Nosková vybojovala postup do finále. Siniaková po boji končí v semifinále

Linda Nosková se na pětistovce v mexickém Monterrey prodrala bez ztráty setu až do finále! V semifinále dokázala porazit druhou nasazenou Emmu Navarrovou ze Spojených států. To Kateřina Siniaková v Clevelandu (WTA 250) další obrat nepředvedla. V premiérovém letošním semifinále na elitním okruhu prohrála s brazilskou nasazenou jedničkou Beatriz Haddad Maiovou. V Přerově pokračuje domácí antukový podnik ITF. Postup do semifinále vybojovala Aneta Kučmová.

Nosková zdolala světovou třináctku
Velmi cenný skalp vybojovala v semifinále turnaje v mexickém Monterrey Linda Nosková (35.). Turnajová šestka si vyšlápla na druhou nasazenou a světovou třináctku Emmu Navarrovou (13.), se kterou sice ve druhém dějství prohrávala na začátku 0:2, ale skóre zdárně otočila. Po dvou hodinách boje česká tenistka zvítězila 7:6(7), 7:5.

Siniaková s první nasazenou padla ve třech setech
Kateřina Siniaková (36.) si o titul v americkém Clevelandu nezahraje. Na generálce před US Open se sice v semifinále prezentovala velmi dobrým výkonem, ale ve třetím dějství souboje s Beatriz Haddad Maiovou (23.) si ve třetím gemu vybrala slabší chvilku a přes pět shod přišla o podání, čímž Brazilku dostala na koně. Česká hráčka, která poté ztratila servis ještě jednou, nakonec semifinálový duel prohrála 3:6, 6:2, 2:6.

Forejtek postoupil do semifinále
Jonáš Forejtek (320.) na turnaji ITF v Mariboru vybojoval postup mezi nejlepší čtyřku. V pátečním čtvrtfinále porazil za 94 minut nasazenou pětku Bora Artnaka (383.) dvakrát 6:3.

Na svého krajana naopak nenavázal Dominik Kellovský (573.), který za necelé dvě hodiny prohrál 3:6, 4:6 s Oleksandrem Ovčarenkem (472.).

Vrbenský postupuje v Poznani
První nasazený Michael Vrbenský (278.) zvládl náročný čtvrtfinálový zápas s Uzbekem Sergejen Fominem (545.) a postoupil v Poznani do semifinále. Český tenista zvítězil za dvě hodiny a 15 minut po setech 4:6, 6:4, 6:1.

Vlčková postoupila poprvé do semifinále
Kvalifikantka Karolína Vlčková (1192.) poprvé v kariéře dosáhla na postup do semifinále na turnaji ITF. Třiadvacetiletá česká tenistka v polském Krakově porazila Lotyšku Margaritu Ignatjevovou (1257.) za dvě hodiny a 36 minut 6:0, 3:6, 6:4.

Ševčíková si v Polsku zahraje o finále
Linda Ševčíková (869.) postoupila na patnáctitisícovém turnaji ITF v polském Krakově do druhého letošního semifinále. Šestadvacetiletá Češka si ho zajistila výhrou 7:6(4) a 6:1 nad o sedm let mladší Alisou Baranovskou (851.) z Ukrajiny. S tou přitom prohrávala v prvním setu už 1:4.

Šebestová navázala na Ševčíkovou
Ivana Šebestová (749.) zvládla takřka tříhodinový duel na turnaji ITF v Krakově a vybojovala postup do semifinále. Česká tenistka navázala na svou krajanku Ševčíkovou, když porazila druhou nasazenou Valerii Oljanovskou (622.) 6:4, 4:6, 6:3.

Kalina proti nasazené jedničce nepřekvapil
Dvouhra skončila na podniku ITF v rakouském Kottingbrunnu pro Víta Kalinu (1335.) ve čtvrtfinále. Devatenáctiletý Čech v něm prohrál hladce i třetí vzájemný duel s Olegem Prihodkem (478.) z Ukrajiny. Nejvýše nasazený účastník akce s dotací 15 tisíc dolarů zvítězil za 65 minut 6:1 a 6:2. Odpoledne čeká Kalinu po boku krajana Jana Hrazdila ještě semifinále čtyřhry.

Abierto GNP Seguros, Monterrey (ženy, MEX, 922 573 USD, tvrdý povrch)
LINDA NOSKOVÁ (35.) – Emma Navarrová (USA, 13.) 7:6(7), 7:5

Tennis in the Land, Cleveland (ženy, USA, 267 082 USD, tvrdý povrch)
Beatriz Haddad Maiová (BRA, 23.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (36.) 6:3, 2:6, 6:2

Z-Group Cup by OKsystem, Přerov (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
ANETA KUČMOVÁ (352.) – Amina Anšbová (519.) 6:3, 3:6, 6:2

Nohaová Akugueová (GER), Sakellaridiová (GRE) – KREJČOVÁ, PAŠTIKOVÁ 6:3, 4:6, 10:5
Fitaová (ESP), In-Albonová (SUI) – Pridankinová, ŠTRUPLOVÁ 5:7, 3:6

Turnaji se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

W35 Braunschweig (ženy, GER, 25 000 USD, antuka)
HINDOVÁ, KUBÁŇOVÁ – Kozakiová, Semaová (obě JPN) 2:6, 6:1, 7:10