20:31
Šalková předvedla parádní obrat

Dominika Šalková (151.) dokonala skvělý český den na Roland Garros. Turnajová debutantka udolala v prvním kole kvalifikace Nizozemku Ariannu Hartonovou (136.) po setech 6:4, 2:6 a 6:4. Utkání bylo za stavu 4:4 v prvním setu přerušeno na necelé dvě hodiny kvůli dešti. Devatenáctiletá Šalková poté ukořistila první set, vzápětí ale hladce ztratila druhou sadu. V rozhodujícím dějství prohrávala šampionka nedávného turnaje ITF na Štvanici už 1:4 se dvěma brejky, ziskem pěti gemů v řadě však duel otočila!

20:09
B. Fruhvirtová ztratila jen tři gemy

Brenda Fruhvirtová (90.) vstoupila do kvalifikace Roland Garros hladkou výhrou 6:0 a 6:3 nad Viktórií Hrunčákovou (141.) ze Slovenska. V souboji s bývalou členkou elitní padesátky žebříčku odvrátila sedmnáctiletá Češka všech šest brejkbolů. Zápas byl bezprostředně po prvním setu na necelé dvě hodiny přerušen kvůli dešti. Do dohrávky vstoupila Fruhvirtová vedením 3:0. Hrunčáková poprvé bodovala až v desátém gemu, manko brejku už ale nesmazala. Ve druhém kole narazí nasazená čtyřka na o dva roky starší Robin Montgomeryovou (182.) ze Spojených států.

17:46
Bouzková se neprosadila ani v deblu

Marie Bouzková skončila na turnaji WTA ve Štrasburku také v soutěži čtyřhry. Česká tenistka a její slovenská spoluhráčka Tereza Mihalíková podlehly v prvním kole španělsko-rumunské dvojici Cristina Bucsaová, Monica Niculescuová poměrem 1:6 a 3:6.

17:01
L. Fruhvirtová je ve 2. kole kvalifikace

Linda Fruhvirtová (146.) splnila v úvodním kole kvalifikace Roland Garros roli papírové favoritky. Do utkání s Irynou Šymanovičovou (203.) sice vstoupila dvěma prohranými gemy, svůj výkon ale postupem času dokázala vystupňovat. O sedm let starší Bělorusku porazila devatenáctiletá Češka za hodinu a 39 minut po setech 6:4 a 6:2. Za stavu 5:3 promarnila Fruhvirtová na podání dva setboly, aby hned po pauze využila celkově šestou možnost na příjmu. Ve druhém dějství vedla Fruhvirtová už 5:1. I tentokrát při servisu promarnila dva setboly (v tomto případě i mečboly), stejně jako v předešlém případě však napravila zaváhání hned v dalším gemu na returnu. Ve druhém kole se Fruhvirtová utká se Slovenkou Rebeccou Šramkovou (89.), nasazenou šestnáctkou a osmifinalistkou nedávné tisícovky v Římě.

15:51
V Paříži uspěl i Svrčina

Dalibor Svrčina (193.) navázal na svého krajana Víta Kopřivu a zaznamenal vítězný vstup do kvalifikace Roland Garros. Jednadvacetiletý Čech přehrál v úvodním kole Australana Omara Jasiku (208.) za hodinu a 35 minut 6:2 a 7:5. Svrčina vstoupil do utkání dvěma brejky a rychle vedl 3:0. Přestože ve čtvrtém gemu sám zaváhal na podání, sadu po dalším úspěchu na returnu bez potíží získal. Ve druhém dějství český reprezentant nejprve nevyužil vedení 3:1 ani 4:3 s brejkem, od stavu 4:5 ale získal tři gemy v řadě.

15:18
Kopřiva slaví premiérovou výhru na RG

Vít Kopřiva (127.) se při své třetí účasti v kvalifikaci Roland Garros dočkal premiérového vítězství. Český tenista vyzrál v prvním kole na Maďara Matého Valkusze (281.) po pouhé hodině a čtvrt 6:3 a 6:2. Favorizovaný Kopřiva měl utkání pod kontrolou. V prvním setu mu k úspěchu stačil jediný brejk ze druhé hry. Ve druhé sadě sice ztratil vedení 1:0 s brejkem, poté ale zapsal další dva úspěchy na příjmu a sám už při vlastním podání nezaváhal. Kopřiva narazí ve druhém kole buď na Brita Jana Choinského (180.), nebo na Američana Denise Kudlu (161.).

14:25
Siniaková ve Štrasburku postupuje

Kateřina Siniaková (34.) vstoupila do podniku WTA 500 ve francouzském Štrasburku, jenž je generálkou před nadcházejícím Roland Garros, výhrou 6:0 a 7:5 nad Julií Putincevovou (37.) z Kazachstánu. V prvním setu nečelila Češka jedinému brejkbolu. Druhá sada už byla podstatně vyrovnanější. Siniaková v ní dvakrát nepotvrdila brejk a za stavu 4:5 musela na returnu odvracet konec dějství. To se jí nakonec podařilo. O dva gemy později pak na příjmu dalším brejkem celý duel uzavřela.

14:17
Krejčíková končí po boji v 1. kole

Barbora Krejčíková (26.) prohrála i svůj třetí letošní zápas na antuce. Na pětistovce ve francouzském Štrasburku, kde slavila před třemi lety titul, padla v úvodním kole po třech hodinách 2:6, 7:6(5) a 4:6 s Ljudmilou Samsonovovou (19.) z Ruska. Ve druhém setu čelila Češka za stavu 3:5 při svém podání mečbolu, přesto se ještě zvládla vrátit do zápasu a vynutila si rozhodující dějství. V tom dokonce vedla 3:1, ve zbylém průběhu ale získala proti nasazené pětce už jen jediný gem.