Siniaková skrečovala semifinále v Kantonu, Vocel je opět ve finále

Kateřina Siniaková na turnaji WTA v čínském Kantonu končí v semifinále. Duel proti Srbce Olze Danilovičové ve třetím setu skrečovala. Matěj Vocel a Švýcar Jakub Paul postoupili do třetího finále čtyřhry na ATP Challenger Tour v řadě, tentokrát ve francouzském Brestu.

Siniaková skrečovala semifinále
Kateřina Siniaková (48.) si finále čínského turnaje v Kantonu bohužel nezahraje. V semifinále bojovala nejen se Srbkou Olgou Danilovičovou (86.), ale i s vlastním tělem. Kvůli zdravotním obtížím nakonec za stavu 6:4, 4:6 a 3:4 po takřka dvou a půl hodinách boje skrečovala.

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Vocel s Paulem postoupili do finále
Matěj Vocel a Švýcar Jakub Paul si zahrají na challengeru ve francouzském Brestu o titul. V semifinále čtyřhry porazili domácí duo Moise Kouameho a Tristana Lamasineho za hodinu a patnáct minut po setech 6:2, 7:5. Pro česko-švýcarský pár se jedná o třetí finále na ATP Challenger Tour v řadě.

Břečková postoupila do finále v Bolu
Nikola Břečková (1285.) senzačně postoupila do finále turnaje ITF v chorvatském Bolu! Třiadvacetiletá česká tenistka si v sobotním semifinále vyšlápla na nasazenou jedničku a superfavoritku zápasu Živu Falknerovou (524.) ze Slovinska, kterou porazila za dvě hodiny a jednu minutu 6:1, 7:6(5).

Ve druhém setu přitom Břečková prohrávala 1:4 a posléze 4:5 se ztrátou brejku. Dokázala ovšem sadu dostat až do tiebreaku, který vyhrála 7:5.

Gengel si zahraje v Šarm aš-Šajchu o titul
Marek Gengel (340.) na pětadvacítce v egyptském Šarm aš-Šajchu vybojoval postup do finále a zahraje si o největší titul této sezony (doposud triumfoval na patnáctkách). Devětadvacetiletý český tenista se probojoval do pátého finále v řadě po vítězství nad nasazenou jedničkou Chumojunem Sultanovem (232.) z Uzbekistánu, kterého porazil 7:6(7), 6:3.

Fajmonová si o titul nezahraje
Semifinále chorvatského turnaje ITF v Bolu se stalo konečnou pro sedmnáctiletou Sarah Melany Fajmonovou. V utkání s nasazenou šestkou Arinou Gabrielou Vasilescuovou (905.) z Rumunska prohrála 1:6, 6:3, 1:6.

Guangzhou Open, Kanton (ženy, CHN, 267 082 USD, tvrdý povrch)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (48.) – Olga Danilovičová (SRB, 86.) 6:4, 4:6, 3:4 skreč