Macháč na světovou jedničku nevyzrál. Pavlásek a Siniaková neuspěli v deblových semifinále

Tomáš Macháč se na Masters v Šanghaji utkal v semifinále s prvním hráčem světa Jannikem Sinnerem, kterého dokázal potrápit. Nakonec ale padl ve dvou setech a o titul si nezahraje. Adam Pavlásek na stejném turnaji neuspěl v semifinále čtyřhry. Postup do finále deblu v čínském Wu-chanu nevybojovala ani Kateřina Siniaková. Linda Fruhvirtová prohrála v kvalifikaci japonského turnaje v Ósace. Matěj Vocel svůj první deblový titul z challengeru ve francouzském Roanne nezískal.

Macháč na světovou jedničku nestačil
Cesta Tomáše Macháče (33.) na turnaji Masters v Šanghaji skončila v semifinále. Český tenista však mohl kurt opouštět s hlavou vztyčenou, Jannikovi Sinnerovi vítězství rozhodně zadarmo nedaroval. V duelu se světovou jedničkou sice prohrál za hodinu a 44 minut 4:6 a 5:7, ale v novém vydání žebříčku bude debutovat v elitní světové třicítce.

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

L. Fruhvirtová prohrála osmý zápas v řadě
Negativní série Lindy Fruhvirtové (181.) nadále pokračuje. Česká tenistka, která naposledy vyhrála zápas v červenci, prohrála poosmé v řadě, tentokrát v kvalifikaci japonského turnaje WTA v Ósace.

V úvodním kole nestačila na domácí Enu Šibaharaovou (143.), které podlehla po dvou hodinách a 45 minutách 6:3, 6:7(4), 5:7. Ve druhém setu přitom Fruhvirtová vedla už 5:2 a v osmém gemu na returnu měla mečbol. Ani to jí ovšem k prolomení smůly posledních měsíců nestačilo.

Siniaková si o titul ve Wu-chanu nezahraje
Kateřina Siniaková společně s Jekatěrinou Alexandrovovou neuspěly v semifinále turnaje WTA 1000 v čínském Wu-chanu. Česko-ruská dvojice podlehla nenasazeným Anně Danilinové a Irině Chromačevové za 66 minut po setech 1:6, 4:6.

Pavlásek do finále Masters nepostoupil
Adam Pavlásek si druhé finále turnaje Masters v této sezoně nezahraje. Český tenista a Nizozemec Jean-Julien Rojer nevyužili vedení nad Argentinci Maximem Gonzalezem a Andresem Moltenim, se kterými prohráli 6:4, 5:7, 8:10.

Vocel trofej v Roanne nevybojoval
Matěj Vocel a Švýcar Jakub Paul na challengeru ve francouzském Roanne nedotáhli povedený turnaj až na samotný vrchol. Ve finále prohráli s Nicolasem Barrientosem a Davidem Pelem po 87 minutách 6:4, 3:6, 6:10. Sedmadvacetiletý Vocel, který posbíral už 17 deblových trofejí na ITF, si tak na svůj první titul z ATP Challenger Tour musí ještě počkat.

Kolář postoupil do finále
Zdeněk Kolář (459.) si na turnaji ITF v polském Grodzisku Mazowieckim zahraje o titul. V sobotním semifinále si první nasazený poradil s Nizozemcem Deneyem Wassermannem (615.), kterého porazil za necelé dvě hodiny 7:6(7), 6:4.

Gengel si zahraje třetí finále v řadě
Marek Gengel (424.) pokračuje v Šarm aš-Šajchu na vítězné vlně. Český tenista, jenž plní roli třetího nasazeného, si zahraje třetí finále v řadě. Do souboje o titul postoupil přes turnajovou pětku Jurije Džavakjana (473.), kterého porazil 6:1, 7:6(5).

Rolex Shanghai Masters (muži, CHN, 8 995 555 USD, tvrdý povrch)
Jannik Sinner (ITA, 1.) – TOMÁŠ MACHÁČ (33.) 6:4, 7:5

PAVLÁSEK, Rojer (NED) – Gonzalez, Molteni (oba ARG) 6:4, 5:7, 8:10

Dongfeng Voyah · Wuhan Open (ženy, CHN, 3 221 715 USD, tvrdý povrch)
Danilinová (KAZ), Chromačevová – Alexandrovová, SINIAKOVÁ 6:1, 6:4