20:13
Malečková s Perrinovou v Makarské dohrály

Jesika Malečková a Conny Perrinová končí na turnaji WTA 125 v Makarské ve čtvrtfinále. Ve čtvrtek večer prohrály za 62 minut po setech 3:6, 2:6 s Nao Hibinovou a Oksanou Kalašnikovovou.

18:39
Paoliniová deklasovala Andrejevovou

Iga Šwiateková si o titul z Roland Garros zahraje s Italkou Jasmine Paoliniovou. Světová patnáctka ve druhém semifinále pařížského grandslamu ukončila cestu Mirry Andrejevové (38.), kterou porazila za 75 minut po setech 6:3, 6:1. Paoliniová, jejímž grandslamovým maximem bylo doposud osmifinále, v souboji se sedmnáctiletou soupeřkou neztratila ani jednou podání. Odvrátila všech šest brejkbolů, v prvním setu se radovala z brejku ve čtvrté hře a ve druhém dějství od stavu 0:1 získala šest gemů v řadě.

16:53
Šwiateková porazila i světovou trojku

Světová jednička Iga Šwiateková pokračuje ve své krasojízdě na Roland Garros. Vítězka posledních dvou ročníků nastoupila ve čtvrtek k semifinále proti třetí hráčce světa Coco Gauffové a za hodinu a 38 minut postoupila po vítězství 6:2, 6:4. Ve druhém setu sice Šwiateková prohrávala 1:3, ale záhy získala čtyři hry v řadě a skóre bez výraznějších obtíží otočila. V deváté hře sice na returnu nevyužila dva mečboly, ale hned v dalším gemu zápas při vlastním podání zakončila.

16:47
B. Fruhvirtová slaví postup v Makarské

Brenda Fruhvirtová (89.) na podniku WTA 125 na chorvatské Makarské znovu potvrdila roli papírové favoritky a postoupila z pozice nasazené šestky do čtvrtfinále. Tentokrát porazila sedmnáctiletá Češka za necelou hodinu a půl 6:0 a 7:5 osmadvacetiletou Jekatěrinu Makarovovou (172.).

15:18
Vrbenský se loučí ve čtvrtfinále

Michael Vrbenský (296.) na prostějovském challengeru pátou výhru nepřidal. Český kvalifikant svedl s favorizovaným Ťün-sinem Cengem (253.) vyrovnanou bitvu, nakonec ale po téměř dvou hodinách padl 3:6 a 4:6.

14:34
Kopřiva a Sačko končí v deblovém čtvrtfinále

Vít Kopřiva a Vitalij Sačko dohráli na challengeru Prostějově v deblovém čtvrtfinále. Česko-ukrajinský tandem nestačil na brazilsko-chilské duo Fernando Romboli, Matías Soto po setech 4:6 a 4:6. Kopřiva se Sačkem nevyužili ve druhém dějství vedení 3:1.

14:23
Valentová vyřadila nasazenou jedničku

Tereza Valentová (337.) si na juniorském Roland Garros připsala velmi cenný skalp. Sedmnáctiletá členka pražské Sparty vyzrála ve čtvrtfinále na nejvýše nasazenou Slovenku Renátu Jamrichovou (559.) po pouhých 80 minutách 6:3 a 6:2. Valentová se tak může těšit na semifinále, kde bude její soupeřkou čtvrtá nasazená Američanka Tyra Caterina Grantová (676.).

14:07
Juniorka Samson vydřela postup do semifinále

Laura Samson (719.) zvládla napínavé čtvrtfinále na juniorském Roland Garros. Šestnáctiletá Češka udolala Američanku Ivu Jovicovou (401.) po dvou hodinách a 48 minutách 6:7(4), 6:4 a 7:5. Rozhodující set nabídl velmi divoký průběh. Samson vedla 3:0 a měla i brejkboly na 4:0, posléze ale musela dohánět manko 3:4 s brejkem. O svém vítězství rozhodla úspěchem na returnu v posledním gemu utkání. V semifinále narazí na další Američanku Kristinu Penickovou (-).

13:59
RG: Siegemundová a Roger-Vasselin ovládli mix

Laura Siegemundová a Édouard Roger-Vasselin se stali šampiony ve smíšené čtyřhře na Roland Garros. Německo-francouzská dvojice přehrála ve finále Američanku Desirae Krawczykovou a Brita Neala Skupského po setech 6:4 a 7:5. Siegemundová a Roger-Vasselin absolvovali první společný turnaj a hned se radují z triumfu.

12:57
Junior Brunclík dohrál ve čtvrtfinále

Petr Brunclík (1025.) se rozloučil s juniorským Roland Garros ve čtvrtfinále. Český mladík prohrál s favorizovaným Rakušanem Joelem Schwaerzlerem (387.) po hodině a 36 minutách 2:6 a 6:7(6). Sedmnáctiletý Brunclík nevyužil v tiebreaku druhé sady setbol na returnu, od stavu 6:5 ztratil s vítězem nedávného challengeru ve Skopje tři míčky v řadě.

08:16
Zverev je znovu v semifinále Roland Garros

Alexander Zverev (4.) nebude počtvrté za sebou chybět v semifinále grandslamového Roland Garros. Německý tenista přehrál ve čtvrtfinále podle očekávání Australana Alexe de Minaura (11.) za tři hodiny 6:4, 7:6(5) a 6:4. Jako klíčová se ukázala koncovka druhé sady. Zverev nejprve ve dvanáctém gemu odvrátil setbol při svém podání, následně otočil v tiebreaku z 3:5 na 7:5. V pátečním semifinále na něho čeká Nor Casper Ruud (7.), proti němuž nenastoupil kvůli zranění kolene obhájce trofeje Novak Djokovič.