16:40
Veselý vybojoval postup do osmifinále

Český tenista Jiří Veselý (264.) prolomil čekání na vítězství v hlavní soutěži. Po pěti porážkách v úvodních kolech na challengerech se Veselému povedlo v nizozemském Amersfoortu vyzrát na pátého nasazeného Huga Delina (140.). Vítěz květnového turnaje v Praze neztratil ani jednou podání a zvítězil za 80 minut po setech 6:4, 6:2.

00:16
Menšík končí v Newportu v první rundě

Travnatý turnaj ATP 250 v americkém Newportu skončil pro Jakuba Menšíka (79.) hned v prvním kole. Osmnáctiletý Čech v něm po matném výkonu podlehl australskému kvalifikantovi Alexi Boltovi (210.), s nímž prohrál za hodinu a 42 minut 2:6 a 4:6. Menšík prohrával už 2:6 a 1:4. Pak se brejkem dostal zpátky do zápasu a vyrovnal na 4:4. Za stavu 4:5 ukončil duel při vlastním podání dvojchybou.