22:08
Krejčíková prohrála pátý zápas v řadě

Barbora Krejčíková (26.) neprolomila svou smůlu po zranění a nemoci ani na Roland Garros. Češka, která po turnaji v Abú Zabí scházela na okruhu dva měsíce a následně prohrála tři zápasy na antuce, v úvodním kole antukového grandslamu podlehla Švýcarce Viktoriji Golubicové za hodinu a 42 minut 6:7(3), 4:6. Celkově se jedná o její pátou porážku v řadě. V prvním setu prohrávala Krejčíková už 0:4, ale skóre otočila a za stavu 6:5 mohla podávat na vítězství. Golubicová si však rebrejkem vynutila tiebreak, v němž Češku porazila 7:3. Ve druhém setu Krejčíková pro změnu srovnala skóre z 2:4 na 4:4, ale v devátém gemu opět přišla o podání a Golubicová vzápětí zápas dopodávala.

18:58
Siniaková postupuje do druhého kola

Kateřina Siniaková (34.) vybojovala v neděli postup do druhého kola Roland Garros! V zápase proti šťastné poražené z kvalifikace Dalmě Gálfiové (147.) dokázala zvítězit za hodinu a 53 minut 7:5, 7:6(3). Česká tenistka, jejímž maximem na Roland Garros je osmifinále, tak potvrdila roli výrazné favoritky.

13:08
Bouzková zvládla náročnou zkoušku!

Marie Bouzková (42.) porazila hned zkraje úvodního hracího dne Roland Garros 6:2 a 6:4 Veroniku Kuděrmetovovou (31.) z Ruska a teprve podruhé v kariéře zdolala v Paříži nástrahy úvodního kola. Od stavu 2:2 v prvním setu se blýskla Češka sérií sedmi získaných gemů v řadě. Za stavu 4:1 nevyužila brejkbol a následně poprvé v zápase přišla o podání. Koncovku dějství Bouzková naštěstí i díky precizní obraně zvládla.

12:39
Samson vyhrála turnaj v Bolu!

Šestnáctiletá česká tenistka Laura Samson (818.) se veze na vítězné vlně! V chorvatském Bolu vybojovala druhý titul v řadě a protáhla svou šňůru na deset vítězství. V nedělním finále si poradila s domácí Sarou Svetačovou (-), kterou porazila 6:1, 6:2.