedničky

Miriam Kolodziejová a Anna Sisková se na travnatém turnaji WTA v 's-Hertogenboschi postaraly o překvapení. České tenistky v úvodním kole udolaly nejvýše nasazenou americko-nizozemskou dvojici Jessica Pegulaová, Demi Schuursová po setech 6:3, 4:6 a 10:8. Kolodziejová se Siskovou neudržely ve druhém setu náskok 4:3 s brejkem a v klíčovém supertiebreaku prohrávaly už 5:7, v napínavé koncovce ale prokázaly pevnější nervy.

14:19
Pavlásek začal na trávě porážkou

Adam Pavlásek svou letošní deblovou premiéru na trávě výsledkově nezvládl. S tradičním uruguayským parťákem Arielem Beharem nestačil v německém Stuttgartu už v úvodním kole na britsko-americký pár Julian Cash, Robert Galloway. Turnajové čtyřky mu podlehly 6:7(3) a 5:7.

12:56
Krumich ukončil čekání na challengerové osmifinále

Martin Krumich (372.) navázal na antukovém turnaji v Bratislavě na povedenou kvalifikaci a vstoupil do hlavní soutěže výhrou dvakrát 6:3 nad favorizovaným Ukrajincem Vitalijem Sačkem (203.). Jednadvacetiletý Čech tím ukončil dva roky trvající šňůru osmi porážek v hlavních soutěžích challengerů. O vyrovnání kariérního maxima si zahraje s někdejší juniorskou světovou jedničkou Martinem Lancalucem (312.) ze Španělska.

12:49
Šalková ve Valencii dohrála

Dominika Šalková (143.) dohrála na antukovém podniku WTA 125 ve španělské Valencii v úvodním kole hlavní soutěže. Do té se dostala coby šťastná poražená z kvalifikace, z pozice favoritky si však připsala druhou porážku v řadě, když podlehla za hodinu a půl dvakrát 4:6 Iryně Šymanovičové (275.). V obou sadách zvládla devatenáctiletá Češka vyrovnat z 2:4 na 4:4, koncovky dějství ale patřily shodně zkušenější Bělorusce.