21:47
Kolář dohrál v kvalifikaci Roland Garros

Letošní kvalifikace grandslamového Roland Garros skončila pro Zdeňka Koláře (290.) ve druhém kole. Nad síly sedmadvacetiletého Čecha v něm byl třiadvacátý nasazený Felipe Meligeni Rodrigues Alves (136.) z Brazílie, jenž zvítězil za pouhých 58 minut 6:3 a 6:2.

20:16
L. Fruhvirtová padla ve třech setech

Kvalifikace Roland Garros skončila ve druhém kole rovněž pro Lindu Fruhvirtovou (146.). V souboji s nasazenou šestnáctkou Rebeccou Šramkovou (89.) sice dokázala v prostředním setu být lepší hráčkou, ale v rozhodujícím dějství za stavu 4:5 přišla o podání a zápas prohrála 2:6, 6:3, 4:6.

20:14
Siniaková na favorizovanou Collinsovou nestačila

Účinkování Kateřiny Siniakové (34.) v osmifinále turnaje ve Štrasburku trvalo jen lehce přes hodinku, česká tenistka už od úvodu střetnutí ztrácela na skvěle hrající dvanáctou hráčku světa Danielle Collinsovou, se kterou prohrála 1:6, 2:6. Na přelomu obou setů se sice zdálo, že by Siniaková mohla povstat, ale v klíčovém gemu za stavu 1:2 neproměnila čtyři brejkboly a závěr už opět patřil celkem jasně Američance.

19:00
Kopřiva dalším vyřazeným z kvalifikace RG

Vít Kopřiva (127.) nesplnil ve druhém kole kvalifikace Roland Garros roli papírového favorita. Dobře rozehraný duel s Denisem Kudlou (161.) nakonec prohrál 6:3, 3:6 a 3:6. Ve druhém setu promarnil Čech náskok brejku. V rozhodujícím dějství měl za stavu 3:2 na příjmu dvě šance na brejk, jenže je nevyužil a všechny zbylé gemy prohrál.

18:40
Forejtek do čtvrtfinále ve Skopje neprošel

Jonáš Forejtek (356.) končí na challengeru v severomakedonské Skopji ve 2. kole. V něm nestačil na favorizovaného Poláka Kamila Majchrzaka (351.), jemuž podlehl za hodinu a 45 minut po setech 3:6, 6:3 a 1:6.

18:27
Šalková neudržela v Paříži vedení

Dominika Šalková (151.) sice v utkání proti Raluce Serbanové (205.) vedla 1:0 na sety, měla ve druhém dějství výhodu brejku a ve třetí sadě měla k dispozici několik mečbolů, ale postup do finále kvalifikace nevybojovala. S kyperskou tenistkou nakonec v utkání, které bylo přerušováno kvůli dešti, prohrála 6:3, 4:6, 6:7(11). Šalkové se povedlo ve třetím setu otočit skóre a dostat se do vedení 6:5 s výhodou brejku. Nevyužila však dva mečboly a rozhodovat musel tiebreak, ve kterém ale neproměnila ani svůj třetí mečbol v utkání a nakonec padla 11:13.

17:26
Svrčina ztratil vedení, na RG končí

Dalibor Svrčina (193.) neuspěl ve druhém kole kvalifikace na Roland Garros, když prohrál s Matteem Gigantem (137.) z Itálie 6:4, 3:6, 5:7. Ve třetím setu Svrčina vedl 2:0, pak ale byl duel na několik hodin přerušen kvůli dešti a po návratu na kurt český tenista o náskok brejku přišel. Ve vyrovnaném souboji se Gigantemu povedlo dostat v jedenáctém gemu do vedení a zápas dopodával.

16:12
Vondroušová otočila zápas s Frechovou

Markéta Vondroušová (6.) sice prohrála první set s Magdalenou Frechovou (54.) 5:7, ale poté už dovolila soupeřce uhrát jediný gem a ve Štrasburku slaví postup do čtvrtfinále po vítězství 5:7, 6:1, 6:0. Těžko říci, jak Polku ovlivnilo zranění z úvodu druhé sady, kdy si nechala za stavu 0:2 ze svého pohledu ošetřit a zatejpovat levé koleno. Na druhou stranu určitě nic nevypustila, ale lepšící se Vondroušové už plnohodnotně vzdorovat nedokázala.

14:53
Vrbenský podlehl Tabernerovi

Michael Vrbenský (297.) končí na challengeru v Augsburgu v osmifinále. Nad jeho síly byl Španěl Carlos Taberner (313.), jemuž podlehl za dvě hodiny a šest minut 5:7, 4:6.

14:48
B. Fruhvirtová do finále kvalifikace neprošla

Brenda Fruhvirtová (90.) nedokázala na Roland Garros navázat na výkon z úvodního kola kvalifikace a ve druhém kole končí. Nad síly české hráčky byla Američanka Robin Montgomeryová (182.), které v deštivé Paříži podlehla 3:6, 6:7(5).

14:46
Macháč postoupil do čtvrtfinále

Tomáš Macháč (44.) zvládl nečekaně náročný zápas se 140. hráčem světa Nicolasem Morenem De Alboranem. Český tenista dlouho nemohl najít recept na servis soupeře, ale od stavu 4:5 ve druhé sadě dominoval, získal devět her v řadě a zvítězil 4:6, 7:5, 6:0. Ve čtvrtfinále si český tenista zahraje s vítězem zápasu mezi Taylorem Fritzem a Alexem Michelsenem.

13:23
Paulson je po půl roce ve čtvrtfinále dvouhry

Andrew Paulson (328.) zvládl na challengeru ve Skopje i osmifinále, v němž udolal zkušeného Bosňana Mirzu Bašiče (725.) po necelé hodině a půl 6:4 a 6:3. Dvaadvacetiletý Paulson získal první set díky brejku ve třetí hře. Ve druhém dějství uspěl na příjmu v sedmém a devátém gemu. Sám odvrátil všechny čtyři brejkboly soupeře. Český tenista tak vyhrál i druhý letošní zápas, poprvé od začátku loňského listopadu postoupil do čtvrtfinále.