19:08
Vlčková postoupila poprvé do semifinále

Kvalifikantka Karolína Vlčková (1192.) poprvé v kariéře dosáhla na postup do semifinále na turnaji ITF. Třiadvacetiletá česká tenistka v polském Krakově porazila Lotyšku Margaritu Ignatjevovou (1257.) za dvě hodiny a 36 minut 6:0, 3:6, 6:4.

17:29
Džábirovou na US Open nepustí zranění

Uns Džábirová (17.), která na US Open v roce 2022 vybojovala postup do finále, se na americkém grandslamu letos nepředstaví. Na kurty ji nepustí zranění ramene, kvůli němuž vynechala už turnaj v americkém Cincinnati.

16:23
Kučmová je v Přerově v semifinále

Česká tenistka Aneta Kučmová (352.) se na domácí pětasedmdesátce v Přerově probojovala do semifinále! Poslední domácí singlistka v hlavní soutěži si v pátek odpoledne poradila s kvalifikantkou Aminou Anšbovou (519.) za dvě a půl hodiny po setech 6:3, 3:6, 6:2.

15:37
Šebestová navázala na Ševčíkovou

Ivana Šebestová (749.) zvládla takřka tříhodinový duel na turnaji ITF v Krakově a vybojovala postup do semifinále. Česká tenistka navázala na svou krajanku Ševčíkovou, když porazila druhou nasazenou Valerii Oljanovskou (622.) 6:4, 4:6, 6:3.

15:34
Vrbenský postupuje v Poznani

První nasazený Michael Vrbenský (278.) zvládl náročný čtvrtfinálový zápas s Uzbekem Sergejen Fominem (545.) a postoupil v Poznani do semifinále. Český tenista zvítězil za dvě hodiny a 15 minut po setech 4:6, 6:4, 6:1.

15:32
Forejtek postoupil do semifinále

Jonáš Forejtek (320.) na turnaji ITF v Mariboru vybojoval postup mezi nejlepší čtyřku. V pátečním čtvrtfinále porazil za 94 minut nasazenou pětku Bora Artnaka (383.) dvakrát 6:3. Na svého krajana naopak nenavázal Dominik Kellovský (573.), který za necelé dvě hodiny prohrál 3:6, 4:6 s Oleksandrem Ovčarenkem (472.).

12:21
Ševčíková si v Polsku zahraje o finále

Linda Ševčíková (869.) postoupila na patnáctitisícovém turnaji ITF v polském Krakově do druhého letošního semifinále. Šestadvacetiletá Češka si ho zajistila výhrou 7:6(4) a 6:1 nad o sedm let mladší Alisou Baranovskou (851.) z Ukrajiny. S tou přitom prohrávala v prvním setu už 1:4.

12:17
Kalina proti nasazené jedničce nepřekvapil

Dvouhra skončila na podniku ITF v rakouském Kottingbrunnu pro Víta Kalinu (1335.) ve čtvrtfinále. Devatenáctiletý Čech v něm prohrál hladce i třetí vzájemný duel s Olegem Prihodkem (478.) z Ukrajiny. Nejvýše nasazený účastník akce s dotací 15 tisíc dolarů zvítězil za 65 minut 6:1 a 6:2. Odpoledne čeká Kalinu po boku krajana Jana Hrazdila ještě semifinále čtyřhry.

08:22
Nosková si vyšlápla na Svitolinovou

Parádní formu chytla před nadcházejícím US Open Linda Nosková (35.). Devatenáctiletá Češka neztratila na pětistovce v mexickém Monterrey set ani při svém třetím vystoupení. Tentokrát porazila z pozice papírové outsiderky dvakrát 6:4 bývalou světovou trojku Elinu Svitolinovou (28.). O výsledku obou dějství rozhodl shodně jediný brejk. Nosková nabídla zkušené Ukrajince pouhé dva brejkboly, přičemž oba zvládla odvrátit. O finále si turnajová šestka zahraje proti nasazené dvojce Emmě Navarrové (13.) ze Spojených států.

08:17
Siniaková je po dalším obratu už v semifinále

Kateřina Siniaková (36.) otočila na podniku WTA 250 v americkém Clevelandu už třetí třísetovou bitvu, a zahraje si tak bezprostředně před US Open o turnajové finále. V noci ze čtvrtku na pátek porazila v souboji nasazených hráček po více než dvou hodinách domácí Peyton Stearnsovou (47.) 1:6, 6:3 a 6:4. Osmadvacetiletá Češka přitom byla ve druhém setu už o dva brejky pozadu. Příští soupeřkou Siniakové bude nejvýše nasazená Beatriz Haddad Maiová (23.) z Brazílie.