23:08
Krejčíková končí v 1. kole

Barbora Krejčíková (31.) prohrála na travnaté pětistovce v Eastbourne 2:6, 6:3 a 2:6 s Leylah Fernandezovou (30.) a wimbledonská generálka pro ni skončila hned v prvním kole. Kanadskou žebříčkovou sousedku zvládla připravit o servis až v koncovce druhé sady. Do té třetí pak vstoupila Češka dalším brejkem, jenže někdejší finalistka US Open oplácela stejnou mincí a o dva gemy později dalším brejkem definitivně zlomila odpor Krejčíkové.

19:11
Svrčina znovu dohrál v kvalifikaci Wimbledonu

Dalibor Svrčina (252.) také potřetí v kariéře brzy skončil v kvalifikaci Wimbledonu. Po předchozím konci v prvním, respektive druhém kole, nyní opět dohrál po úvodním zápase. V pondělí odpoledne nestačil na favorizovaného Argentince Thiaga Agustina Tiranteho (128.) po setech 3:6, 7:6(6), 3:6. Svrčina měl namále už ve druhém setu, v tiebreaku odvrátil mečbol soupeře. Srovnal však na 1:1 na sety a vynutil si třetí sadu. V té ve čtvrtém gemu ztratil podání, což nakonec rozhodlo o postupu Tiranteho.

18:30
Veselý si zahraje o finále kvalifikace Wimbledonu

Jiří Veselý (237.) úspěšně vstoupil do kvalifikace Wimbledonu. Ve svém úvodním zápase na turnaji přehrál dvaadvacátého nasazeného Harolda Mayota (113.) po setech 6:2, 2:6, 6:4. Veselý po zisku prvního dějství nezvládl dlouhou třetí hru ve druhé sadě, navíc si prohrál i podání v sedmém gemu. Utkání nakonec rozhodl závěrečný set. Třicetiletý Čech vedl 3:0, soupeř dokázal srovnat na 4:4. Někdejšího osmifinalistu Wimbledonu to nezastavilo, za stavu 5:4 se na returnu dostal k mečbolu, který využil. O finále kvalifikace mu bude čelit další Francouz Lucas Pouille (213.).

18:22
Kolodziejová se Siskovou na jedničky nevyzrály

Miriam Kolodziejová s Annou Siskovou na deblovém turnaji v Eastbourne dohrály v prvním kole. České tenistky v zápase o čtvrtfinále nestačily na nejvýše nasazený pár Dabrowská, Routliffeová po sadách 3:6, 2:6. Do utkání přitom vstoupily úspěšně, vedly 2:0. V šestém a osmém gemu úvodního dějství však přišly o servis, nakonec i celou sadu. Ve druhém setu čelily stavu 0:4, a i když získaly brejk, tak v sedmé hře znovu ztratily podání.

17:41
Bouzková padla po třech a půl hodinách hry

Divoký zápas na trávě v Eastbourne v mnohém připomínal spíš antuku. K vidění bylo dohromady čtrnáct brejků a šťastnější v této horské dráze se nakonec stala Harriet Dartová (105.), která udolala Marii Bouzkovou (37.) za tři hodiny a 31 minut po setech 7:5, 6:7(7), 6:4. Zatímco divoká karta Dartová postupuje do osmifinále, Bouzková po vypadnutí v osmifinále v Birminghamu končí v generálce na Wimbledon už v prvním kole.

17:13
Siniaková v Bad Homburgu napodobila Noskovou

Kateřina Siniaková (27.) vstoupila do travnaté pětistovky v německém Bad Homburgu, kde obhajuje loňský titul, výhrou 6:3, 6:7(7) a 6:1 nad Clarou Burelovou (43.). Francouzku udolala z pozice velké papírové favoritky až po 2 hodinách a 19 minutách. Zvítězit mohla daleko dříve, ve druhém setu ale promarnila náskok 5:3 a následně zahodila v tiebreaku při vedení 6:4 dva mečboly. Třetí set už byl naštěstí jednoznačnou záležitostí Siniakové. V osmifinále narazí na Ljudmilu Samsonovovou (15.) z Ruska.

15:54
Wimbledon: Kopřiva v kvalifikaci začal obratem

Vít Kopřiva (123.) na úvod kvalifikace Wimbledonu dokázal urvat cennou výhru nad Henrim Squirem (181.). Oba soupeři sázeli především na servis, v první sadě byl k vidění jediný brejkbol, který proměnil Squire. Německý soupeř ve druhém setu znovu prorazil Kopřivovo podání, vedl 5:3 a zdálo se, že jeho postup je otázkou chvilky. V kritické chvíli však selhal, prvními dvěma dvojchybami podání odevzdal a v tie-breaku už nestačil poměrem 1:7. Na úvod rozhodující sady, která přinesla častější dlouhé výměny i gemy, Kopřiva nevyužil dva brejkboly. Pak se sám ocitl pod tlakem, na svou příležitost si ale počkal do sedmé hry. Získaný brejk poté na podání potvrdil z druhého mečbolu. Po sadách 4:6, 7:6(1), 6:4 se může těšit na druhé kolo.

14:11
Nosková v Bad Homburgu postupuje

Linda Nosková (26.) zvládla na pětistovce v Bad Homburgu svůj první zápas v roli české žebříčkové dvojky. Taylor Townsendovou (79.) ze Spojených států porazila se ztrátou jediného podání za necelou hodinu a půl po setech 7:5 a 6:1. V prvním setu otočila vsetínská rodačka z 3:5 na 7:5. Ve druhém dějství už na kurtu zcela dominovala. O čtvrtfinále si devatenáctiletá Nosková zahraje proti Bulharce Viktoriji Tomovové (58.).