19:21
Šafářová a Matteková-Sandsová uspěly ve čtyřhře!

Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová spojily poprvé od US Open 2018 síly a radovaly se z vítězství! Česko-americká dvojice porazila v prvním kole Livesport Prague Open druhé nasazené japonské duo Šuko Aojamaová, Ena Šibaharaová poměrem 6:2 a 7:5. Ve čtvrtfinále se můžou těšit na duel proti českému páru Barbora Palicová, Dominika Šalková.

19:01
Macháč prohrál bitvu s Monteirem

Tomáš Macháč (39.) měl nakročeno k vítězství v prvním kole turnaje ATP v Umagu. Nad Brazilcem Thiagem Monteirem (79.) vedl už 3:1 ve třetím setu, nakonec ale odešel poražen po setech 6:3, 3:6 a 4:6. Monteiro rozhodl o své výhře brejkem v předposledním gemu zápasu, poté duel dopodával čistou hrou.

18:09
Menšík si vyšlápl na obhájce titulu!

Jakub Menšík (81.) si v úvodním kole antukového turnaje v Umagu připsal velmi cenný skalp. Český mladík vyřadil obhájce titulu Australana Alexeie Popyrina (46.) za necelou hodinu a půl po setech 6:3, 6:2. Menšík odvrátil všechny čtyři brejkboly soupeře, sám proměnil tři z osmi šancí na returnu. V osmifinále ho čeká buď Ital Luciano Darderi (33.), nebo Chorvat Duje Ajdukovič (110.).

17:50
Nosková potvrdila roli favoritky

Linda Nosková (27.) vstoupila do letošního ročníku pražského podniku WTA hladkou výhrou 6:3 a 6:2 nad Katarinou Zavackou (174.). Ukrajinskou kvalifikantku přemohla nasazená jednička a obhájkyně loňského finále za pouhou hodinu a čtvrt. Do utkání vstoupila ztraceným podáním. Pak nepotvrdila za stavu 3:1 brejk a Zavacká vyrovnala na 3:3. Zbylé tři gemy setu urvala favoritka a díky dalším dvěma brejkům ze druhé sady si dokráčela na centrálním dvorci pro pohodový postup do osmifinále.

16:48
Vrbenský se v Tampere neprosadil

Michael Vrbenský (279.) dohrál na antukovém challengeru v Tampere už v prvním kole. V něm český tenista nestačil na Argentince Santiaga Rodrígueze Tavernu (282.) po setech 4:6 a 3:6, když ani jednou neuspěl na returnu.

16:04
Šalková nadělila soupeřce kanára

Dominika Šalková (140.) je další českou osmifinalistkou na Livesport Prague Open. Dvacetiletá tenistka porazila na centrálním dvorci Turkyni Zeynep Sönmezovou (130.) poměrem 6:4 a 6:0. Členka pražské Sparty sice přišla o podání a prohrávala 2:3, ve zbytku duelu ale ztratila jediný gem.

14:55
Siniaková udolala Chiricovou

Druhá nasazená Kateřina Siniaková (38.) splnila na úvod Livesport Prague Open roli velké papírové favoritky. Česká reprezentantka udolala v prvním kole americkou kvalifikantku Louisu Chiricovou (225.) po dvou a půl hodině boje 7:5, 4:6 a 6:3. V klíčovém třetím setu získala Siniaková brejky ve třetím a devátém gemu, sama jediný brejkbol soupeřky odvrátila. Ihned po náročném utkání odjela na vyšetření do nemocnice.

14:45
Klimovičová začala v Polsku vítězně

Linda Klimovičová (217.) zahájila úspěšně svou účast na turnaji kategorie WTA 125 v polské Varšavě. Česká tenistka na úvod přehrála osmou nasazenou Rusku Valerii Savinychovou (186.) poměrem 6:4 a 6:3.

14:24
Samson si zahraje osmifinále

Laura Samson (631.) přetavila divokou kartu do hlavní soutěže Livesport Prague Open v postup do osmifinále. Česká teenagerka v prvním kole skolila chorvatskou kvalifikantku Taru Würthovou (465.) za pouhou hodinu a čtvrt 6:0 a 6:2. Samson zaváhala pouze zkraje druhého setu, kdy ztratila vedení 2:0. Od té chvíle ale na kurtu znovu dominovala. Připsala si tak premiérovou výhru v hlavní soutěži turnaje WTA.

14:11
Kolodziejová a Malečková v Praze neuspěly

Miriam Kolodziejová a Jesika Malečková se na Livesport Prague Open neprosadily. Česká dvojice podlehla v úvodním kole čtyřhry třetímu nasazenému tchajwanskému páru Su-wej Sie, Chia-yi Tsao 7:5, 1:6 a 4:10. Češkám nepomohl k výhře ani skvělý obrat z 1:4 v prvním setu.

12:19
Palicová znovu končí v 1. kole

Barbora Palicová (272.) se ani při svém třetím startu v hlavní soutěži Livesport Prague Open nedočkala premiérové výhry. S ruskou favoritkou Oksanou Selechmetěvovou (255.) dokázala po většinu zápasu držet krok, v rozhodujících momentech ale tahala za kratší konec. Dvacetiletá držitelka divoké karty prohrála za hodinu a 53 minut poměrem 5:7 a 3:6, ačkoliv zkraje klání rychle vedla 3:1. Ve druhém setu se jí povedlo snížit z 0:3 na 2:3, jenže poté znovu nabrala manko brejku, které už ve zbytku utkání nedohnala.

08:14
Muchová v Palermu na titul nedosáhla

Karolína Muchová (35.) druhý titul na okruhu WTA v Palermu nevybojovala. V souboji dvou nejvýše nasazených hráček podlehla v dlouhém finále 4:6, 6:4 a 2:6 turnajové jedničce Čchin-wen Čeng (7.) z Číny. Ta na italské antuce obhájila trofej z loňského roku. Duel trval bezmála tři hodiny. Česká tenistka si zlepšeným výkonem ve druhém dějství vynutila rozhodující sadu. V té zvládla snížit z 0:3 na 2:3, pak ale neproměnila gembol a ve zbytku utkání už do skóre nepromluvila. V pondělním vydání žebříčku by si měla finalistka loňského Roland Garros polepšit na 29. pozici. Čeng zůstane sedmá.